Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan/mivel fejlesszem,...

Hogyan/mivel fejlesszem, motiváljam a 3 hós babámat, hogy majd elkezdjen hasról hátra, illetve hátról hasra forgolódni?

Figyelt kérdés
Szoktam hasra tenni, már szépen tartja a fejét. Kis játékokat rakok elé,(1-2 darabot, nem sokat) azokat figyelgeti. Naponta tornáztatom egy kicsit a kezeit, lábait. De ezeken kívűl mit csináljak még, hogy a későbbiekben fejlődjön a mozgása?

2020. nov. 24. 02:49
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Hagyd békén...


A gyereknek térre és biztonságra van szüksége, nem fejlesztésre.

2020. nov. 24. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Miért hiszik azt az emberek, hogy egy babát, ha nincs semmi baja, fejleszteni kell? Nem kell fejleszteni. Téged figyelve fog megtanulni mindent. Tök magától fog rájönni mindenre. Tornasztatni is felesleges, csak akkor csináld ha neki móka. Az ő dolga most a játék és a játszva tanulás.
2020. nov. 24. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Az én babám 11 hetes, hagyom őt a saját ütemében fejlődni. Kint van a játszószőnyegen nappal, hasra is teszem (az enyém utálja, mindig ordítás a vége, de a fejét szépen tartja) és ennyi. A fiamnál sem csináltam semmi extrát, mégis már 8,5 éves sportos nagyfiú. Hagyd, majd csinál mindent a maga idejében.
2020. nov. 24. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A tornáztatáson egy pár perces kis átmozgatást érték, amit nagyon élvez, mert mókásan csinálom és vigyorog rajta mindig. De legfőképpen azért tornáztatom, mert a csípővizsgálaton javasolták, másrészt meg elég hasfájós "volt" és így tudtam neki enyhíteni, meg persze segíteni rajta hogy könnyebben kijöjjön aminek ki kellett jönnie.


Azért tettem fel ezt a kérdést, mert első babám és egyszerűen csak megfordult a fejembe, hogy talán egy picit segíthetnék neki a mozgás fejlődésben és kíváncsi lettem volna, hogy ki hogyan "segítette" a babáját. (persze mókás, játékos keretek között)


Mindenesetre köszönöm a válaszokat!

2020. nov. 24. 06:55
 5/9 Derjaderja ***** válasza:
74%

A legtöbb segítség, ha éber állapotban sokat van szabad mozgásban (szilárd alapra főleg hanyatt letéve), olyan nagy területen, hogy mindene szabadon mozoghasson. Mellette a földön egy-egy érdekes játék. A lehető legkevesebbet pihenőszékben, a forgások kezdetétől ébren a kiságyban se legyen.

Ezenkívül sokat legyen ölbe, és ringatva, mozgatva, hordozva, mondókázva, ezek az érzékszervi benyomásokat segítik.

Én babajógát meg babamasszázst csináltam még neki, de ez is kb játékos tornáztatást jelent mondókákra.

2020. nov. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Oké értem, hogy csak segíteni akarsz, csak ilyebkor szoktak átesni a szülők a ló túloldalára és kb feladatoztatják a babákat, mint a kutyákat.


Mindegy.

A lényeg, hogy legyen körülötte elérhető távolságba, de nem túl közel játék, hadd nyúljon érte. Azzal fejlődik a hátizma.


Mikor hason elfáradt, én ennyi idősen játszottam vele úgy, hogy feltettem a lábam a kávézóasztalra, térdem enyhén felhúzva, a combomra fektettem, és egy karikára kötött színéles szalagos játékkal simogattam az arcát, ő meg nyúlt érte. Nem feltétlen a finom motorikáját akartam fejleszteni, de a neurologusunk nagyon megdícsért a játékért.

Meg itt kezdtem el neki állat hangokat imitálni, azon meg tök jókat mosolygott, majdnem nevetett. A kedvence a cica-tehén beszélgetése volt, azon majdnem kibukott egy kacagás.

2020. nov. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egészségesen fejlődő gyereket teljesen fölösleges motiválni, fejleszteni, érdeklődik ő magától a világ iránt, amely számára tele van felfedeznivalóval, a mozgásfejlődést is a kíváncsisága váltja ki (ahogy valami után fordul pl.). Hagyd békén, tedd le vmi kemény felületre hanyatt és gyönyörködj benne, ahogy felfedezi a környezetét.
2020. nov. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen!
2020. nov. 24. 16:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Fejleszteni szerintem se kell. Kislanyom 3,5 honapos, magatol elkezdte az olunkbol oldalra kinyomni magat egyik naprol a masikra. Azota ha haton van, megprobal hatrol hasra fordulni. Visszafele mar tud hasrol hatra, ha epp kedve van, de a technikaja meg nem a legjobb. A jarokaban lognak felette jatekok, amiket eler, mar szepen nyul erte, ha arrebb huzom oldalra oket, akkor maga fele huzza. Most mar ha egy jatekot mutogatok neki, es eleg kozel tartom, erte nyul, ket kezzel fogja. Fogzik, ugyhogy amit a kezébe vesz, mar huzza is a szájához.

En nem erőltetek semmit, de ha laton, hogy valamire kaphato, probalkozik vele, akkor igyekszem tobb lehetoseget teremteni a gyakorlasra. Szerintem ez boven eleg. Minden baba megfordul egyszer, elkezdi hasznalni a kezeit, kuszik, maszik, felall. Felesleges eroltetni. Orulj neki, mikor vegre ugyesen megcsinal valamit! :)

Bocsi az ékezetekért.

2020. nov. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!