Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól alakult...

Hány hónapos kortól alakult ki a babátok napirendje?

Figyelt kérdés
Most lett 6 hónapos a kisfiam. Éjjelente még mindig 2-3x kel, akkor picit megszoptatom és máris visszaalszik. A nappal viszont változó, akkor is szokott aludni délelőtt, délben, délután 1-2 órát általában. Viszont van amikor egész nap szinte semmit nem alszik, mert 1 óránál tovább se alszik. Gondolom a front rájuk is kihat. Plusz a harmadik és negyedik foga most kezd kibújni.
2020. dec. 8. 08:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyjából 6 hónapos korban alakult ki a minta a délelőtti és délutáni alvásokra. Aztán 9 hónaposan már elég egyértelmű volt a tízórai ebéd uzsi hozzáadásával.

Persze simán eltér ettől, nekem sincs mindig ugyanolyan napom, de azért mindig próbáljuk a napirendhrz tartani magunkat.. aztán ha valamiért nem megy, nem erőltetem.

2020. dec. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Két hetente új napirendje van, amikor azt hinném, hogy végre beállt, borul minden. Én már nem stresszelek rajta. Annyi a biztos, hogy már csak kétszer alszik napközben. 9,5 hónapos.
2020. dec. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első gyerekemnél 4 hónaposan lett napirend, ami változott 8 hónaposan, majd 1.5 évesen.

A másodiknál (7 hónapos) 5.5 hónaposan sikerült beállítani egy napirendet, ami 8 napig tartott. Most kb. egy hónapja ingázik a napközbeni 2 és 3 alvás között, attól függően, hogy mikor és milyen kedvvel kel reggel.

2020. dec. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
4 hónaposan lett napirend, két nagyobb alvása volt kb ugyanazokban az időpontokban (+/- 30 perc eltérésekkel), ahhoz igazítottam minden mást, és még a fürdetés volt fix. Aztán utána ebben voltak apróbb változások pl mikor jött a rosszabb idő és hamarabb sötétedett, akkor áttettem a sétát máskorra, vagy délelőtti alvás közben mentünk le, stb. Nagyobb változás viszont nálunk már csak akkor volt mikor egy évesen és három hónaposan beállt napi egy alvásra, de kb egy évig jól működött, ami beállt.
2020. dec. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amikor valami rendszer kialakult, az nálunk is 4 hónapos körül volt, de amikor már úgy igazán megvolt mindennek az időpontja az 7-9 hónapos körül.
2020. dec. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!