Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a jobb, a minél kisebb...

Mi a jobb, a minél kisebb vagy a minél nagyobb korkülönbség?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokra lennék kíváncsi, ahol nagyon kicsi vagy több év a korkülönbség a gyerekek között.

Januárban lesz 5 hónapos a babánk, és nem akarunk túl sokat várni a kövi babával. Mennyire volt nehéz vagy épp egyszerű ilyen kicsi idővel a picik között? Miért volt jó vagy épp rossz, nehéz?

Valamint, szoptatok, ez mennyire gond általában terhesség alatt? Lehetnek emiatt komplikációk? (Persze, teherbe esni is nehezebb így, és el is mehet a tej terhesség alatt, stb)


Köszönöm szépen!



2020. dec. 30. 21:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
62%
Hú. Hát mi nem tervezünk másik gyereket. Viszont ha szeretnénk, biztos hogy kis korkülönbséggel. Nem szeretném, hogy amikor már vége a hasfájásnak, fogzásnak, nemalvásnak.... Stb, elölről kelljen kezdeni az egészet. Akkor már inkább gyorsan tudjuk le az egészet.
2020. dec. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Ehhez nem tudok hozzászólni, mert nálunk 7 és 9 év van a "gyerekek" közt. 11-20-27 évesek.
2020. dec. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Utolsó, nálatok jó volt ekkora korkülönbséggel? Jó testvérek? (Nyilván ez nem csak a kortól függ). Kényelmes volt nektek?
2020. dec. 30. 21:56
 4/23 anonim ***** válasza:
72%

2 nővérem van, az egyik 12,a másik 4 évvel idősebb. A 12 rengeteg. Úgy nőttünk fel, mint ha nem is lennénk testvérek. Mai napig semmi kapcsolat nincs köztünk. A 4 év már jobb. Sokat tudtunk együtt játszani, most is jóban vagyunk.

Mi kis korkülönbséget szeretnék a gyerekek között.

2020. dec. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
49%
Konkrét tapasztalat nincs csak annyi, hogy 17 hónapos a lányom és tavasszal érkezik a tesója. Szoptattam mikor terhes lettem , kb két hónapja szokott le félig magától de simán ment. Nekem azt mondta a doki , hogy folytassam nyugodtan , úgyis abba fogja hagyni. 2-szer szopizott alváshoz csak. Ha görcsöl a hasad sokat meg több vetélés volt akkor szokták nem ajánlani de ma már nem ellenzik annyira. Hamar teherbe estem így is. Mondjuk a körzetim azt mondta, hogy csoda. Nem értem. Tesót meg mi kis korkülönbséggel akartunk mondjuk ez nem a nagyon kicsinek számít de mi kb így terveztük. Fiatalok se vagyunk már túlságosan és úgy gondolom így talán jobban el lesznek majd egymással mint ha nagyobb korkül. Lenne. Talán a testvérftékenység is kisebb. Mindkettőnek van előnye és hátránya.
2020. dec. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
62%

"Talán a testvérftékenység is kisebb."


Nem, pont nagyobb. A legrosszabb korkülönbség. A nagy már elég nagy lesz, hogy felfogja, hogy a szülei mostantól mem csak az övé, de túl pici, hogy megértse hogy ettől még nem veszíti el őket. Az érzelmeit a dackorszak közepén nagyon nehéz lesz irányítania, amikor a kicsi belép abba a korba, hogy "fenyegetést" jelentsen majd a kúszás-mászással a játékaira. Főleg ha anyuka következetlen (lásd a kérdésed).

2020. dec. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk 18,16 és 10 évesek a gyerekek. A kis korkülönbség jobb a gyerekek szempontjából. Nagyon jól elvoltak. De én iszonyatosan kikészültem. A nagy korkülönbség a szülőknek jó de a gyerekek nem annyira. Ha tehetném visszaforgatnám az idő kerekét és a kicsit korábban szültem volna meg.
2020. dec. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk 4 év van. Nem tudom, ez kevésnek vagy soknak számít-e, de egyelőre jól megvagyunk. A fiam 4,5 éves, már okos, értelmes, tudja hogy ugyanúgy szeretjük, nem féltékeny a húgára. Nagyon odavan érte, simogatja, puszilgatja, nevetteti, mindig marháskodik neki. A pici is úgy néz rá, mint egy istenre egyébként 😃 Hogy milyen tesók lesznek, nem tudom, hisz a lányom csak 6 hónapos, de remélem, megmarad a nagy imádat később is.

Nekem egyébként 2 bátyám van, 10 és 12 évvel idősebbek. Nagyon jó testvérek vagyunk, és voltunk mindig is, a nagy korkülönbség dacára is. Mindig mindenben ott voltak nekem, és most felnőttként is ott vagyunk egymásnak.

2020. dec. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk bő 2.5 év a korkülönbség. A gyerekek (fiú, lány) odavannak egymásért, most majdnem 5 és 2.5 évesek. Elválaszthatatlanok, és bár néha van egy kis nyígás (Anyaaaaa, Dóri elvette a rendőrautóóót... Anyaaaa, Dani elvette a labdáát!!), ennyi igazán belefér. A lányom őszinte ámulattal tekint a bátyjára, a fiam meg fürdőzik a szerepben :D

Unokatestvéreméknél tervezetten másfél év a különbség, és megbánták. Úgy tervezték, hogy a kezdeti nehézségeket gyorsan letudják, és onnantól majd jól ellesz a két gyerek egymással, mert hát milyen frankó, hogy majdnem egyidősek - hát nem. A kisfiút nagyon rosszul érintette, hogy bő másfél éves korában megszületett a húga, hónapokig kezelhetetlen volt, düh- és hisztirohamokat kapott, ha anyuka a babával foglalkozott. Aztán ugye megkezdődött nála a dackorszak, szóval nemigen javult a helyzet, sőt... És igazából azóta is a túlélésre játszanak mindem nap, pedig már 3 év is eltelt. Sógornőm bevallotta, ha visszamehetne időben, várna még 1-2 évet.

Amúgy azt hiszem, a Czeizel nyilatkozta valahol, hogy a legoptimálisabb korkülönbség testvérek között 2-4 év. NYILVÁN vannak kivételek, szuperszoros testvéri kapcsolatok 1 vagy 8 év korkülönbséggel, és totál érdektelenség 3 év mellett - de a nagy átlag, amelyben minden pozitív hozadéka megmutatkozhat a testvérlétnek, az ez az intervallum.

2020. dec. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk 13 hónap van a 2 nagy között és olyannyira bevált ez a korkülönbség, hogy a kicsik is hasonló ütemben (18 és 15 hónap) születtek. Nagyon gyorsan össze tudtuk illeszteni a napirendet, féltékenység sosem volt és a hasonló érdeklődési kör miatt hamar elkezdtek együtt játszani. Nem csinálnám másképpen. 😊
2020. dec. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!