Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek félig magyar-félig...

Szerintetek félig magyar-félig külföldi kisfiúnak szép név a Zétény?

Figyelt kérdés
Férjem német származású, de Magyarországon élünk.Kisfiúnknak a Zétény nevet választottuk ( persze lesz egy külföldi neve is, Dániel).Szerintetek német vezetéknévvel hogy hangzik ez a név?Nem fogják csúfolni érte?

2020. dec. 26. 20:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Biztos maradi vagyok, de egy Keltschwarzhoffer Zeteny szerintem hulyen hangzik.
2020. dec. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 hollófernyiges ***** válasza:
57%
Ha vasútállomás is, akkor szép név.
2020. dec. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem túl jó ötlet, de bármilyen nevet adtok, csúfolni bármivel lehet majd.
2020. dec. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Derjaderja ***** válasza:
92%

Magyaroknak is gyakran van német vezetéknevük.

Pl Weisser, Schwarz stb.

Ha nagyon furin hangzik vagy nagyon ritka a vezetéknév itthon, max fordítsátok meg (Dániel Zétény).

Annyi, hogy a németek a Zétényt Céténynek mondják hq csak leírva látják, de ezt gondolom, tudjátok.

2020. dec. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Én nem választanák.

Félretesz

Azt, hogy nem is tetszik.


Pontosan a “cétény” miatt

2020. dec. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is német a férjem, bár mi itt is élünk de mi úgy választottunk nevet, hogy mindkét országban legalább ki tudják ejteni, ki tudja végül ből szeretne élni. én speciel nem szeretném az összes német rokonának és ismerősnek magyarázni hogy nem "céténi" a gyerek neve. Ha titeket ez nem zavar, akkor viszont nem egészen értem a kérdést, tök mindegy mit mondanak idegenek, ha már eldöntöttétek
2020. dec. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Leginkább a férjem szeretné (egyszer hallotta ezt a nevet és azóta beleszeretett), hogy legyen magyar neve is.De persze nem csak Zétény lenne, hanem pl Németországban használhatná a másik nevét amit ki tudnak mondani, itthon meg lehetne Zétény.
2020. dec. 26. 22:04
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a férjeddel egyezik a véleményetek, akkor ne foglalkozz azzal mások mit mondanak.
2020. dec. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nektek ez tetszik akkor mit számít mit mond pár idegen?
2020. dec. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az “ny” hangzót a külföldiek nehezen ejtik ki. Egyébként a névvel nincs semmi baj, de ezt fontos figyelembe venni.
2020. dec. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!