Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második baba mellett könnyebb...

Második baba mellett könnyebb aludni?

Figyelt kérdés

Amikor az első született hetekig alig aludtam. És nem csak azért, mert nemvolt lehetőség. Hanem az aggódás miatt... Lélegzik? Nem fog megfulladni? (Légzésfigyelő ellenére is). Ha el is aludt, sokszor 5-10 perc múlva újra ébren volt, így sokszor meg se próbáltam aludni, mert úgyse lesz rá lehetőség, úgyis mindjárt felkel... Aztán 2 óra elteltével agyaltam, hogy jobb lett volna mégis lefeküdni.

Ha fekve szoptattam, nem is mertem elaludni, nehogy ráforduljak vagy ő forduljon arccal a párnába stb. Még ha el is bóbiskoltam, pár perc utána felriadtam, hogy úristen, nehogy megfulladjon a gyerek...

Most a másodikat várom, és úgy vagyok vele, hogy most biztos lazább leszek, de hát kérdés, mi lesz, ha tényleg itt lesz már...

Nálatok hogy volt? Ezek ugye, csak ilyen első gyerekes aggodalmak, és a másodiknál nem így lesz?


2020. nov. 20. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem könnyebb. Nekem helyett kellett cserélnem a lányommal és beköltöztem a gyerekszobába.

3 hónapos lesz de még mindig 2 óránként kel éjjel. Az első gyerek végigaludta az éjszakát. Sőt sokall hisztisebb is.

2020. nov. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hááát... Nálunk az első 3 hósan már végigaludta az éjszakát, a másik 2 évesen még 2-5x kelt. Szóval nem :)
2020. nov. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintem nem értettétek a kérdés lényegét... Nem arra vonatkozott, hogy mennyit alszik a gyerek... Hanem, hogy ha ő alszik, kevésbé fogok azon aggódni, hogy valami baja lesz és el tudok majd vele aludni én is, vagy ugyanúgy nem fogok tudni aludni az aggodalomtól? Lehet, hogy én nem fogalmaztam jól, de ez volt a lényeg
2020. nov. 20. 14:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első nagyon rossz alvó (volt). A kicsi sokkal jobb alvó. Gyakorlatilag az első 3 hónap 90%-át vègigaludta. Viszont mellette se nagyon tudok aludni, mert a nagy mèg mindig itt van (értsd nem bölcsis, ovis).

Éjjel ugyanúgy kel a kicsi is mint anno a nagy, 2x enni. Korán kel reggel 5-6 között. A naggyal sokat aludtam napközben is, most esélytelen.

De tény hogy kevesebbet aggódom apróságokon, légzésfigyelő van, a babaöbölben biztonságosan alszik.

2020. nov. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok, értettem én, de én az elsőnél nem aggódtam jobban/kevésbé, mint a másodiknál. Ha hagytak, aludtam - illetve nem is bírtam nem aludni. Az elsőnél azért, mert előtt 3 hétig nem aludtam a kórházban - epepangás miatt irdatlanul viszkettem mindenütt meg beraktak a bababarát szobába, ahol 3-4 naponta váltották egymás a kismamák, akik megszültek meg hazamentek. Ahhoz képest otthon csak a gyerekre ébredni hawaii volt, és hát ott volt vele a légzésfigyelő. A második viszont köztünk aludt végül, mert ő ébresztett magától majdnem óránként rögtön mindig teljes hangerőn üvöltve (az első csak nyöszörgött meg cuppogott még pelenkázás közben is, úgyhogy ez is új volt).
2020. nov. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kevesebbet fogsz aggódni mert már van tapasztalatod
2020. nov. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!