Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki a karriert választotta a...

Aki a karriert választotta a kistesó helyett, utólag megbántátok?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egészségügyben dolgozni. Ezt mindig is tudtam, de 18 evesen megis mast jeloltem be, igy az egyetemen egy olyan szakot tanultam, amivel -ugy adodott- nem tudok es nem is szeretnek mar elhelyezkedni. Most 30 evesen megint motoszkal a fejemben, hogy elvegezzem az apoloit vagy a szuleszno kepzest. Na most addigra ovis lenne a pici, tehat pont megoldhato lenne. Nem egyszeru, de megoldhato. Viszont ha jonne egy teso, akkor ez kilove. A ferjem amugy sem szeretne tobb gyereket, legalabbis per pillanat ezt allitja, de par ev mulva, ha lemegy ez a kezdeti "bezartsag" a picivel lehet maskepp gondolkodunk es megbanjuk. Szoval igy nehez eldonteni, hogy jelentkezzek-e...

2020. dec. 15. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ha a férjed azt mondja ne, akkor meg kéne gondolni. Nehogy aztán rád nehezedjen minden feladat a picivel. Most pedig ahogy leírtad, megoldható lenne. Másrészről pedig én személy szerint megcsinálnám a képzést, mert minél előbb dolgozol olyan helyen amit szeretsz, annál jobb. Fiatal is vagy még, ha megcsináltad a képzést és rendeződött minden, (beállt pl a napirended, így tisztábban látsz hogy megoldható lenne e) akkor is lehet kistesó:)
2020. dec. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1,5 év múlva indul a szak, így annyira fiatal már nem leszek. Sőt mire elvégzem 34 leszek, akkor pedig babának nekiállni friss diplomával a kézben.. nem tudom :D Bár vannak akik 35 folott meg boven szulnek.
2020. dec. 15. 15:10
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Nekem voltak szülésznő szobatársaim a koliba. Anatomia 1-2 plusz a gyakorlat így is kemény volt nekik, hogy "csak" a tanulásra figyeltek, gyerek nélkül. Sőt, sok szaktarsuk halasztott, csúszott az említett tárgyak miatt. Nem vállalnám a gyereket ha tényleg ezt szeretném tanulni.
2020. dec. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Meg azt fontold meg, hogy az egészségügy nem túl családbarát munkahely...
2020. dec. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Ezt nem nevezném karriernek. Egy ápolói munkáért nem mondanék le egy gyerekről.
2020. dec. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

Eü szakdolgozóként mondom, hogy lehet nagyon szeretni a hivatásunk, de karriernek semmiképp sem mondanám.

Egyébként egyetlen előnye van, hogy jobban elviselik ha sokat beteg egy gyerek és emiatt anyuka hiányzik, mint a versenyszférában... de ezt leszámítva nem igazán családbarát.

Én épp most megyek vissza dolgozni és már azon izgulok, hogy hogy a fenébe fogom azt a mindennapi stresszt kezelni, hogy azt az irdatlan nagy felelősséget ami a vállunkat nyomja naponta hogy teszem majd le a kapuban hogy nyugodt vidám anyukája legyek a fiamnak a nap maradék részében.

32 éves vagyok, és én mindenkit lebeszélnék a pályáról. Pedig a munkám imádom, de a körülmények..

2020. dec. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
Ha elvégzed, dolgozhatsz akár 1 műszakban is. De abból a fizuból nem fogsz meggazdagodni.
2020. dec. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én átképezném magam arra, ami érdekel, ha választani kell. Nekem is van gyerekem, választani kell pár dolog miatt, de úgy vagyok vele, hogy már van egy, ismerem ezt a hihetetlen nagy szeretetet és élményt, amivel jár, tehát, hogy úgy mondjam ez megvan, így ebből a szempontból, nem mulasztok semmit, ha nem vállalok még egyet. Engem nem kárpótolna, hogy évtizedeket még dolgozzak valamiben, amit nem szeretek, de elmondhatom, hogy jaj van még egy gyerek. Én a már meglévőt nézem, hogy neki legyen egy olyan anyja, aki elégedett az életével, szereti, amit csinál, mert hát, ha keserű vagyok amiatt, amiben napi minimum 8 órát el kell töltenem, akkor előbb-utóbb az rányomja a bélyegét arra is, hogy a szabadidőmben milyen vagyok. Előnye is van annak, ha csak egy gyerek van, több idő, energia, pénz van rá. Amúgy is vállalhatsz később is, most olyan öregnek tűnik, ha valaki 35 éves, de ha te leszel annyi, akkor majd rájössz, hogy semmi különbség, nem ott kezdődik az öregség.
2020. dec. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!