Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudom elerni, hogy ne...

Hogyan tudom elerni, hogy ne gondoljak erre?

Figyelt kérdés
3 honapos babam van. problemamentes terhesseg 39. Heten szuletett pcsvel, a statuszokon egyelore jol teljesitunk, kommunikativ stb. Megis minden nap arra gondolok hogy mi lesz ha kiderul kesobb hogy autista, vagy barmi olyan problemaja van ami megneheziti majd az eletet/eletunket? Tudom hogy nem kene erre gondolnom de ugy erzem egyszeruen nem tudom elengedni magam mig 3 eves nem lesz. Szinte kenyszeresnek erzem ezt a gondolatot. Ti gondoltatok ilyesmire? Igazabol erre mindenki gondol csak nem beszelunk rola? Sok olyat olvasok hogy kezelhetetlen gyerek, adhd autizmus stb. Nagyon sajnalom az anyukakat mert minden sorukbol kierzodik a boldogtalansag :( neha meg is konnyezem.
2020. nov. 19. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is gondoltam erre mielőtt terhes lettem. Ez is benne van a pakliban, ezzel mindenkinek szàmolnia kell(ene)
2020. nov. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elso: igen, akkor kezdodott nekem is. Az elso hetek honapok annyi ujdonsaggal szolgaltak hogy nem volt idom gondolni erre, de most kezdenek helyreallni a dolgok, hat persze hogy ismet elotort...
2020. nov. 19. 12:14
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ugyanez volt :D meg sírtam is. Be vagy szukulve a babára, ez mindig azt jelenti hogy kell valami mást is csinálni - könyv, sorozat, torna, kirnadulas. Akármi.

Nagyon kicsi eséllyel lesz bármi baja :)

2020. nov. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3: akkor ez nem ritka jelenseg. Olyan szivesen mennek csomo helyre pl ringatora vagy babauszasra csak most a covid miatt necces... a kirandulas az egyetlen ami kivitelezheto koszi :) de azt ertem hogy el kell tereljem nekem is a gondolataim. Viszont abba belekotnek hogy kicsi az eselye, nekem nem

ugy tunik 😞

2020. nov. 19. 13:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, eszembe jut néha, hogy mi minden rossz történhet vele (most öt hónapos majdnem), de úgy vagyok vele, hogy amíg nincs baj, addig nem fogom ilyen gondolatokkal keseríteni az életemet. És hát közben nyilván remélem, mint minden anya, h soha nem lesz semmi baja.
2020. nov. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Én is azt hittem hogy nem kicsi az esélye, néztem sírva a kis babamat és facsarodott a szivem mert az járt a fejemben hogy sosem nyílik ki az értelme, és nem fogja majd fel a világot. mindezt azért mert 3 hónaposan csak keveset mozgatta a lábát mikozben pelenkáztam, meg szerintem keveset nézett rám, etetés közben konkrétan soha. Meg nagyon kevés hangot adott ki.

Néztem youtubeon pl mit tud a 3 hónapos baba, 4 hónapos baba... És mindig úgy tűnt, hogy azok sokkal jobban "nyitnak" már kifelé.

Én először akkor nyugodtan meg mikor 6 hónaposan végre atfordult, és utána rohamosan látványosan megnyílt. Aztan egyre kevesebb rendellenességet fedeztem fel rajta :D

Szerintem nagyon torz képet festenek a neten az ilyen " mit tud a X hónapos baba" oldalak.

Persze figyelni kell de nem szabad beleorulni. Tudom mindig azt gondoltam én is h könnyű azoknak akik már tudjak, mert már nagyobb a gyerekük.

2020. nov. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Tudom, hogy ez nagyon nehéz most neked.

Szerintem minden édesanya átélt hasonló szorongásokat.

Két felnőtt gyerekem van,de emlékszem majdnem becsavarodtam a sok felesleges aggódásba.

A legjobb amit mondhatok,ne hasonlísd a babáda másokéhoz.

Lehet, hogy valamiben gyorsabban fog fejlődni,vagy éppen lassabban.

Meglátod minden nap meglep valami új dologgal.🙂

Kívánom legyen benne sok örömöd.

2020. nov. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!

Én megértelek. Az én fiamnál csecsemő kora óta voltak aggasztó tünetek. Kb 1 éves korában pár hétig a korai fejlesztőben jártunk több gyerekkel, ahol az egyik terapeutának minden alkalommal erről siránkoztam, hogy a fiam nem "beszél", nem gagyog, nem mutat meg nekem semmit, hogy fél a gyerekektől, hogy csendes, fél a zenétől, az új helyzetektől stb. MI VAN HA AUTISTA??? Először nyugtatgatott, hogy már megismerte kissé a fiam, és 30 éves rutinja alapján nem lesz autista a gyerek, de azért számba vettük a lehetőségeket, a pro-kontra érveket, hogy lássam, akkor sincs vége a világnak, ha esetleg mégis.

A harmadik alkalommal megint rákezdtem, de megunta kissé a terapeuta, és kedvesem-hatarozottan rám reccsent: "És akkor mi lenne? Ha az, akkor az! Akkor is a te fiad marad!"

Hirtelen elszégyelltem magam. Ha autista, akkor is az én gyerekem marad, és akkor is megteszek érte mindent, amit csak bírok. Nem mondta ki, de gyakorlatilag egy kis önfegyelemre intett.

Nyilván a terapeuta egész nap 100 valóban nehéz, súlyos problémát lát, rendkívüli sorsokat, épp ezért annak kezelte a hisztimet, ami volt: hisztinek.

Én nem azt mondom, hogy a félelmed alaptalan hiszti, csak leírtam a saját történetemet, hogy lásd, nem vagy egyedül- teljesen be lehet csavarodni erre, főleg ha van-1-2 tünetnek látszó jellemző, na akkor aztán pláne. Ha pedig az ember eljut arra a szintre, mint én, hogy FOLYTON ettől retteg és rettegve analizálja a saját gyerekét, szinte problémát AKAR találni, na az gáz.

Meg aztán, ha nem is lesz éppen autista, ezerféle más gond, baj jelentkezhet az életében, súlyosabbak, kevésbé súlyosak...

Nem hiszek abnan, hogy ha erre gondolsz, "bevonzod", viszont hiszek abban, hogy rettegve nem lehet élni. Fel a fejjel, örülj a gyereknek :) Sportolj valamit, az sokat segít.

ui. Amúgy a terapeutának igaza lett, mem lett autista a fiam.

2020. nov. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!