Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek semmilyen baba nem...

Akinek semmilyen baba nem volt a környezetében a saját gyereke születése előtt, ő mennyire könnyen rázódott bele az anyaságba?

Figyelt kérdés
Bármily hihetetlen, nekem soha életemben nem volt olyan közeli ismerősöm, akinek gyereke született volna vagy ha igen, alkalmam nyílt volna találkozni velük és mondjuk kézbe venni egy kisbabát. Soha semmikor az egész életem alatt. Rokonaim közül szinte mindenki egyedül van, csak szüleim akik egy pár, nagynénik, nagybácsik, testvérem, mindenki szingli. A barátaim, ismerőseim többsége karrierista, tényleg soha senkinek nem született babája. Én viszont most tudtam meg nemrég, hogy terhes vagyok és nagyon félek. Nyilván mindent el tudok olvasni a neten, hogy kell csinálni, de konkrétan nem tudom milyen egy babát fogni például. Hogy mit csinálok majd vele általában? Hogyan beszéljek hozzá? Félek, hogy rossz anya leszek, mert én csak így felnőtt stílusban beszélek, nem gyerekesen. Ha esetleg valaki volt még így, neki mennyire ment könnyen? Meg lehet tanulni, attól még, hogy nem volt példa előtted? De tényleg semmilyen példa.
2020. dec. 26. 00:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanigy voltunk a felesegemmel, azota mar ket gyerekunk van, neg utanunk bezzeg elkezdtek potyogni a gyerekek. :)


Ha jo szulo akarsz lenni, utanaolvasol, energiat teszel a felkeszulesbe, azzal mar boven meghaladod az atlagot... (Sajnos.)


Es igen, elsore fura, hogy hogy kell egy ilyen pici “valamit” megfogni, hogy kell mosdatni, furdetni, pelenkazni. (Es akkor meg a szoptatast nem is mondanam felesegem reszerol, az kulon tudomany. :) ) De a korhazban a benntoltott 3 nap alatt a szuleszno (fogadj egyet, kb fontosabb, mint a doki) megtanit az alapokra.

Ha normalis vagy, megvan a magadhoz valo eszed es akarod is, akkor nem lesz gond megtanulni, hidd el. Az altatashoz es szoptatashoz viszont sok turelem kell, ott tenyleg minden gyerek mas es mas, szoval a kialvatlansag es emiatti stressz az bizony meglesz, ne vedd magadra, ez a “normalis”. :)


Amugy, ami sokat segit, ha van a kozelben szulesfelkeszito tanfolyam. Van ingyenes is korhazakban, de altalaban szulesznok tartanak bovebbet is nem sok penzert. Ott a szulesrol, elso napokrol mindent elmondanak.

Kismama klubok (akar interneten) is rengeteget tudnak segiteni.


A gyerek meg csak gyerek, nem h*lye, jol ellesz a felnott beszeddel is. (Aztan eme velemenyem ellenere csak ran is rajott neha a gutyoghetnek. :D )

2020. dec. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi is egyből mélyvízbe lettünk dobva, ráadásul én úgy, hogy nem is szeretem a gyerekeket és sosem akartam. A muszáj nagy úr, csináltam mindent ahogy tudtam és kiderült, hogy egy babát 1000x könnyebb életben tartani, mint egy növényt 🙏

Gagyarászni sem kell, sőt talán még rossz is, hiszen tőletek tanul beszélni, akkor meg jobb, ha helyesen teszi

2020. dec. 26. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem volt előtte soha gyerek a kezemben. De simán ment az első perctől.
2020. dec. 26. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Babadoktor YouTube csatorna sokat segít a védőnőn túl is.
2020. dec. 26. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem idiótán gagyogva beszélsz a gyerekkel, akkor a végén még nem lesz fogyatékos.
2020. dec. 26. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Velünk is ez volt, de tök könnyű, hidd el! Mostmár olyan, mintha mindig velünk lett volna.
2020. dec. 26. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez azèrt függ a gyerek termèszetètől is, de bele lehet jönni.
2020. dec. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen mindegy, hogy láttál-e előtte babát, én láttam, de sok pluszt nem adott. Szülés után a csecsemős elmondta, hogy kell pelenkázni, meg néztem pár videót a neten, egyáltalán nem nehéz dolog.
2020. dec. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi is elsők voltunk a rokonságban és barátok között. De előtte 3 hétig bent feküdtem azzal, hogy holnap megszülesztenek - az felért egy továbbképzéssel :)
2020. dec. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!