Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok a szülők akik a vírus...

Azok a szülők akik a vírus idején nem viszik magukkal sehova a babájukat, nem tartottok attól h félni fog az emberektől később?

Figyelt kérdés
Nálunk apa nagyon tart a helyzettől és nem akarja h vigyük bárhova
2020. dec. 13. 21:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Mennyi idős?

Alapvetően egy pici babának bőven elég a szülői társaság. A szülőnek már kevésbé elég csak a baba társasága.


Az én fiam az első hullám alatt nyitott volna nagyon az emberek felé, de akkor csak az udvarra mentünk. De akkor ő már 17 hónapos volt. Most már 2 éves múlt és tart az emberektől, de ez nem biztos hogy a tavaszi dolgok miatt van. Ebben a korban amúgy is előfordulhat ilyen, mint életkori sajátosság.

Nem aggódom emiatt, kicsi még majd beleszokik az interakciókba és alkalmazkodik.

2020. dec. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
2 éves lesz márciusba
2020. dec. 13. 22:10
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Az én fiam "félt" az emberektől. Azért az idézőjel, mert csak akkor bújt belém, ha elkezdtek beszélni hozzá, amúgy nem érdekelte.

2,5 éves volt, amikor jött a karantén, én is aggódtam, hogy rosszabb lesz. Igaz, hogy most sem rajong azért, ha idegenek megszólítják, de már válaszol és nem bújik belém.

Szóval szerintem ez nem függ össze, főleg ilyen korban.

2020. dec. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk összefügg. Épp ezért úgy vagyunk vele, hogy inkább bejönnek a boltba és a megengedett helyekre, mert a mentális egészség ugyanolyan fontos. Sőt...
2020. dec. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Nekunk is ez a gondunk, 7 honapos lanyunkkal meg nem voltunk az orvoson kivul mashol. Most mar igenyelne az ingereket, de nagyon feltjuk.
2020. dec. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
De én félek ettől. 1 éves a fiam,imádja ha zajlik körülötte az élet. Nézi sőt bámulja az embereket főleg a gyerekeket,nyitott a világra,minden új neki,minden érdekli. Alig vártam ezt a korszakot. Már csak egyszer alszik,tök jó fix napirendünk lett,lehetne programozni stb. Ehelyett semmi lehetőség. A baba mama klubbok is bezárták kapuikat,itt nálunk a játszótér is bezárt. Nincs karácsonyi program se,csak a nagy nihil. De mit tudunk tenni? Pont semmit. Hova vigyem? Sehova. Levegőre sétálni. Ennyi. Féltem én is. Férjem is már egyedül jár vásárolni is,eddig legalább oda kimozdultunk. Az se valami hű de nagy program,de legalább egy pici inger neki. Most már az se. Úgyhogy igen,én félek ettől. Még a végén azt hiszi rajtam meg az apján kivül nincs is más ezen a bolygón.😣
2020. dec. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%

Igen, én is tartok tőle. 3 éves a kisfiam, rajta nem látok különösebb változást. Viszont gyerektársasághoz nagyon jó lett volna elkezdeni szoktatni, mert inkább csak nézi a gyerekeket, nem szeret közeledni. Szeptemben ovi, hátha előtte lesz még lehetőség.

Illetve júniusban született a második. Rajta viszont érződik. Rögtön sírva fakad, ha valaki rámosolyog. Persze az is lehet, hogy egyszerűen ilyen, de ez sosem fog kiderülni.

2020. dec. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%
Nálunk semmit sem befolyásolt a karantén.Év elején volt két és fél éves, alig mentünk valahová.Szeret ismerkedni.(ezelőtt egy évvel pld mindenkit utált, azt is utálta ha ránéztek:D és ennek hangot is adott)Nyáron a lazább időkbe mindenkinek integetett meg köszönt ,már én szóltam rá hogy azt se tudjuk ki fia borja az illető, nem kell mindenkivel cukiskodni.Szerintem a gyerekek ezt sokkal jobban kezelik, mint mi felnőttek.Legalábbis én az enyémen ezt látom.
2020. dec. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

Nem, egyáltalán nem félek tőle. Nekem is márciusban lesz 2 a kisebb, nem viszem csak oda, ahova muszáj.

Amiért nem aggódok: nagyobbik gyerekem covid nélkül is menekült a játszótéren a gyerekektől majdnem 3 éves koráig. Mindenhol csendes volt és szemlélődő, felnőtteknek se válaszolt, erre itt van 5 évesen és egy szószátyár, közvetlen, barátkozós nagylány. Főként felnőttekkel találja meg a hangot, gyerekekkel nehezebben, de ott is nyit.

Nem lesz baj a kicsivel se.

2020. dec. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
34%
Tavasszal féltem, bár akkor még kicsik voltak a csajok. 2 hét múlva töltik az 1 évet. Miután hiába zárkóztunk be, ugyan úgy elkaptam a covidot, kicsit lazítottunk. Visszük őket magunkkal minden fele, nem görcsölünk rá. Jobb szeretek így élni.
2020. dec. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!