Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Anyukák! többemberes...

Kedves Anyukák! többemberes kisbabám van? Mi az oka ennek a "csak anya" jelenségnek?

Figyelt kérdés

5,5 hónapos a kislányom, és 1 percig nincs meg nélkülem, úgy értem nem érdeklik a játékok, csak ha ott vagyok vele, de akkor se mindig. Pisilni nem tudok elmenni anélkül, hogy ne törne ki ordításban. A helyzetet tovább rontja, hogy most vagyunk túl egy költözésen. 3,5 hónapos kora óta fogzik, 2 foga már van.

Anyatejes, csak cicin alszik el.

Apukájával kb. 10 percig jól elvannak, aztán jön a sírás és csak én tudom megvigasztalni.

Segítsetek, van megoldás? Vagy csak az idő és a türelem. Úgy le vagyok törve.


2020. dec. 4. 13:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%
5 és fél hónapos . Azt mondják kell egy terhességnyi idő mire elszakad kicsit. Persze sok sok esetben jóval hamarabb is,de ne aggódj.
2020. dec. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
66%
Hogy néz ki egy napotok, milyen a napirend, tudja, mire számíthat? (Nyilván a költözés kivételes szitu.) Jól alszik? Nem lehet, hogy azért nyűgös, mert nem alszik eleget? Ilyen volt ez mindig, vagy most kezdődött?
2020. dec. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Csak az idő és a türelem. Vannak ilyen babák.
2020. dec. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
59%

1 éves a fiam,de még mindig ilyen. Állandóan anya kell,és a cici se legyen túl messze biztos ami biztos...😁

Kínomban én már csak nevetek ezen. Anyás gyerekről álmodoztam terhesen,hát most megkaptam...akkor még nem tudtam,hogy ennek van rossz oldala is. Fogzásnál mégjobban ilyen. Bár nála ezt már szepa szorongásnak nevezik mert idősebb.

2020. dec. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
91%
Na én vagyok a másik oldal, lányom nagyon apás, most 2 éves de kicsinek is azt volt. Bárhová elmehettem, ritkán hiányolt, ellenben egész nap Apát hallgattam, meg a "nemszeretem anyát, nem tetszik anya". Ez most van végre változóban, kezd "rámkattani" és úgy örülök neki. Megoldást nem tudok, de hátha ez kicsit vigasztal, hogy a másik felállás sem jobb:)
2020. dec. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

2: mára kialakult egy nagyjából tartható napirend

-7.00 körül ébred, kicsi cicizés, amibe belealukál

-a normális reggelizés 9.00 körül van (sokáig nyammog a cicin)

-majd játék, ismerkedés a házzal, ez kb. 1,5 órás program

-11.00-12.00 között valamikor cicire teszem komfortszopizni és ebédelni is egyúttal

-alukálás 1,5 órát kb.

-babakocsis séta (ennek változó az ideje)

-hazaérkezvén cicizés (uzsonna)

-ha bealukál, akkor 1 órát simán szundít

-apa hazaérése kb. 18.00kor, apázás, játék

-az este mostanában kaotikus néha a költözés miatt, van, hogy később vacsizik (tápszeres pótlást kap, estére totál kiürülök), de 22.00ig mindenféleképp le kell fektetni


Az éjszakákat átalussza (bár mocorog azért sokat), velünk alszik, nem akartam rögtön bedugni az ismeretlen szobába, eddig nem volt neki külön szobája.


Régebben is anyás volt, leginkább a fogzás kezdetére tehető az átlagon felüli ragaszkodás, de a mostani helyzet kb. 3 hete tart, ami azért érdekes,mert pont akkor volt náthás szegénykém és mind testileg, mind lelkileg (orrszívózás...) megviselte.

2020. dec. 4. 13:54
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi hozzászolásokat :) tényleg segít lelkileg!!! ;) ;)
2020. dec. 4. 14:00
 8/25 anonim ***** válasza:
19%
2es voltam, köszi, hogy leírtad. Délelőtt a 7-11 ébrenlét nekem nagyon hosszúnak tűnik azért, bár írtad, hogy belealszik az evésbe vmennyire. 11-12 körül ő kér enni? Mert úgy írod, hogy "cicire teszem". Ekkora gyerek 3-4 órát minimum elvan evés nélkül. A játék mit jelent? Jól kimozogja magát? Elfárad benne?
2020. dec. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
8: nem hiszem, hogy elfáradna a játékban, mert ugye egyedül nem is nagyon van el, inkább együtt játszunk (plüss labdát rugdossa, textil könyveit fogdossa, rugdossa, gyömöszöli), mondókázunk, inkább úgy mondanám egy idő után szerintem megunja. A fő gond, hogy rettenetesen kínozza a fogzás, szinte egyfolytában rágcsál, töm mindent a szájába, így a játék sem olyan élvezetes,tartalmas. S ha nem tud rágcsálni valamit (hason fekve nehezebb kivitelezni), bedühödik, türelmetlen lesz, sírni kezd és akkor jön a cicin nyugtatás. S ez előfordul,hogy egybe esik az evésidővel. Az engem is aggaszt, hogy ennyiszer igényli a cicit, nem is feltétlenül evésre, sokszor csak "nyugicicizik", cumizik rajta.
2020. dec. 4. 16:35
 10/25 anonim ***** válasza:
74%
Nincs más eszközöd ezek szerint, csak a cici. Jobb lenne pedig máshogy nyugtatni. Minden nyekkre nem lehet cicire tenni. Nem újszülött már.
2020. dec. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!