Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szopisztrájk fogzás miatt, mi...

Szopisztrájk fogzás miatt, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

6 hónapos kislányom 3,5 hónapos kora óta fogzik. 2 fogacskája már van. Nagyon megviseli, állandóan rágcsál vmit (kezét, lábát, ruháját, játékát, takarót, bármit!!!!), éjszaka is kínozza, de a nappalok rosszabbak. Kétségbe vagyok esve, mert alig tud enni, anyatejes + kis pótlást szokott kapni, de 1 hete szörnyen elhatalmasodott a fájdalma.

Kenem Dologéllel, Anaftin baby-vel, homeo bogyózunk hónapok óta...de semmi. Nurofent adtam neki keveset, de végtelenségig azt sem szabad. Szopizni nem tud, a vákumtól még jobban fáj neki. A cumisüvegből még úgy ahogy megissza, de sokszor csak kinyomja a nyelvével.

Nem hízik...megőrülök :( :(

Meddig tarthat még ez az intenzív fájdalom? Van valami megoldás, amivel segíthetnék rajta?



2020. dec. 15. 14:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még annyi: itatópohárból félrenyel, kanálból adva is kitolja a tejecskét.
2020. dec. 15. 14:33
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ez sajnos egyénfüggő is, nincs két egyforma baba. A tiéd úgy látszik nehezen viseli. Őszintén? Csak annyit tehetsz, hogy vársz, idővel elmúlik. Addig ia próbáld etetni ahogy bírod, kenegesd, ápold ugyanúgy.
2020. dec. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a hozzászólást, igyekszem türelemmel kitartani ;)
2020. dec. 15. 15:12
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Jana baby kisflakonos vizet próbáld meg, öntsd ki a vizet és rakj bele anyatejet. Tök jó a kialakítása a flakon szájának, nagyon könnyen tud belőle inni az anyatejes kislányom, és mégse cumisüveg.
2020. dec. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
5: ez nagyon jóóó ötlet, tuti kipróbáljuk!!!! Köszönöm szépen :)
2020. dec. 15. 16:13
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Vagy próbáld kiskanállal.


Amúgy a Dentinox lidokainos. Egy nap 3x lehet használni. Kipróbálhatod szopi előtt.

2020. dec. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6: épp az előbb próbáltam meg újra kanállal, de inkább rágcsálni kezdte a kanalat szegénykém, a tejcsi meg ment a ruhára :(

Holnap veszek Dentinox-ot, eddig óckodtam tőle a lidocain miatt, de muszáj ennie, bevetünk mindent, ami egy kis eredményt is hozhat :)

2020. dec. 15. 18:41
 8/11 anonim ***** válasza:

Jaj, a lidocain nem harap.


Mindegy, hogy dentinoxot kap, vagy Nurofent szerintem.


A lányomnak sokat segített annakidején.

2020. dec. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Ibclc tanácsadó vagy szoptatási tanácsadás kérdezz-felelek csoport a Facebookon mert ott kompetens szoptatasi tanácsadók (orvos végzettségűek is) segítenek.
2020. dec. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
8 és 9: köszönöm szépen a hozzászólásokat, minden ötlettel gazdagabb vagyok, ami most aranyat ér :) :)
2020. dec. 15. 21:41
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!