Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet ettől beteg a fél éves...

Lehet ettől beteg a fél éves babám?

Figyelt kérdés

A sógornőm a szomszédban lakik és ma vettem észre hogy herpeszes.(át jött megkérdezni hogy van a pici babám ) A férjem sem mondta pedig a 2 évesem a múlt héten sűrűn átment vele a sógornőmhöz.. Olyankor puszi ölelés tuti volt. A kisebb babám 6,5 hónapos iszisz baba és olyankor ment át mikor szoptattam. így én ezt csak ma láttam a dokitól hazaérve. Mivel a pici babámnak 2 napja 38.5-39 közötti láza volt torka piros, széklete büdös véres volt ma reggelre. Kapott gyógyszert doki mondta h ez vmi fertőzés és kérdezte érintkeztünk-e vkivel, mondom senki idegennel, mi is egészségesek vagyunk, csak a családdal találkozott. Erre mikor meglattam azt a bazi nagy herpeszt a száján kétségbe estem mert állati rossz dolgokaz olvastam a neten.

Szerintetek van esély rá hogy ez a sógornőm herpesze fertőző és a nagylányom áthozta ezt a pici lányomnak? Nem ismerem a herpeszt nem voltam sose ilyen beteg.

Köszönöm a válaszokat.


2021. jan. 11. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy a sógornődnek múlt héten is volt? A herpesz nagyon gyorsan kijön. Értem úgy, higy hólyag nélkül elkezd viszketni és pár óra múlva már ott is van

Illetve amikor nekem herpeszes a szám akkor alap, hogy senkit nem puszilgatok. Még a férjem sem. Nemhogy egy gyereket. Senki nem ilyen paraszt, hogy a hólyagos száját oda nyomán más arcához

Miből gondolod, hogy ő ezt csinálta?

2021. jan. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mert kérdeztem a férjem ma hogy mióta van neki és mondta h múlt hét szerdán már látta.

Úgy váltak el hogy puszit adott neki mikor átjött. a lépcsőházban csak kinyitottuk az ajtot és jött is a gyerek át, de annyira nem voltunk közel igy nem láttam h ott van a seb. De azt h úgy váltak el h puszi ölelés azt igen..

2021. jan. 11. 14:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1

Apósomat nem zavarta a hatalmas herpesze, én szóltam rá,hogy ne puszilgassa a 3 hónapos babámat. Hidd el, nem csak a parasztság de a szimpla tudatlanság is befigyel néha..

Kérdező,a herpesz szerintem nem csinál bűzös véres hasmenést,az inkább valami bélfertőzés lehet, de lázat semmiképp nem okozna.

2021. jan. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Remélem is mert az interneten minden rosszat írnak.
2021. jan. 11. 14:42
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Fújj akkor ez nagyon gáz...

1es vagyok. Szerintem sem ettől beteg a baba amúgy a széklet miatt mondom

Esetleg a nagylány jár bölcsibe?

2021. jan. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A herpesz nem cseppfertőzéssel terjed, hanem közvetlen érintkezéssel. Tehát ha a sógornőd a picit puszilgatta volna, az valóban veszélyes, de így nem hiszem hogy a nagyobbik gyerkőc közvetítésével átadta volna.
2021. jan. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem jár bölcsibe.

reméltem hogy nem ez a baja. Köszönöm a válaszokat.

2021. jan. 11. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!