Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós babánál normális a 37,7...

6 hós babánál normális a 37,7 C fokos testhőmérséklet?

Figyelt kérdés
Délután vettük észre, hogy mintha magasabb lenne a 6 hós babánk testhőmérséklete, 37,7 C fok ig ment fel. Most épp 37,3 de félünk attól, hogy alvás alatt felmegy. Mi az oka ennek? Én jelenleg covidos tesztre várok, meglehet, hogy abban vagyok/voltam. Okozhatja ez esetleg a fogzás vagy másnál is jelentkezett hőemelkedés ebben a korban? Hány fokos láznál kel észbe kapni és vinni ügyeletre?
2020. nov. 27. 19:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Popsiban mérve fél fokot le kell vonni belőle, úgy tudom.

Mindkét gyerekemnél okozott hőemelkedést és lázat is a fogzás. Bármi lehet. Van bármi más is a láz mellett? Nyűgös, taknyos vagy bármi más?

2020. nov. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Hol mérted? Ez normál esetben is hőemelkedés. Ha nyűgös nem eszik, látszólag szenved es beteg adj neki gyógyszert. Nekünk azt mondja a gyerekorvos gogy fogzás nem okoz hőemelkedést, lázat.
2020. nov. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Kicsit taknyos, és így most késő délutánra elég nyűgös lett. Egyébként is sokat sír.
2020. nov. 27. 19:51
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Ügyeletre akkor vidd ha 39 fölött van tartósan, vagy ha nem fogyaszt folyadékot huzamosabb ideig. Mi 2 hete voltunk ogy, az ügyeleten nem is fogatak minket.
2020. nov. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Most már popsiban mértünk, akkor ijedtünk meg, mert besípolt a hőmérő, 37,7 volt, de előtte hónaljba is mertünk ennyit. Evéssel szerencsére nincs baj, most is evett anyatejet.
2020. nov. 27. 19:52
 6/16 anonim ***** válasza:
50%
Nem normális, valószínűleg benyelt valami vírust, bacit.
2020. nov. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Elkapott valamit de ez hőemelkedés, ügyeletre ezzel nem kell rohanni. Ha folyik az orra akkor szívd neki. Igyon sokat, lázcsillapító adható ha nagyon nyűgös. 38C alatt nem kell de ez nem azt jelenti, hogy nem adható, közérzet dönt. Nézd, egy pici orrfolyással meg hőemelkedéssel alapból nem kell orvoshoz rohanni de ha hétfőn is így marad, akkor hívd fel a dokit.
2020. nov. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
6- os vagyok, most komolyan mért lettem lepontozva? Jóvan, akkor teljesen normális a hőemelkedés a gyereknél, így jó mindenkinek???
2020. nov. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Sajnos most 37,9 re szokott fel a láza, a keze pedig hideg. Attól félek, ha covidos vagyok/voltam ezt tőlem kaptam meg...
2020. nov. 27. 20:45
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ekkorka babának nem a hónalját meg a homlokát stb. mérjük, hanem a popsiját. Az ott mért értékből 0,5 Celcius fokot le kell vonni, és az a reális testhő.

Volt már lázas a baba?

Ha még nem:jelenleg az az elfogadott álláspont, hogy 38'C alatt nem csillapítjuk a lázat, HA amúgy a gyermek jókedvű, étvágya van, tud aludni, nem nyűgös stb.

38 fok fölött babáknak való lázcsillapító szerrel csillapítjuk a lázat, pl Nurofen, Panadol Baby, vagy gyógyszertári lázcsillapító kúp.

2 lázas nap után gyerekorvosnak meg kell mutatni egy ekkorka babát, vagy legalább telefonon hívni (mert a tüdejére lehetőleg rá kell hallgatni.)

39 fokos láznál gyógyszer/kúp ÉS hűtőfürdő (NEM hidegvíz!!! 36 fokos víz, baba beleül, majd nagyon lassan, fokozatosan hűtjük a vizet 33 fokig kb - én bizony beültem vele együtt a kádba, amikor 8 hónaposan lázas volt és nagyon sírt... és kb 10-12 percet ücsörögni benne. )

A legfontosabb a rengeteg folyadék! Víz is.

Ne legyen túlöltöztetve.

Éjszaka ne maradjon egyedül, még ha máskor pl saját szobában alszik is, és 2 óránként mérjétek meg a hőjét. Még akkor is ha csak kicsit tűnik melegnek a homloka, nagyon csalóka tud lenni!!

Nézzetek utána a lázgörcsnek is, bár nagyon kicsi az esélye és javarészt ártalmatlan lefolyású, elég ijesztően tud kinézni.

Ha bármi más komolyabb tünete is van (hasmenés, hányás stb.) akkor pedig pláne hívjátok fel a gyerekorvost, vagy a hétvégi ügyeletet.

Jobbulást!

2020. nov. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!