Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most ez jó vagy nem jó?

Most ez jó vagy nem jó?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 hónapos, a védőnői státuszon a védőnő megkérdezte, hogy hason fekve az oldalt lévő tárgyakért keresztbe nyúl vagy az azonos oldali kezével nyúl csak oldalra? Mikor gondolkoztam, visszakérdezett, hogy ugye nem? És mondtam, hogy nem csak oldalra nyúl. Mikor megkaptam a státusz igazoló papírt, azon ehhez a készséghez a "még nem" volt bejelölve. Most akkor kéne hogy keresztbe nyúljon, vagy jó, hogy nem nyúl keresztbe? Köszönöm szépen!

2020. dec. 3. 09:59
 1/5 A kérdező kommentje:
* nem, csak oldalra nyúl (kimaradt a vessző, így félreérthető). Tehát nem keresztezi a kezeit.
2020. dec. 3. 10:00
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A nem a helyes válasz.
2020. dec. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hogy nem nyúl keresztbe. Még nagyon sokáig ne is nyúljon.
2020. dec. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen még szimmetrikusan kell működniük. Magyarán nem szabad, hogy domináns/preferált keze, oldala legyen, hanem ami balra van tőle, azért a bal kezével, ami meg jobbra, azért a jobb kezével kell nyúlnia. Röviden.

Mondjuk arra nem vennék mérget, hogy 4 hónaposan már bárhogyan nyúlnia KELL hason fekve is. Hanyatt persze igen.

2020. dec. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, és a magyarázatot! Megnyugodtam.
2020. dec. 3. 11:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!