Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nagy a baba orrmandulája,...

Ha nagy a baba orrmandulája, akkor az hogy derül ki?

Figyelt kérdés
Nekem most lesz 5hónapos én nekem is és a férjemnek is volt orr mandula műtétünk,a kicsi egy jó pár napja szörcsög de nem jön semmi az orrából.Porszívós szívókát használok és sós oldatot neki.Attól félek nála is ez lesz a baj..meg lehet valahogy előzni ezt vagy ki kell vetetni?Mikor veszik ki,és annak van kockázata stb???Mindent írjatok le légyszi..?hogy tudják megállapítani stb...Vigyem le hétfőn a drnőhöz?
2008. nov. 29. 21:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Elvileg altatják a gyereket a műtétkor, tehát az altatással járó kockázatok gondolom megvannak. Azt hiszem a varrat is kijöhet, és akkor vissza műtőbe...


A fül-orr gégészeten veszik ki. Szerintem ha ez a szörcsögés folytatódik, irány a házidoki, ő majd ad beutalót a fülészetre.


A manduláját szerintem csak akkor veszik ki, ha gyulladt az arcürege és/vagy a füle emiatt ( a nagy mandula miatt nem ürül ki a váladék). De ehhez egy-két megfázásnak le kell zajlani.


Az én kisfiam most gyógyult meg egy megfázás miatti kőzépfülgyulladásból, de a folyadék ott maradt a dobhártyája mögött nagy mandula miatt. Most orrcseppezni kell. De nem Sterimarral vagy ilyesmivel, szerintem menj el a dokihoz és irass fel vele orrcseppet. Az jobb, lelohasztja a manduláját is, jobban kijön az orrváladék.

2009. febr. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!