Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálsz egész nap a 2-3...

Mit csinálsz egész nap a 2-3 hónapos babáddal?

Figyelt kérdés

Nyilvan eteted, altatod, peluscsere. De a köztes időben?

Ha van napirendetek az hogy alakul?


2020. dec. 1. 08:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Háromhónaposan nekünk kb az volt a napirend, hogy 7 körül ébredt a kisfiam, akkor ahogy írod, etetés+pelenkázás, majd letettem a földre a hempergőbe, ahol elvolt egy max 30-40 percet, utána amikor elfáradt, időjárástól függően vagy elvittem sétálni (ez szeptemberben volt, kicsit könnyebb dolgunk volt mint most) és aközben aludt, vagy itthon altattam, és aztán ezeket ismételtük (alvás - evés - hempergő - séta / alvás babakocsiban) egészen olyan este fél 7-ig, amikor megfürdettük és ment aludni.
2020. dec. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy számít-e a válaszom, mert nekem csak 1 hónapos a gyerekem de én a köztes időkben általában pakolok, rendet rakok, takarítok, főzök ha tudok és/vagy pihenek. Szoktunk menni sétálni is ha olyan az idő.
2020. dec. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen szinte a játszószőnyeg, a babakocsi és a kiságy volt az élettere. Nem sok mindent. Nagyon jó alvó volt már akkor is, egy órát fent volt, 4x aludt. Sokat sétáltam vele a faluban, 2-3x is elvittem egy nap. Nekem is jót tett.
2020. dec. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2-3 hónaposan még nem volt köztes idő, az olyan 3,5-4 hónaposan kezdődött.

Addig cici, pelenkázás, a földön elvolt kb 10-15 percet, de akkor is csak annyi időm volt, hogy elmenjek wc-re vagy bekapjak valamit. Alvás akkor még nem ment csak vagy a karomban/cicin vagy kendőben séta közben. Szóval még akkor se volt igazi pihenőm, amikor aludt, semmit se tudtam csinálni.

3,5 hónapos kora körül kb egyik napról a másikra változott meg minden, onnantól ha elaludt, letettem az ágyába és kezdett egy normális élet kialakulni, amikor tudtam takarítani, főzni vagy magammal foglalkozni, amikor alszik

2020. dec. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Jövő héten lesz 3 hónapos a kislányom. Negyed 8-kor kel, eszik, utána a játszószőnyegen van, én teszek veszek, közben oda is ülök mellé. Általában 1,5-2 órát van fent, aztán szundizik. Fél 11 körül evés, séta, aztán fél 2 körül evés. Utána a szobájában alszik 2-2,5 órát (ez kb. 1 hete van így). Fél 5 körül eszik, utána nagyon aktív, legfeljebb 20 percet szundizik. Fél 8-kor fürdetünk, evés, 8 körül alszik el, az éjszakát átalussza.
2020. dec. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. Én míg alszik vagy elvan magában főzök, pakolászok vagy pihenek vagy a nagyobbal foglalkozok este (ő 8,5 éves).
2020. dec. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a babám születésétől fogva egész nap földön volt. Úgy engedtek haza a kórházból, hogy minél többet legyen hason meg földön.

9-kor kelt, aztan reggeli, oltozes, játék a játszó szőnyegen. Ez akkoriban abból állt, hogy mindenfele kontrasztos cuccot mutogattam neki. Aztan 5x gyogytornaztunk naponta mert ferde fejtartása volt. Uh kb ezzel el is ment a nap. Alvás, éves, gyógytorna, játék, alvás stb.

2020. dec. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen minden este 6-tol voltunk kint az udvaron ott aludt egyet mindig a babakocsiban.
2020. dec. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, milyen tornat végeztetek? Szerintem Nekünk is kellene, bár nem mondta senki. kivancsi vagyok nektek milyen gyakorlatok voltak.
2020. dec. 1. 13:22
 10/15 anonim ***** válasza:
Hat nekünk az volt a gond hogy pl hason nem tudta felemelni a fejet és csak az egyik irányba tette le. Szoval kezdődött azzal, hogy a másik irányba kellett letenni az arcát és vártuk hogy atforditsa a kényelmesre. Hat volt orditas. Aztan volt ilye fitness labdas is, hogy rá kellett hasaltatni, mert ott könnyebben ki tudta emelni a fejet és akkor gorgetni előre hatra, jobbra balra a labdát. Közben zsip-zsup éneklés. Aztan amikor már tudta emelni a fejet akkor a hóna alá kapott törölközőt és igyekeztünk játékokkal rávenni hogy hason maradjon sírás nélkül valameddig. És ezeket az időket kellett egyre jobban kitolni. Aztan kivettuk a törölközőt. Ekkorra már rendbe jött és utolérte a társait.
2020. dec. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!