Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire volt fontos névadásko...

Mennyire volt fontos névadáskor, hogy gyakori-e az adott név? Zavart-e, hogy gyakori vagy nem érdekelt Benneteket?

Figyelt kérdés
Pl: gyakori most az Anna, Zoé vagy Bence, Máté.

2020. dec. 17. 16:27
A kérdező szavazást indított:
Zavart, hogy gyakori az adott név, ezért nem azt választottam.
Nem zavart, hogy gyakori név, mert az tetszett, azt választottam.
85 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Amikor a fiamat vártam, fogalmam sem volt, hogy mennyire gyakori vagy sem a neve. Terhességem alatt olvastam egy könyvet. Annak a főszereplője annyira a szívembe zárodott, hogy megfogadtam. Ha fiam lesz ugyanúgy fogom elnevezni. Így is lett. Dániel a neve a fiamnak.
2020. dec. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
A fiúnk Benjámin. Egy kicsit zavart, hogy a becézése, a Beni viszonylag gyakorinak számít (bár én egyet sem ismerek), de nem volt mit tenni, csak ez a név tetszett mindkettőnknek :)
2020. dec. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig úgy választottam, ami nekem tetszett.
2020. dec. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Egyáltalán nem érdekelt, az egyiké statisztikailag viszonylag gyakori, bár én rajta kívül csak kettőt ismerek, a másikét életemben nem hallottam azelőtt
2020. dec. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon nehezen találtunk olyan nevet, ami mindkettőnknek tetszett, és csak miután végre elhatároztuk magunkat az adott név mellett, jött szembe velem az infó, hogy amúgy egy egész népszerű nevet sikerült választanunk. Hát őszintén szólva, én letojtam, hogy mennyi ugyanolyan nevű kislány fog az ovi udvarán szaladgálni, nem a nevétől lesz különleges egyébként sem a gyerek.
2020. dec. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
63%
En nem fogok olyan nevet választani ha oda erek ami már már köznév. Bar ezert jar a lepontozas majd, hogy tul “felvagos” vagyok, de az en gyerekem biztos nem lesz David, Peter, Bence es stb.
2020. dec. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőnknek tucatvezetéknévhez a korosztályunk tucatnevei jutottak.

Így aztán soha nem is tetszett eleve olyan név, ami gyakori. Így nem kellett semmiről lemondanunk. :)

2020. dec. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
14%
Engem rohadtul zavart volna ezért olyat adtunk ami nagyon ritka és még sosem hallottam előtte Magyarországon. 1 éves volt amikor egy celebnek csúfolt förmedvény ezt adta a gyerekének és azóta nemhogy tucatnév de instant felugrott a 100-as listára ahol gyanítom az évek alatt csak még feljebb kúszik majd, ez annyira irritál, hogy majd felrobbanok minden egyes alkalommal amikor meghallom valahol, még az is megfordult a fejemben, hogy megváltoztatom a nevét...
2020. dec. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%
#8 szegény gyerek, nehogy megváltoztasd! A kis személyisége már megtöltötte tartalommal a nevét.
2020. dec. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk gyakori a vezetéknév, ezért nem akadtunk gyakori keresztnevet.

Azóta már találkoztunk egy ugyanolyan nevű kislánnyal. Vezeteték+keresztnév ugyanaz. Mindkettőnek van második neve, az különbözik csak. 😂


Szóval semmi sem garancia arra, hogy nem lesz ugyanolyan nevű gyerek a környezetében.


Ettől függetlenül a második gyerekünk sem kapott gyakori keresztnevet, de ő már inkább azért nem, mert furcsa lett volna, hogy neki gyakori a tesónak ritka.

2020. dec. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!