Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi az "ideális" korkülömbs...

Mennyi az "ideális" korkülömbség testvérek között?

Figyelt kérdés

Úgy értve, hogy mondjuk olyan 2-3 év van köztük, akkor nagyon jól eljátszanak, vagy nem , vagy esetleg ha több, 5-6 év akkor kevésbé, 10 év korkülömbségnél azért gondolom már kevésbé van az együtt játszás.

1 gyerekem van még csak, de nagyon szeretnék mégegyet, és érdekelne több gyermekes anyukák tapasztalata a korkülömbségekről, negatív és pozitív dolgok is :)



2020. nov. 24. 15:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
1-4 év. 🙂
2020. nov. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Nekem három gyerkőc van, az első kettő között van 4, a második kettő között 3 év. Teljesen jól elvannak egymással még most is, pedig a legidősebb már 20 éves. 🙂
2020. nov. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Nekem 2 tesóm van 1 és 10 év korkülönbséggel. Mindkettejükkel nagyon jó és szoros a kapcsolatom. Nem az éveken múlik szerintem hanem a személyiségükön, a szülőkön stb.
2020. nov. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Max. 4 év, amikor még igazán együtt tudnak játszani, utána már inkább egykék. Akik persze ettől még lehetnek nagyon jóban. Viszont szülőként meg nehezebb az 1-2 év korkülönbséget az elején túlélni, amikor mindkettő pelenkás, esetleg még kel, meg szopna meg mindkettőnek kell egy rend váltóruha még a játszótérre is és a zebra közepén jut eszükbe kétfelé szaladni, és a nagyobb féltékeny is meg dackorszakos is... Minden verziónak van előnye és hátránya, na meg netán mégsem úgy jönnek vagy annyian, ahogy tervezitek. Az igaz, amit írtak, hogy főleg a nevelésen, példamutatáson múlik, milyen testvérek lesznek, na meg a személyiségen is.
2020. nov. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem max 4 év.
2020. nov. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem korkülöNbség.
2020. nov. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2020. nov. 24. 17:21
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
3 nagy gyerekem közt 2-2 év van,a 3. és 4. között 10 év:)Imádják a picit:))
2020. nov. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
Nincs ideális korkülönbség. Ha mind a ketten érzitek a partnereddel a "nekem gyerek KELL" kattanást, akkor vágjatok bele.
2020. nov. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
Engem már többször lepontoztak a véleményem miatt. 4 gyerekem van, 2,5 év, 1,5 év és 1 év 3 honap korkülönbségekkel születtek. Nekünk ez nagyon jol bevált, igaz, az első időszak nem könnyű. Kicsiként is egyszerű volt közös programokra vinni őket, kisiskolásként is volt, amikor egyszerre járt mondjuk 2 gyerek edzésre, néptáncra stb. Kamaszként részben közös a baráti társaság, van, amikor együtt mennek kikapcsolodni. Utolag sem csinálnánk másképp.
2020. nov. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!