Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek autista a gyereke, 1,5...

Akinek autista a gyereke, 1,5 korban mennyire ertette meg az utasitasokat illetve amit mondanak neki es mennyire kommunikalt?

Figyelt kérdés
2020. dec. 26. 21:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Minden autista más és más. Az én fiam teljesen jól megértette. Kommunikációjával sem volt baj. Csak 6 éves korában derült ki amúgy, hogy autista. Nagyon szabálykövető volt (csak sajnos sokszor ezeket a szabályokat ő hozta, és nem mi), az volt az első jele ennek a betegségnek.
2020. dec. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Kb.semennyire.
2020. dec. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Elso. Ha 6 evesen kapott csak diagnozist akk gondolom o nem olyan veszes eset?
2020. dec. 26. 23:09
 4/24 anonim ***** válasza:
2.vagyok, az én lányom sem vészes, de másfél évesen nem kommunikált.
2020. dec. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Nem kommunikált sem verbális, sem nonverbális módon. Csak ordított, én meg tippelgethettem, hogy épp miért.

Az utasításokat megértette, de már akkor sem fogadta el őket, ellenálló volt. 6 éves lesz hétfőn, aspergeres, tavasszal próbáljuk majd kideríteni, hogy "azon belül" van-e PDA-profil.

2020. dec. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Akkor aki az utasitasokat maradektalanul megerti es vegrehajta, mutogat arra ami erdekli v meg akarja kapni akkor talan jo esellyel nem autista?
2020. dec. 27. 07:29
 7/24 anonim ***** válasza:

3 éves koráig nem kommunikált. Csak gagyogott.

De az utasításokat megértette.

2020. dec. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Utolso! Non verbalisan se kommunikalt? Nem mutogatott meg ilyenek?
2020. dec. 27. 10:02
 9/24 anonim ***** válasza:
Mutogatott, de nem bólogatott (azóta sem).
2020. dec. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

De mi a tünet, ami miatt aggódsz?

Igen, gyakori autistáknál, hogy a kommunikáció (a non verbális is) késik vagy elmarad, de vannak jól kommunikáló autisták is. Ennyi alapján se kizárni, se megerősíteni nem lehet.

Az én lányom nem kommunikált 1,5 évesen. Sehogy. Azt is csak találgattuk, hogy mikor éhes, szomjas. Nem mutogatott, nem mondott egy szót sem, érteni részben értett.

2 évesen is csak a mutogatással voltunk előrébb, de túlhallása volt, meltdownokat produkált. Akkor SPD lett a diagnózis és kevert specifikum.

4 évesen az SPD-t "kinőtte", mert kiderült hogy csak idegrendszeri éretlenség állt mögötte.

Most 5 és a kevert is lekerült, sima BTMN-es. Nem autista, hiába volt ezer autisztikus tünete.

2020. dec. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!