Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól várható el, és...

Mikortól várható el, és mikortól várod el gyermekedtől, hogy pakolja el a játékokat? Mikortól értik meg?

Figyelt kérdés
11 hónapos a lányom, azt már megérti, ha mondom neki pl hogy rakd bele ide a labdát, de azt még szerintem jó ideig nem csinálná, hogy mindent elpakol, inkább addig pakol ki, amíg bír :D ti mikor tanítottátok meg?
2021. jan. 8. 19:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Haha,mi vár még rád. Olyan 3 éves korig buli,utána tojnak bele,a kamaszt nem kell magyarázni,pakolhatsz addig amíg otthon laknak kb. Így készülj:))
2021. jan. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Még az 5 évest is noszogatni kell. Szerintem odébb lesz az, hogy önállóan megcsinálja, hiába a napi rutin része a pakolás kb. 1 éves kora óta.

Egyébként együtt csináljuk minden este: a 1,5 éves, az 5 éves és mi szülők.

2021. jan. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem azért írtam ki a kérdést, hogy én miket várok el, hanem itt gyakorin szoktam olvasni a sok szuperanyut, akiknek a tökéletes gyereke mindig elpakol maga után, így gondoltam megkérdezem, hogy az mégis mikortól :D
2021. jan. 8. 19:57
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
1 vagyok. 2-3 éves korban buli,de aztán rájönnek hogy munka. Bár el tudom képzelni hogy valakinek elpakol minden este egyedül. De nem általános, szerintem.
2021. jan. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Na amit itt a szuperanyuk leírnak azt oszd el minimum hárommal és az a valós 😂😂😂
2021. jan. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Vannak olyan habitusú gyerekek akik személyiségükből adódóan nem szeretik a földön hagyott játékokat, ha szanaszét vannak, holott mindennek megvan a helye, ha nincs elpakolva és nem találja ott ahol keresi.


Ezt korán észre lehet venni, az ilyen típusú gyerekek 1-másfél évesen is elpakol és 13 évesen is. Sőt, 20 évesen is.

2021. jan. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

A lányom olyan 2 éves koráig iszonyú ügyes volt. Minden játék után magától elpakolt, mindent szétválogatva, zavarta ha valami szét van hagyva.

Aztán ez elmúlt. Most 4 éves és veszekedni kell vele, hogy pakoljon. A szétpakolás az 1 perc alatt megy. Össze meg úgy pakol, hogy előtte veszekszünk fél órát, utána persze 5 perc alatt össze pakol, de közbe bőg😅

2021. jan. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó,de legalább megcsinálja. :)) Nekem mindent kitalál,éhes lesz fáj a feje,lába. Stb.ami bejött hogy versenyzünk,én a gyerekszobat ,a lányom a nappalit pakolja. Apa a bíró. Így buli. 5 perc alatt végzünk így. De nem mindig jön be azért.
2021. jan. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

Folyamatosan

1,5-2 évesen már eloakolt ha kértem, béha segíteni kellett.


Most 2,5 már kérés nélkül is sokszor elpakol.. de persze vannak napok, amikor be kell segíteni is.


Ne ő ritka rendszerető.


Amióta játékai vannak, amit el kell pakolni, azota mindig a jelenlétében pakoltam el.


A kicsit is így tanîtom, ő 10 honapos.

Meglátjuk ő is fogékony-e a témára.


Lányom hajlamos volt azért 1,5 éves korában mindent széthajigálni az én fiókomból...azt nem volt kedve elpakolni persze...


Viszont most, ha az öccse teszi ugyanezt, ő elpakolja helyette

És mondja is neki

2021. jan. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%
23 hónapos, szó nélkül visszapakolja, pedig sosem noszogattam. Szerintem egyszerűen látta, hogy x játék után visszapakolok, hogy ne legyen tele a szoba. :)
2021. jan. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!