Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy egyen?

Mit tegyek, hogy egyen?

Figyelt kérdés

2 eves a kislanyom es a kezdetek kezdete ota rossz evo, sajnos rengeteg dolgot kiprobaltam mar es semmi se valt be.

Ugy kell belekonyorogni minden falatot. Barmilyen finomsagot keszitek/veszek neki, amit amugy a gyerekek szeretnek, o legjobb esetben is nehany falatot eszik belole. Vagy annyit se.

Nasit nem adok es nem adtam neki soha, mint tejszelet es tarsai.

Ugy eszik egy minimalisat ha kozben konyveket lapozgatunk, de eg nem volt mindig igy, ezt mar vegso elkeseredesem csinalom:(

A legfobb dilemmam higy rahagyjam a nemevest (akkor egy nap 1x enne, este hideget) v etessem igy mint egy bohoc mert igy legalabb vmit eszik.

Nagyon el vagyok keseredve:(

Mar nincs is kedvem fozni neki mert ugyse eszi meg:(


2021. jan. 11. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Bölcsiben meg fog változni,ott érdekes hogy mindegyik eszik. Én nem várnék estig,bohóckodj neki akkor ,én is etettem anno mesekonyvvel. Majd később megváltozik.
2021. jan. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Én meg nem hagynám, hogy hülyét csináljon belőlem. Engedd el, majd ha éhes, akkor eszik. Az a gonosz tejszelet... Ha kapna lehet, hogy érné némi öröm is.
2021. jan. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Ja, mert az a megoldás, hogy ha nem eszik rendesen, akkor normális kaja helyett tömjük tele cukorral és üres szénhidráttal, hátha még a hasa is fájni fog.

Én sem adnék neki tejszeletet és ehhez hasonlókat.

2021. jan. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a baj h ha nem hagyom h hulyet csinaljon belolem akkor kepes nem enni egesz nap vagy akar tovabb is
2021. jan. 11. 17:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én 20 hónaposom szintén. Most jön a foga is, ezért még néha öklendezik is evés közben.

Nekünk már a ht is nehezen ment, de próbálkozom. Gyerekorvossal beszéltem, addig nen igazán foglalkoznak a dologgal, amíg nem fogy. Én is rá vagyok stresszelve, és próbálok minél kevesebb nasit adni, de azért néha kap, mert ha egész nap nem eszik, akkor inkább egyen egy joghurtot, mint semmit. Hiába üres kalória.

Szerintem az sem jobb, ha 0 kalóriás a nap.

Én próbálom bevonni az ételkészítésbe, és orvosi tanácsra szigorúan 3-4 óránként etetni.

Két kaja közt semmi nasi, csak víz.

Nekem annyiból jobb, hogy a tápszert megissza, sőt, ha tehetné csak azt inna.

Bízom benne, hogy ha közösségbe kerül, najd javul. Mert elég vegyesek a napok. Egyik nap rengeteget, aztán semmit nem eszik. Kap még Béres cseppet is étvágyjavítónak.

2021. jan. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A tapszert nekem is megissza sztem azzal el lenne elete vegeig😅 de en mar nem adok neki tapszert csak este...


Viszont figyi a joghurt az miert rossz? Nalunk sokszor az az uzsonna. Natur joghurt tehat nincs benne cukor max en szoktam bele itthoni gyumolcsot tenni bele banant karikazok bele v fagyasztobol meggyet, ceresznyet olvasztok ko hozza de foleg naguran eszi. Sztem a joghurt ha cukrozatlan akkor egy teljeserteku etel egy koztes etkezesnek

2021. jan. 12. 20:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Én azért adok neki reggel-este, mert úgy gondolom, hogy kárt nem csinálok vele. Ha nem adtam, ugyanúgy nem evett, és a tehéntejet sem issza. Gyerekorvos szerint nem probléma ez, sok gyerek még az oviban is tápszerezik (mondjuk ezt már nem szeretném).

Én most elkezdtem naplót írni, egyelőre 2 hétig írom, aztán meglátom. Mert elég összevissza evett, és lehet hogy sokszor 1-2 falat kiadott egy étkezést. Most kicsit rendszeresebb.

A joghurt sztem nem baj, az én fiam is kap, sőt rengeteg tejterméket eszik, sajt, tejföl, kefír, joghurt.

Én adtam már neki tejszeletet is, amikor semmit ne, evett.

2021. jan. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem a gyerekorovosom azt mondta h legalabb a reggeli tapszert hagyjam el mert a ket tapszer plussz az alp napi feherje amit massal bevisz mar megterheli a vesejet, tul sok. Azert erre kerdezz ra
2021. jan. 12. 23:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!