Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most ez azt jelentené, hogy...

Most ez azt jelentené, hogy ilyenkor még éhes? 1. Baba, help!

Figyelt kérdés
5 hetes a kisfiunk, aki elég nagy étvágyú úgy gondolom. Sajnos nincs elég tejem, még nem állt be a kereslet-kínálat,illetve vérszegénység miatt is nehezebben indul. Tehát tápszert is kap. Sokszor tapasztaltuk, hogy ha kaja után példát mondok: 120 ml tápszert eszik, majd elaltatom,lerakom, 5 percet alszik, majd elkezd nyugtalankodni, feszeng, hadonászik nagyon, mintha idegeskedne. Nagyon rossz, mert akárhányszor sikerül elaltatni, felriad s ezt csinálja. Férjem ma kipróbálta, hogy csinált még tápszert, megevett még 30 ml-t, majd aludt 3 órát nyugiban. Most hajnali etetés volt, cicin csak idegeskedett, 15 perc után úgy éreztem nincs elég benne, de evett abbóp is. Csináltam tápszert ezután. Benyakalt 100 ml-t. Elaltattam, leraktam, de megint kezdödött a csapkodós, ingerültség, hiába bújtam oda, lefogtam óvatosan a kezeit, simiztem a kezeit, hiába,mert nyefeg, sír. Ezután adtam neki cicit újra(eltelt 40 perc), szépen szopizott is belőle 10 percig, majd leraktam, s azóta is nyugodtan alszik. Most akkor éhes volt és hiányzott pár ml tej ahhoz, hogy jól érezze magát? Teljesen kivagyok már, hogy sosem tudom mennyi kell neki vagy hogy még enne s azért nyűglődik vagy mégis mi van. De kizárásos alapon csak ez marad, mert peluscsere megvolt, előtte kakilt jó sokat, pocija nem fáj, az nem ilyen,eddig nem nagyon pocakfájós hálisten...
2021. jan. 5. 05:09
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Miert kell ezt is tudomanyos alapra helyezni? 100 ml mert az kerek szam? Nem lenne egyszerubb annyit adni neki amit megeszik? Telecsinalod az uveget, eszik amennyit akar, a maradek hutobe es ennyi. Mert a doktor 100 ml-t mond, akkor ha csak 90-et ker, a maradekot lenyomod a torkan? Vagy ha 110-et kivan, akkor hagyod orditani?
2021. jan. 5. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Böfiztetted tápszer után? Lehet csak cicizni szeretne, a szoptatás nem csak etetés. Mint te is tapasztaltad, cicin megnyugodott. Ő még nagyon picike, szüksége van az állandó közelségedre. Egy műanyag cumi nem ugyanolyan, mint érezni az anyukája melegségét, illatát, szívdobogásás, amit oly sokáig hallgatott a pocakodban. A cicin valószínűleg azért nyűgösködik, ha éhes, mert az anyamellből erősebben kell szívni, hogy jöjjön a tej, és sokunknál idő, akár egy - két perc is lehet, mire beindul a tejleadó reflex. Cumisüvegnél ilyen ugye nincs, egyből ömlik a tej. A kereslet kínálat még be tud állni, de fokozatosan. Ha szeretnéd, úgy tudod megtenni, hogy minden pici "nyekkre" cicire teszed a babád, ő meg beállítja magának. És fokozatosan csökkented a tápszert. Természetesen ez több napig is eltarthat.
2021. jan. 5. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Ha tápszert kap, nem is fog beállni a kereslet kínálat
2021. jan. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A hátán aludt? Simán lehet, hogy csak a Moro reflex ébreszti fel. Az én lányom ezért nem tudott a hátán aludni sokáig. Háton a gubó takaró volt a megoldás, illetve a hason alvás, mert úgy nem keltette fel a Moro reflex.
2021. jan. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Első: csak példa volt... De úgy tudom 2 órán belül fel kell használni a bekevert tápszert plusz ha már ivott belőle nem szabad hűtőbe rakni és ujra melegíteni. Néha cici után már nem kell végképp neki, néha csak 30 ml, de volt már olyan is, hogy lefejtem, hogy lássam kb mennyi tejem lehet és akkor megivott simán 120 ml tápit egy etetésnél. Na nekem meg max 100 ml sikerült lefejnem eddig...Rakom cicire, sokszor megnyugtatja, de gyakran csak nyűglődik rajta, bosszankodik, nyilván nincs benne elég, mert az elején nagyon aktívan szívja, hallani is, hogy kortyol, alig bírja nyelni, annyi jön. Ha megnyomom pedig spriccel belőle, de a végén már nem jön szinte semmi. Doki szerint csoda, hogy beindult a tejem és hogy ennyi van(kis híján 4 kg s babát szültem, sajnos rengeteg vért vesztettem és a fiam is elvitték megfigyelésre, így a 3.napon kezdtem szoptatni) Eleinte 1,5 órákat szoptattam, a nővérek letoltak, hogy ez sok, ezt nem fogja bírni a bimbóm, max 40 perc legyen mind 2 mellből. Gyerekorvos javaslatára kezdtük a pótlást, mert kevesebbet hízott szerinte a kelleténél és jeleztem, hogy a kórházban is 50 ml tejet tudott szopizni egy hetes korában, azt mondta ekkora babának már ilyenkor 80 ml kell, így adjunk tápszert is. Azóta gyarapszik, 5 kg már... Büfiztetjük minden egyes etetésnél, néha bukik vissza, ha mohó, de általában jó nagyokat büfizik. Nem tudom mit tehetnék, ha ciciztetem is megunja, hogy nem jön belőle és sír.. Mégis hogy éheztethetném, ha nem adok tápszert nem lakik jól. Egy nap többször is fejek, ha alszik, hogy hátha segít a szaporításban+teákat iszom..Tényleg az a megoldás, hogy nonstop cicin legyen napokig?
2021. jan. 5. 08:49
 6/7 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon jól tudod, nem szabad újra felhasználni, mert a nyála által bekerült baktérium elszaporodik, ha hűtve van, ha nem. Csinálj 30 milivel több tápszert, egyen amennyit akar, majd a maradékot öntsd ki fél óra után ha látod, hogy nem kel fel.


Egyébkét nekem is a moro reflex ugrott be, az ellen 2 dolgot tudsz tenni, pólya, vagy hason altatás.


Mellen megnyugszik, az nem csak az evést szolgálja, hanem a szopás segítségével megnyugtatja magát. Amennyiben ezt nem akarod csinálni, használj cumit, vagy egy idő után megtalálja az ujját.

2021. jan. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
86%

Az hogy mennyit fejsz egyáltalán nem mérvadó. Én volt, hogy csak 60at fejtem mégse halt éhen a kicsi. Ő sokkal hatékonyabb mint a fejő. Ha úgy érzed nem elég akkor egyik cici másik cici egyik cici másik cici. Amíg jól nem lakik. Így szaporodik fel. Persze csak ha komolyan szoptatni akarsz.

Ha pótlást kap megszokja hogy abból ömlik aztán persze, hogy nem tetszik neki a cici ahol meg kell érte dolgozni.

2021. jan. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!