Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beteg a babám, mit tehetnék?

Beteg a babám, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Első gyermekes anyuka vagyok. Babám 6 hetes. Hőemelkedése van, kevesebbet eszik, aluszékony, máshogy viselkedik. Az orrát szívtam fehér váladék volt benne. Az orvosnál jártunk c vitamint meg Nasivin baby használatát javasolta. Azt mondta ha lázas lesz kórház. Rettegek, hogy valami baja van! Mit tehetnék, hogy ne legyen lázas? Hogyan javítsak a közérzetén? Hatalmas pánikban vagyok!
2020. nov. 26. 16:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Szoptasd minél többször. Érezze a te testmelegedet. A hőemelkedés nem olyan vészes, azt még csillapítani se kell. 38 fok felett adhatsz neki nurofent.

(Azt tudod ugye, hogy a fenékben mért testhőből le kell vonni 0,5C°-ot?)

2020. nov. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen tudom! Úgy mértem neki,hogy levontam. Sokat rakom mellre de alig eszik és nagyon aluszékony rajta. Lázcsillapitó kúp van itthon azt kaptunk az orvostól.
2020. nov. 26. 16:26
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi a hőemelkedése?
2020. nov. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
37.7 volt az orvosnál, itthon 37.2, most fogom majd megint mérni.
2020. nov. 26. 16:33
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ha elmegy neki 38 fokig felhívnám a kórházi ügyeletet, vagy ügyeletes orvost.Ekkora babánál a láz már nem normális.Sőt őszintén szólva, ha nagyon elhagyja magát ha sokkal kevesebbet eszik, nagyon bágyad(lóg mint valami rongybaba) akkor bevinném azonnal, mert ott már a kevesebb tej miatt kiszáradhat.Nekem ez a saját tapasztalatom.Mi annó a 3 hónapos babánkkal voltunk úgy hogy kb 6 óra kevesebb tápszer után bevittük, menet közben már hányt is 4 napot volt infuzión.Ilyen kicsi babánál én nem az itteni válaszokra alapoznék.
2020. nov. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

1es! 6hetes babának NEM adunk nurofent. Az 3hós kortól van... lázcsillapító kúp 38felett.


6hetes babával én folyamat ahogy csak igényli ciciztetném, mást nem nagyon tudsz tenni. Ahogy nem akar enni, vagy feljebb megy, AZONNAL kórház.

2020. nov. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Írtam, hogy voltunk orvosnál és, hogy ha lázas lesz mit kell tennünk, de ezen felül szerettem volna tudni, hogy mit tehetnék még azon kívül, hogy c vitamint adok meg figyelem ahogy az orvos mondta.
2020. nov. 26. 16:47
 8/14 A kérdező kommentje:
Vagyis bocsánat 6 os válaszolónak írtam
2020. nov. 26. 16:47
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

6os vagyok, neked utolsó kedves kérdező.

Pont azt írom, hogy a szeretgetésen es a szoptatáson kívül mást nagyon nem tudsz tenni. Ha felmegy a láza, kórház. Ezt te is írtad...

De nen is ezért szóltam hozzá, hanem az 1es miatt, aki nurofent javasolt. Hogy azt egy 6 hetes babának nem adunk, ne adjon rossz tanácsokat.

2020. nov. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet rám gondolt én az 5. vagyok és írtam hogy azt se biztos hogy megvárnám, lesz e láza.A miénknek nem volt.Mégis volt egy tüszös mandulagyulladása oltás mellékhatásaként aztán ott volt szegény infúzión kiütve 4 napig.Azt te látod mennyivel elesettebb a szokottnál.Aszerint döntsél.
2020. nov. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!