Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik olyan, hogy a kisgyere...

Létezik olyan, hogy a kisgyerek 2 éves koráig tökéletesen fejlődik aztán kiderül az autizmus?

Figyelt kérdés
Nem akarom elhinni, hogy semmi jele 2 éves koráig. Arra tudok gondolni, hogy nem fordult elő ilyesmi családi körben ezért a szülők nem is tudják, hogy tartani kéne tőle, így viszont nem is figyelik annyira a gyereket, hogy feltűnjön bármi furcsa is.
2021. jan. 5. 09:22
 1/5 A kérdező kommentje:
Bár igaz, ilyen esetben lehet az enyhébbik esetbe tartozik bele, pl asperger.
2021. jan. 5. 09:23
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szinte minden gyereknek vannak olyan tünetei amik alapján autistanak lehet mondani.Az egészséges gyerek ezeket a tüneteket kinövi,az érintett nem vagy erősödnek nála a tünetek ezért se lehet többek között 3 éves kor előtt biztosra mondani semmit.
2021. jan. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ahogy az első írja, vannak jelei, furcsaságai, de furcsaságai minden gyereknek vannak.. Az én gyerekemen is látszott, hogy valami nem oké, de sokak szerint túlreagáltam, beképzeltem, nincs abban semmi, majd alakul.. és van, akinél tényleg alakul és eltűnnek ezek a dolgok.
2021. jan. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az, hogy "valami van", a legtöbb esetben látszik. Az nem derül ki sokáig, hogy mi az a valami. Vagy néhányukra jellemző, hogy túl nyugodtak, baromi könnyű velük, elvannak maguknak, sok vizet nem zavarnak, ez persze nagyon kellemes így az anyának, aki ennek köszönhetően tud haladni a dolgaival, élhető az élete, szóval persze, hogy nem sejt semmi problémát, sőt...

Az én lányom aspergeres. Születése óta ordított, mint akit ölnek, szóval elég egyértelmű volt, hogy valami nem oké. Aztán elég hamar jött a mozgásfejlődés elmaradása, vagyis gyakorlatilag be sem indulása (még a forgásig sem jutott el), ami szintén jelezte, hogy valami nincs rendben. Később jött a többi. Nekem tehát "könnyű" dolgom volt.

Ami még jellemző, hogy a tünetek megtévesztőek tudnak lenni. Pl. gyakran emlegetett dolog a szemkontaktus hiánya, így ha valakire ránéz a gyereke, akkor ő meg is nyugszik, hogy oké, ez kilőve. Pedig nem, az enyém pl. bámulós, és ez sem normális. Az Autizmus Alapítványnál a vizsgálatokat videóra veszik, és utólag kielemzik, hogy hogyan használja a szemkontaktust a gyerek, és ilyenkor sokakat ér meglepetés, mert a laikus szülő nem is gondolná, hogy amit és ahogy tapasztal, az nincs rendben, annak nem úgy kellene lennie. Vagy pl. laikusként nehéz különbséget tenni aközött, hogy mi számít gyermeki "bohóckodásnak" és mi az, ami már a bizarréria kategóriába esik. Én sok dologra azt hittem, hogy áh, csak szórakozik, ökörködik, azért csinálja, aztán jelezték, hogy nem, ez már nem az...

2021. jan. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, hogy minden gyereknek van autisztikus tünete. Csak idővel kinövi az akinek semmi baja.


A családban van autista aki sajnos a nehezebbik eset. Kisfiam 7 hónapos. Ezért van az, hogy kicsit félek attól, hogy nehogy neki is legyen valamije. Eddig nincs ok aggódni, korának megfelelően fejlődik, szépen lehet tartani vele a szemkontaktust, ha leteszem figyel a tekintetével, hogy hova megyek és lehet vele incselkedni is. Van, hogy direkt azt figyeli mit reagálunk a viselkedésére és mintha azt várná, hogy nevettessük meg.

Míg a családban lévő kisfiúval soha nem tudták tartani a szemkontaktust az anyja pedig órákra letudta rakni a tévé elé és ott megvolt egymagában. Ő például a túlzottan nyugodt baba volt. Nála már 1,5 évesen úgy sejtették a szülei, hogy autista és igaz is lett.


Szóval ezért kicsit rémálomnak tartanám azt, hogy nagyon sokáig úgy tűnne, hogy minden oké vele aztán meg kiderülne, hogy mégsem...

2021. jan. 5. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!