Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha ennyire...

Mit csináljak, ha ennyire akaratos a 14 hós babám?

Figyelt kérdés

14 hónapos az én kis csöppem, de valami borzasztóan akaratos és hisztis. Képes addig hisztizni, nyavajogni, sírni amíg meg nem kapja azt amit akar vagy az nincs amit ő akar. Hiába mondjuk az apjával hogy nem, nem szabad, addig képes sírni amíg az idegeinkre megy és végül beadjuk a derekunkat. Bár tudom ez nem megoldás, sokat ülök le vele játszani, van hogy inkább minden mást hátrább hagyok. Ma délelőtt megint valamit akart, mutatott a szekrény fele, egyből gondoltam, hogy vagy a vitrinesbe akar turkálni, vagy az asztalra felmászni. Nem engedtem neki, persze elkezdett hisztizni, majd sírni és addig addig feszíteni az idegeimet, míg végül vissza raktam a 2 kivehető rácsot és beleraktam a gyereket, had bőgje ki magát. Nagyon rossz hallgatni hogy ott sír, bűntudatom van, rossz anyának érzem magam, de nem tudtam mást kitalálni, próbáltam lefoglalni valami mással, játszani vele de őt nem érdekli semmi ilyenkor csak épp az amiért sírt. De apja szerint pedig most jól kezeltem a helyzetet, mert ha nem így teszek, a fejünkre fog nőni is később még jobban megszívjuk vele. Én valahogy próbálnék más alternatívát keresni a problémára, de nem tudom mi lenne a jó.

Negatív hozzászólást nem kérek. Köszi!



2021. jan. 11. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Mert normális gyerek.

Rengeteg technika létezik, közülük viszont neked kell megtalálni azt, ami nektek beválik. A következetesség viszont kulcs mindegyikben.

2021. jan. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
ebben egyetértek az apukával, pedig amúgy nem vagyok a sírni hagyás pártján, de ha hisztiről van szó, néha más módszer nincs. Azért "Képes addig hisztizni, nyavajogni, sírni amíg meg nem kapja azt amit akar", mert megtanulta, hogy tudja addig csinálni, hogy egy idő után beadjátok a derekatokat. Ha következetesen NEM engedtek neki, akkor megtanulja, hogy felesleges erőlködnie, egyszer megunja, és egyre rövidülnek majd a hisztik. Addig meg... hát, kitartást. Sajnos varázsütésre nem fognak elmúlni ezek, de hidd el, idővel jobb lesz!
2021. jan. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Amikor nem lehet elterelni a figyelmet semmivel, olyankor nalunk altalaban almos vagy ehes, ha ezekkel nincs gond, akkor konnyebben veszi, ha valamit nem kaphat meg. Szoval en ezeket szoktam eloszor csekkolni, illetve pelenkat, meg hogy nincs-e melege, de azoktol ritkabban nyugos. Amit nem kaphat meg, azt el szoktuk zarni tobbnyire, de nyilvan mindent nem tudunk, es nem kapja meg attol meg, mert sir erte, ha nem neki valo. Van, amivel a felugyeletunk alatt jatszhat, de van, ami nincs, es kesz.
2021. jan. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Amugy en csak akkor tettem be a kisagyba, ha mar az idegeim nagyon kivoltak, inkabb az olemben hagytam, hogy bogjon, ne azt erezze, hogy o rossz, es nem szeretem.
2021. jan. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Amit nem szabad azt nem szabad..nekem is ekkorák. Ha következetesen nem lehet soha, se anyától se apától akkor megtanulja előbb utóbb. Majd rövidül a hiszti érte. En is apukával értek egyet
2021. jan. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Én onnan tudom, hogy nyűgje van, hogy hisztizik. Ilyenkor mindig valami más áll a háttérben. Ma pl először melege volt, amint levettem a pulcsit és adtam neki vizet, rögtön nem érdekelte már a hiszti tárgya. Illetve mostmár harmadik napja onnan tudom, hogy álmos, hogy odamegy egy könyvhöz, próbálja lapozni, majd amikor nem sikerül, akkor sikít meg hisztizik és rámnéz. Ha ilyenkor viszem aludni, rögtön elalszik :D szóval nálam is általában valami más van a hiszti mögött. De egyébként én szőrös szívű vagyok, ha valami olyat akar, amit nem lehet, akkor azt nem is kapja meg, tök mindegy, mennyit sír érte.
2021. jan. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Pelusát mindig nézem, már csak a kaka miatt is mert hamar pirosodik a popsija ha egy kicsit is tovább van rajta a pelus, hiszti előtt evett, ivott, szóval az se lehet. Ha fáradt, akkor mindig bemászik az ágyába jelezve, anya altass el, cicizik és cicin alszik el, mondtam neki hisztizés közben hogy gyere megyünk cicizni, megérti és ha tényleg cicizni akarna bemászott volna az ágyába, de nem mászott. Vannak pillanatok mikor megérti hogy nem, vagy csak egy picit sír utána hamar megnyugszik, de van amikor brutális a helyzet, semmi sem használ, vergődik stb. Hát amíg nem találok neki mást megoldást, próbálkozok, de addig marad a kiságya. Én meg majd valahogy megbarátkozok ezzel a rossz érzéssel.
2021. jan. 11. 11:25
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

Én ha nem használt az elterelés akkor elvittem egy másik helységbe, ott hamar el szokta felejteni, hogy előtte mit akart.Próbáld ki hátha működik nálatok is.

Viszont rosszul teszitek ha most mindent ráhagytok és azért hogy ne sírjon,hisztizzen meg van neki minden engedve, az is amit igazából nem szeretnétek hagyni neki.Ami nem szabad az nem szabad, a szabályokat következetesen kell tanítani neki, ha most hagyjátok később sokkal nehezebben fogjátok neki megtanítani, hogy nem lehet mindig minden úgy ahogy ő szeretné.

2021. jan. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
Más módszer kell, mert ez nem válik be. Figyelemelterelés? Nekem az bejön.
2021. jan. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
Nalunk nagyon meglepődtem, de valamiert az működik ez ellen, ha odaguggolok melle, és nagyon halkan de határozottan beszélek hozza. Hogy nem, nem szabad, gyere csináljunk valami mást. Ötletem sincs miért pont ez vált be, de ha “veszekszem” vele, kirohog, ha arrébb teszem, visszamegy. Próbáld ki. Max nem működik.
2021. jan. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!