Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hós baba mostanában mindene...

16 hós baba mostanában mindenen hisztizik, ha kér valamit, ha nem sikerül neki valami, ha megunt épp egy játékot, stb. Ti hogy kezeltétek a hasonló helyzeteket?

Figyelt kérdés

Se túl frusztráló, se elkenyezteto nem szeretnék lenni, mert ezektől szerintem csak romlana a helyzet.

A több hisztivel párhuzamosan azt hiszem, önállótlanabb is lett mostanaban.



2021. jan. 5. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megölelem, és attól megnyugszik, vagy csak ott vagyok mellette. Nem szoktam engedni neki, elmagyarázom, hogy ha veszélyes, nem neki való, amit akar. Nem érzem személyes támadásnak a haragját, nem ellenem irányul, csak nem viseli jól a korlátokat.
2021. jan. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ne hagyd hogy ilyeneken hisztizzen, magarázd el neki mi miért vagy miért nem sikerül. ha nem fogadja el a magyarázatot akkor hagyd, majd magától megnyugszik. ne add alá a lovat, mert nem lesz jó vége. családban volt (van) egy ilyen gyerek, de a szülők ahelyett hogy megoldották volna a helyzetet, könyörögni kezdtek, ígérgetni, megcsinálni a gyerek helyett. azóta a gyerek irányítja a családot, ellent még mindig nem mernek mondani a szülők.
2021. jan. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Nálunk nem a korlatokrol van szó, azt értem h rosszul viseli, ha vmit megtiltok. De már a legkisebb frusztraciora is hisztizik, szinte sírva.
2021. jan. 5. 18:02
 4/9 anonim ***** válasza:
most ébred rá hogy bizony nem körülötte forog a világ. neked segítened kell őt ezen túllépni, és nem azt erősíteni, hogy de bizony körülötte forog.
2021. jan. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3-as: igen, köszi! Én is valahogy így érzem. csak nehéz megtalálni az egyensúlyt h ne frusztraljam túl, és ne is kenyeztessem el.
2021. jan. 5. 18:06
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én kb ennyi idősen kezdtem el magyarázni a lányomnak, hogy nem baj ha valami nem sikerül elsőre, nem is sikerülhet mindig minden, próbálja meg újra.Most 3 évesen látni hogy volt értelem dumálni, mert ha valami nem sikerül neki elsőre, akkor már maga mondja, nem baj megpróbálom még egyszer:)
2021. jan. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
4-es: haha, jó megfogalmazas, koszi
2021. jan. 5. 18:07
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha azért hisztizik, mert valamit nem engedek, akkor ráhagyom. Had nyomja. Ha megunta odajön és megölelem.
2021. jan. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolso 2-nek is köszönöm, ment mindenkinek a zöld pipa
2021. jan. 6. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!