Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennétek úgy rokonokhoz, hogy...

Mennétek úgy rokonokhoz, hogy a hét elején ott a gyerekek még nem éreztek se ízeket, se szagokat?

Figyelt kérdés

Családi szülinapozás lett volna szombaton, felajánlották, hogy babával ne autózzunk egy nap 500 km-t, hanem aludjunk náluk pénteken.

Viszont most mondja a házigazda, hogy a lányai múlt héten, meg most a hét elején még nem érezték az ízeket, szagokat, de már kezdik, pl a parfümöt érezték, meg az ebédnél is mondták, hogy már kezdik érezni az ízét... De hogy szólnak azért, mert tudják, hogy mi "ilyen óvatosak vagyunk".

Igen, mivel én itthon vagyok egy 10 hónapossal, mellé pajzsmirigy beteg is vagyok. Valamint a nagyim és a dédim hetente 3-4 alkalommal biztosan jön és náluk azért már vannak eü. gondok (szívbetegség, cukorbetegség).


Hiába mondja, hogy már jól vannak a lányai, azért én félek. Meg hogy ezek a tünetek már később szoktak jelentkezni és biztos letelt már a 2 hét, nem fertőznek. Nem szeretnék kockáztatni, de mikor beszéltünk, totál azt éreztem, hogy szerinte én lihegem ezt túl, meg mikor mondta, hogy mi mennyire óvatosak vagyunk, akkor is mintha kifigurázott volna.

Más tünetük nem volt/nincsen, ez is már múló félben van elméletileg...


2020. nov. 19. 13:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
93%
Biztos hogy nem mennék.
2020. nov. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
96%
Babával akkor sem mennék, ha egészséges lenne mindenki.
2020. nov. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
96%
Akkor sem mennék, ha egészségesek lennének.
2020. nov. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Még nem. Valószínűleg semmi baj nem lenne(nem minden pozitív fertőzőképes már, a teszt sokszor később lesz -, de akkor már nem fertőz.) Én még 1hetet várnék, függetlenül attól, hogy megszólnak-e ezért. A te felelősséged a saját családod. Ok.,hogy kb.0,5%,az esélye, de ha mégis, és megfertőzitek a dédit, aki mondjuk belehal, nem hiszem, hogy vigasztalna, hogy kicsi volt rá az esély.(Mondjuk, ha én, vagy a párom, sokat járunk emberek közé pl. munka miatt, akkor a dédi látogatásait is hanyagolnám egy darabig.)
2020. nov. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Tuti nem mennék. Egyedül se, nemhogy babával..
2020. nov. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék, pedig már nem baba a "babám". Nem kell terjeszteni a vírust, nem csak magam miatt, mások miatt sem.
2020. nov. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!