Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha az 1 éves azt eszi,...

Baj ha az 1 éves azt eszi, amit mi?

Figyelt kérdés
Már nem fogadja el a pureket,fűszeresen enne, kolbászt is megeszi. Ellenben amikor leülünk enni,visít a virsliert,parizsieert, péksüteménybol is kap,tejszelet. Ezekbol is kap,mert kb akkor nem enne semmit :( ezzel nagy bajt csinálok,vagy ehet tényleg mindent,ha már egy éves. A felnőtt főtt kaját megeszi,de a baba pureket már nem,sem fozeleket. Csak akkor eszik,ha darabos és ő veheti be. Főzeléknel ugye ez nem megoldás.Gyümölcsöt elfogadja meg a tápszert is. Ti reggelire,vacsora mit adatok egy 1 évesnek?
2021. jan. 12. 10:59
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Tejpep tiltólistára került,heteken át bogyozótt tőle mire rájöttem hogy az okozza.
2021. jan. 12. 11:07
 2/27 anonim ***** válasza:
74%
Nem, ez a normális.
2021. jan. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Csak mert belefutottam a neten,hogy 2-3 éves korig tiltólistás amit kb nagyrészt eszik :/ és megijedtem.
2021. jan. 12. 11:20
 4/27 anonim ***** válasza:
87%
Semmi baja nem lesz. Nem muszáj ám ovis korig külön főzni, meg alulfűszerezni. Amúgy se működik sztem sok helyen. Az én fiam pl konkrétan ha nem a saját tálamból adok neki (ugyan azt mint ami előtte ven) nem kel neki.
2021. jan. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
57%

Elvileg egy éves kortól azt ehet, amit ti.

De ha csak virslit, parizert, péksüteményt, tejszeletet eszik, akkor a ti étrendetek az, amivel konoly bajok bannak. Ilyeneknek nem igazán kellene egyáltalán elöfordulni a háztartásban, ezek egyike sem nevezhetö normális ételnek.


Másrészt az teljesen jogos töle, hogy egyedül akar enni, és egyelöre kézzel.

A fözelékeknél is meg kellene engedni neki, legfeljebb utána összetakarítod a környéket. (Meg lehelöleg inkább a sürübb részt add neki, akkor kisebb a disznóól)

2021. jan. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
88%
Az én egyévesem is azt eszi amit mi, általában. Mi vajas kenyeret kis fevágottal, zöldséggel szoktunk reggelizni, ebédre általában van valami husi, csirke vagy sertés sülve, krumpli, rizs, vagy valami tésztás dolog, de általában azt eszi, kivéve ha valami nagyon fűszereset főzök. De a babakaját mostanában kiköpi. Próbálok egészségesebben főzni, sok zöldséget is mióta azt eszi amit mi.
2021. jan. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem sem baj. Enyém is 1 éves és azt eszi amit mi. Dettó ugyanez van mint nálatok. Csak azt eszi meg amit ő rak a szájába,nem engedi hogy etessem. Felvágottakat,sajtot,paprikát,uborkát apróra vágom,tányérra elé rakom és majszolja. A felét ledobálja a kutyának,ami a halálom,de a másik felét megeszi. Ebédre husi,zöldségek,kovi ubi (imádja). Más nem igazán játszik egyelőre. Gyümölcs nyögvenyelős,menet közbe dugdosom a szájába. Igény szerint szopik még. Rendben van a gyerek,jó a súlya is. Sokszor bánt,hogy kevésnek érzem amit megeszik,de amíg nem fogy,kiegyensúlyozott,pörög egész nap és szemmel láthatóan makk egészséges addig nincs min aggódni szerintem. A kaki dolgok is rendben vannak,nálunk minden másnap egy emberes adag.
2021. jan. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%
Jajj kérdező. Hagyjuk már a baromságot. Persze mostanában már semmit sehogy ne adj a gyereknek, tedd be egy zorbába és locsolgasd... most nem mondom, hogy nyomd tele cukros és tartósítószeres ételekkel, de normális főtt kajatol semmi baja nem lesz. Virslibol is lehet normális minőséget venni, ha néha eszik egy tejszeletet abba se fog belehalni. Nyilván nem árt ha ti is odafigyeltek, hogy egészségesebben egyetek, pl parizer helyett jó minőségű pulykamell sonka. Az azonban teljesen irreális, hogy valaki a gyereknek évekig külön fozzon. És valóban nem is lehet, mert a gyereknek az kell, amit te eszel
2021. jan. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%

A sóra kell figyelni, ne terhelje meg a veséjét.


Én annyit változtatnék a helyedben, hogy alapjáraton kicsit sótlanul főznék (nem teljesen, azért szokja meg valamennyire) és a saját tányérunkon lévőt sóznám meg kicsit.


Viszont virslit meg parizert nem adnék, sonkát igen. Az ömlesztett termékek nagyon undorítóak. Egyébként 1 évesen ez a cél, hogy egye amit ti, csak lightosabban, kevesebb só, cukor, erős fűszer.

Én az édességet ritkítanám amennyire lehet.

2021. jan. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Pulykamell sonkát is megunta,pedig abból találtam 97%os hustartalmut. Ebédre fozogetek,aztán vagy megeszi vagy nem. Teljes kiőrlésű kenyeret veszek,kikopi,nyilván a kifli kell stb. A rántotta legalább megy.
2021. jan. 12. 11:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!