Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek sokat "magyarazott" a...

Akinek sokat "magyarazott" a babaja kesobb gyerekkent is sokat beszelt?

Figyelt kérdés
3 hos kislanyom minden erzelmenek hangot ad, gugyog gogicsel ha faj valamilyen nem sir hanem nyekereg. Erdekes kettosseg, hogy kezben csendben nezelodik kb barmeddig, a pihenoszekebeb szintugy de a jarokaban mar ismet hangosabb neha meg kurjongat is vagy berregti a nyelvet, hallani hogy jatszik a hangjaval. Bevallom kicsit felek hogy be se fog allni a szaja kesobb 😅 valakinek tapasztalat? :)
2020. nov. 18. 19:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is rengeteget dumált babaként. 2 évesen 210 szavas szókincse volt, 2.5 évesen kisebb grammatikai hibákkal, de folyékonyan beszélt.

Viszont gyógypedagógusként azt is el kell mondanom, hogy még a siket babák is gőgicsélnek és csak a gagyogásnál rekednek meg, ezért ne lepődj meg, hogy az intenzív gőgicsélés után mondjuk teljesen átlagos lesz a beszédfejlődése.

2020. nov. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom a hasznos valaszod! Kicsit feltem hogy talan ez mar a nem normalis kategoria de megnyugodtam hogy ezek szerint nem jelenti azt h hiperaktiv v ilyesmi.
2020. nov. 19. 04:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!