Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Fórumozók! Többemberes...

Kedves Fórumozók! Többemberes babával kapcsolatban mit tennétek, mit tanácsoltok (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

7 hónapos kislányom egy percet nem játszik egyedül, már csak a távozásom szándékára is sírni kezd, együtt még úgy ahogy elvan velem.

Néha próbálna kúszni, de nem sikerül neki, olyankor rettenetesen bedühödik és sír...

Onnan gondolom, hogy a fogzáson kívül más zavaró tényező (éhes, pisis, kakis, fázna, melege lenne) nincs, mert ha felveszem, és sétálunk a házban, elhallgat a sírás.

Teljesen tehetetlen, tanácstalan vagyok. Van neki mindene: babatornázó, játszószőnyeg, Adamo hinta, klassz játékok. Semmi se jó.

Begolyózok teljesen. Úgy el vagyok keseredve, nagyon kitartó próbálok lenni, de legszívesebben csak bőgnék én is egész nap :( :(


2021. jan. 11. 10:07
1 2 3 4
 1/33 Derjaderja ***** válasza:
100%

Szeparációs szorongás, nem? Pont ebben a korban van, azt csak "átvészelni" lehet.

Vagy mindig ilyen volt?

2021. jan. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Ne idegeskedj, ez most épp egy ilyen időszak neki, minden korban vagy egy fázis ami épp jobb /rosszabb.

Nem tart ez sem örökké.

Neki kost erre van szüksége hogy a közeledben legyen.

Egyébként úgy el van hogy pl míg főzöl, viszed magaddal a konyhába pihi székbe?

És akkor tudod nézni, beszélni hozzá, ő is lát.

Amúgy az én lányom is ilyen volt.

Most 10 hónapos, most már egy kis időre eljatszik egyedül, bár ő még nem kúszik, nem mászik, (megvan az oka)

és ez miatt ő is ideges és unja magát már fekve, de most már egyre hosszabb ideig el van.

Most pl 3 napja újra nyűgös, nincs el egyedül de most pl nagyon fogzik, enni se nagyon akar.

Légy türelmes :)

2021. jan. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan mi a probléma? Nem derül ki világosan.

Ha csak ölben van el, az lehet a szeparációs szorongás kezdete, bár kicsit korai. Erre nekünk bevált a hordozó kendő. A gyerekkel a hasamon, hátamon, és úgy tudtam csinálni dolgomat. Fogzás, hasfájás esetén is életmentő volt. Bátrabbak főznek is így, de én nem mertem. :)

Amikor pici babával nagyon nehéz időszakban vagytok, gondolj mindig arra, hogy elmúlik. Ebben az első egy évben, de még az első háromban is, annyira gyorsan tudnak változni, hogy csak kapkodod a fejét. 7 hónapja egy magatehetlen picike csomagként érkezett, ma meg nézd, micsoda akarata van, és mászni tanul! Kettőt pislogsz, és futhatsz utána, ő meg kiröhög. :D

Hidd el, bármilyen nehézséggel néztek szembe, heteken belül megváltozik. Aztán más lesz nehéz. De ebben ez a szép.

Ne aggódj, 15 éves korukra egész jó fejek lesznek, és lehet velük beszélgetni. ;)

2021. jan. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is kb ilyen idős korukban volt egy ilyen epizód. Ettől még nem tobbemberes, mármint később elmúlt. Mindig legendának éreztem hogy mások gyereke egyedül eljátszott ilyen idősen, az enyémek max egy éves koruk után :D szerintem sokan rosszul emlékeznem, vagy van segítségük és ki tudják pihenni.

Nekem az segített hogy hordozoba raktam és úgy tevekenykedtem a házban, azt elviseltek. + Sok séta kint.

2021. jan. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek! Az én lányom is ilyen volt. Nem tudok mást tanácsolni, csak hogy kitartást!

Te pedig próbálj meg egy kicsit kikapcsolódni, ne mártírkodj, mert tényleg be fogsz golyózni. Nem leszel rossz anya azért, mert nem ringatom egész nap. Tudom, hogy sír amint észreveszi, hogy elmész, de hagyd apukára/nagyi/sógornőre egy kicsit. Biztos sírni fog, amikor elmész, de aztán megnyugszik és eljátszik mással is.

Nincs rá csodaszer, de lassan-lassan próbáld ahhoz szoktatni, hogy nem sétálsz vele fel-alá egész nap és nem csak te létezel az életében. Ha tudod, hogy minden rendben, csak unalmában sír, feküdj mellé, adj neki új "játékot" : kupakot, üres palackot, bármit, amivel eddig nem találkozott és megismerkedhet vele, ez egy kicsit lekötné a figyelmét.

Ha nagyon nem tudtok elszakadni egymástól, akkor meg érdemes beszerezni valamilyen hordozó eszközt, hátha az javítani a helyzeten.

2021. jan. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem volt gond akkor nem többemberes, csak simán benne van a szepában.


Az enyém tényleg többemberes már születése óta. A szepa rémálom volt, és nekünk 2 évesen a bölcsi hozott változást azóta rövid időket el van egyedül is.

2021. jan. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
De hát leírtad. Próbálna kúszni, és nem sikerül, és ezért frusztrált, mérges. Kitartás!
2021. jan. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm, hogy ilyen bíztatóan írtok, már jobb is a hangulatom :) a tanácsokat is köszönöm!! :)


Kb. 5 hónapos korától lett ennyire anyás, csak én vagyok jó neki, korábban apával is tök jókat bandáztak. De most...szegény apa bevet mindent, de csak rövid időre tudja anya hiányáról (pl. ha zuhanyozni megyek) elterelni a figyelmet. Enni is felváltva eszünk, míg én dajkálom, addig apa eszik és fordítva.


Sajnos senki, semmi segítségem nincs. Testvér se nekem, se apának. Nagyszülők idősek nagyon, most ráadasul csak a kapuig látogatjuk őket. A járvány miatt közösségbe se tudunk menni kicsit feltöltődni, beszélgetni. Magunk vagyunk.


Szoktam pihiszékbe tenni míg pl. teregetek, konyhában összedobok vmi reggelit (főzni csak akkor tudok, ha apa itthon van), de hamar elfogy a türelme, s jelzi: elege van, unatkozik a székben.


Addig se tudok semmit csinálni, míg alszik napközben, mert cicin alszik el, fekve, s amint megmoccannék, a kis radarjaival rögtön észreveszi.


Reményem, hogyha beindulna az igazi helyváltoztatás, nem lenne ennyire rám utalva, csavatoghatna, koslathat utánam is, az is szuper lenne. Csak egész nap cipelni...huuhhh.

2021. jan. 11. 11:26
 9/33 Derjaderja ***** válasza:
Akkor majd szaladhatsz utána egész nap 😊
2021. jan. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
:) :) akkor lehet azért írok majd Nektek :D :D vagy amikor már apás lesz, az lesz a bajom :P
2021. jan. 11. 15:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!