Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig van az a határ aminél...

Meddig van az a határ aminél még elviselitek, hogy anyós beleszól a gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés

Megáldott vele a sors, sajnos mindenbe beleszól és okoskodik.

Mindig mondja, hogy a nagylányt is túl szabadjára engedjük. Ellene uszítjik mert ha ő idejön látogatóba a kislányom mindig átmegy a másik mamához. Sajnos okkal nem szereti úgymond. Folyamatosan kötekedik vele is, hogy hogy néz ki meg hogy áll a haja stb. A saját gyerekei sem szeretik nagyon mert ellenük van folyamatosan. Sajnos az egyik unoka beteg és apósom kiakarta fizetni a kezeléseit egy pár hónapra de anyósom nem engedte. Nem azért dolgozik ő. Ha elmegy valamelyik gyerekéhez ott is ezt csinálja amit nálam. Szóval ilyen ember.

A kicsi 3 hónapos lesz de már múltkor megakarta sunyiba etetni tejbegrízzel mert régen ilyenkor az ő gyerekei már ették és az én gyerekem azért nem alszik normálisan mert éheztetem. Rászóltam és azóta nem is voltak nálunk. Mondjuk én nem bánom megmondom őszintén. Ti mit engedtek és mit nem?


2020. nov. 22. 20:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Semmit. Senkinek semmi beleszólása nem lehet a gyerekeink körül. Ez csak rám és az apjukra tartozik. Az iylen anyóst meg úgy hajítanám ki mint macskát 💩.. Nem lépné át a küszöbőm az is biztos.
2020. nov. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Semeddig és ezt tudja is, ha mondandója van akkor azt a férjemnek mondja négyszemközt, a férjem pedig minden egyes alkalommal elmondja neki, hogy oké de higyje el, hogy a felesége nagyszerű anya és tudja mit csinál de azért köszönjük a tippet anyukának, ha úgy adódik akkor ki fogjuk próbálni.
2020. nov. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
87%

A te anyósod teljesen ugyan olyan mint az én anyám.(szuper vele az élet...)

A TE gyereked ne hagyd, hogy bele szóljon. Az meg, hogy besértődött, ne törődj vele. Legalább megszabadultál tőle.

2020. nov. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Egy picit örülöl, hogy megsértődött így legalább nem jön.

Folyamatosan belémköt. Szerinte nagyon hasfájós a kicsi, holott egy hangja nincs. Ez is az ő agyszüleménye.

2020. nov. 22. 20:30
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Semeddig. Mondjuk én már pár éve nem tartom vele a kapcsolatot, de előtte sem érdekelt, hogy mit pofázik.
2020. nov. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Kedvesen, de nyomatékosítanám, hogy a gyerekeket magunknak szültem, mi határozzuk meg, mikor és mit ehet, mert mi vagyunk felelősek értük!

Ő is volt fiatal anya, ő is nevelt gyerekeket, kiélhette, hogy ő határoz. Most a kérdezőé a felelősség, csak akkor adjon tanácsot, ha te kimondottan kéred a véleményét, addig nem!

2020. nov. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Soha nem fogadtam meg a tanácsát az elsőnél sem. Csak szimplán idegesít amikor nekiáll okoskodni.
2020. nov. 22. 20:36
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

Mivel nálunk az (volt) a helyzet, hogy a gyerek 3 hetesen beteg lett, anyós meg - hogy is fogalmazzak- elég egyszerű, szakmunkást végzett,ezért nem nagyon tudott mibe beleszólni.

Persze mondja ő a magáét, de én inkább mindig az orvosokra hallgattam. Elég sok hülyeséget ajánlott, míg a gyerek pici volt.


Kb elengedtem a fülem mellett. Nem ért hozzá, szóval nem tudott befolyásolni.



És nem,nem nézem le. Csak komoly dolgokról volt/van szó, amikhez ő egyszerűen nem ért. Hiába szeretnék én beszélgetni vele arról, mit javasolt a gyógypedagógus például, ha meg sem érti, mi az a szenzoros érzékenység.

Még nekem és édesanyámnak is nehéz néha döntést hozni, pedig mindketten pedagógusok vagyunk.

Értitek, na.


Messze is laknak, nem sokat találkozunk. Vigyázni ezért nem szoktak a gyerekre, kb 2 havonta futunk össze. Azalatt nem nagyon szól bele semmibe :).

2020. nov. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
Semeddig... Pont ma sértődött meg rám, hogy én soha nem bíztam még rá a 9 hónaposomat... Hát még jo ha folyton onnan dolgokat csinálna vele amit én nem akarok, mi lenne, ha nem lennék ott hogy rászóljak?
2020. nov. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%
Együtt érzek, nekem anyám ilyen. Minden egyes alkalommal amikor nem értek vele egyet, vagy kárt készül tenni a gyerekemben, azonnal határozottan leállítom. Csak ez válik be, érdemes gyakorolni. Ha megsértődik, ő dolga. Például hat hónapig hallgattam hogy éheztetem, anyatejen és cumi nélkül nem lehet felnevelni egy gyereket. Ültetni és járatni akarta később, cukrozzam meg az ételt hogy megegye, hagyjam sírni, ne szoptassam éjszaka, adjak tejes dolgokat tejfehérje érzékenység esetén is, levest négy hónaposnak, cukros teát hogy ne ébredjen éjjel stb. Jöttek a hajmeresztő tippek, néha komolyan nem hiszem el hogy mikkel képes előállni. Egy percig nem merem vele kettesben hagyni, pedig már egy éves. Ez még sokáig így lesz.
2020. nov. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!