Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, ha nem akarok...

Miért baj, ha nem akarok felesleges kacatokat vásárolni a babának?

Figyelt kérdés

Hamarosan szülök, úgyhogy elkezdtük berendezni a babaszobát és megvásárolni a kisbabánk holmijait, de úgy érzem, mások túl sokszor beleszólnak, mit kellene vennünk.


Az egyik rokon el is kezdett sápítozni, hogy milliós összeget költött a babára érkezése előtt, mert a rengeteg bútor, ruha, ringató, tökömtudja...


Én nem akarok felesleges vackokat vásárolni, veszek persze kiságyat, pelenkázót meg egy kis ruhásszekrényt, 3 hónapos korig valamennyi ruhát, babakádat, légzésfigyelőt, egy-két csörgőt, babakocsit, de ennyi.


A babakozmetikukom, fürdetők használatát nem tartom egészségesnek, játékokra szerintem egyelőre nincs szüksége, amíg a mi szobánkban lesz, nem akarok a szobáját sem különösebben kidekorálni.


De kb. azt érzékeltetik velem, mintha spórolni akarnék a gyereken, pedig nem szorulunk rá, csak nem látom értelmét a sok felesleges cuccnak.



2020. dec. 13. 17:35
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
94%
azt veszel amit akarsz, ez csak rád és a párodra tartozik. Már most kezdik a beleugatást, ne hagyd senkinek! :)
2020. dec. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
72%
Csak annyit jegyeznék meg, hogy a játékok nem pusztán azért vannak, hogy ne unatkozzon a baba, hanem mindenfélét fejlesztenek. De ezt biztos tudod.
2020. dec. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
95%
Te dolgod, senkinek semmi köze hozzá. A játékok azért nem ártanak, mert a baba csak pár hétig fog állandóan aludni, utána kellenek az ingerek, hogy fejlődjön.
2020. dec. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

2-es, ez rendben van egy idősebb babánál, de fél éves korig szerintem semmi ilyesmire nincs szüksége, a rokon gyerekeken is látom, hogy lényegében semmit nem tudnak kezdeni semmiféle játékkal, nem értékelik még, maximum a hangokra figyelnek vagy a forgóra.


De tök mindegy, hogy egy darab tobozt adok a kezébe vagy egy műanyag kacsát. Most meg előre feleslegesnek tartom megvenni a játékokat, amikkel később fog játszani.

2020. dec. 13. 18:11
 5/42 anonim ***** válasza:
55%
4es, az én babám 6 hónaposan már célirányosan játszott, mert korán adtam neki. De te tudod!
2020. dec. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, ha nem költekezel. Nekünk a rokonok vásároltak drága holmikat. Mondtam, hogy nem kell de megvették. Tele van a padlás a felesleges játekokkal. A babámnak van viszont játéka, csörgők, játszószőnyeg és ringatószék. Ezekez napi rendszerességgel többször használjuk. Aminek nincs haszna persze nem veszem meg én sem.
2020. dec. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
88%
Feleslegesen én sem költekeztem, ringatót sem vettem, nekünk egy pihenőszéke van, amit 19 kilós koráig használhat, van hozzá etetőtálca is (17E ft volt), szeret abban lenni. Nincsen sok játéka, első hónapjában nem is volt semmi, mert szinte csak evett, aludt. Most 6 hónaposan van már neki több fajta rágóka, csörgő, polip plüss, kis maci, játszószőnyeg. 2 hónapos koratól elkezdtem venni neki ezeket, a fejlődéshez kell! Ha tobozt adsz neki, nem hiszem hogy finom lesz azt rágcsálni...
2020. dec. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%
Az én meglátásom az, hogy szülés előtt az első gyereknél a szülők még nem látják mire van igazán szüksége egy csecsemőnek, ezért rengeteg felesleges dolgot megvesznek, ami lehet, hogy még a dobozából sem kerül ki, viszont feleslegesnek vél vackokról pedig kiderül, hogy csak jól jött volna. Ezek alapján én veled értek egyet, szerintem is kell játék a gyereknek, de majd megveszed ha odajuttok és szükségét látod, ahogy mindent mást is amiről majd úgy gondolod szükséges, mellette ellenben nem lesznek kihasználatlan dolgok (vagy legalábbis jóval kevesebb), amik vagy büszkeségből a szekrény mélyén kötnek ki vagy fél áron market placen "csak kiprobálva" leírással.
2020. dec. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
16%
Kérdés, hogy 1-2-3 hós babával mennyi idő/energia lesz játékboltba mászkálni vagy a netet böngészni :)
2020. dec. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
92%
Lehet mi vagyunk űrlények, de nem állt meg az élet a baba miatt. (Nyilván megváltozott nem mondom, hogy nem). Mi útba ejtettük a boltot séta közben, sőt még neten rendelni is volt időm, még magamnak is vásároltam nem csak neki. Egyébként ha nem volt valamire idő vagy energia akkor volt a gyereknek apja is, aki munkából haza betudott menni vagy munka után megrendelni.
2020. dec. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!