Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek télen kezdett el járni...

Akinek télen kezdett el járni a gyereke, annál az első megindulástól számítva mennyi idő múlva tudott már overálban is sétálni?

Figyelt kérdés
2021. jan. 13. 07:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi az első telet kihagytuk önálló séta szempontjából. Maradt a babakocsi, pont kitavaszodott mire elég stabil volt. De nagyon gyereke válogatja, mert valaki elindul és rögtön meg sem áll, van aki pedig sokáig bizonytalan és pár lépés után inkább mászik.

Szóval ezt neked kell látnod.

2021. jan. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Decemberben kezdett járni a lányom, már stabilan sétálgat overálban is odakint.
2021. jan. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon gyerek függö. Tudok olyan gyereket aki több mint 1 hónapja jár és még nem stabil meg olyat is aki 1 hónapja se és mégis az. Amúgy inkább a cipő az ami a kinti sétánál érdekes. Azt is szoknia kell mert más benne a járás
2021. jan. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is az volt, hogy amikor megindult (karácsonykor) utána már stabilan járt.

Azt hiszem kB 1 hetet gyakorolta otthon a járást, utána már gond nélkül sétált az overálban. Mi inkább a csizmától féltünk, hogy az mennyire fogja akadályozni, de semmi gondja nem volt vele.

2021. jan. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom decemberben tett pár lépést és ennyi, aztán egyáltalán nem érdekelte és kb 4 hónappal később 16 hónaposan fogta magát és elsétált a szoba egyik feléből a másikba. Mi meg néztünk nagy szemekkel, hogy jár a gyerek, ő meg nézett ránk, kb úgy hogy ja igen amúgy tudok járni, nem nagy szám:D

És azóta nem állt meg. Szóval nem tudom, hogy működik ez, lehet ő még úgy érezte, hogy nem érett meg rá és lélekben készítette magát. Jó ez most tök hülyén hangzik, de én eltudom képzelni.

2021. jan. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5-ös!

Nem hülyeség, nálunk is így volt. 13 hónaposan tett pár bizonytalan lépést, aztán egy hónapig semmi. Egyszercsak elindult, stabilan, csetlés botlás nélkül. 14 hónapos. 2-es voltam

2021. jan. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
11 hónaposan indult el önállóan a fiam. Most 14 hónapos,de még sokszor elesik,pedig 3 hónapja jár. Fut,rohan,figyelmetlen,megbotlik még a saját lábába is,van hogy bohóckodik és úgy esik össze. Most vittem ki egy hete először,eddig ugye azért nem mert itthon sem éreztem elég stabilnak. Most sem,de gondoltam kipróbáljuk. Háát...érdekesen alakul. Csetlik,botlik,furán lép a cipőben,orra esik,befele csámpáz. És igen,látom rajta,hogy az overál is zavarja. A szomszéd kislánnyal egy idősek,ő később kezdett el járni és mégis stabilabban megy. Őt nem zavarja sem a cipő,sem a vastag overál. Simán lépked,nagyon cuki. Az enyém vagy ordít,hogy vegyem fel vagy esik kel. A védőnőnek elpanaszoltam,azt mondta nincs okom aggódni. És hogy ne legyenek elvárásaim,mert még csak 3 hónapja jár.
2021. jan. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Decemberben indult el kapaszkodás nélkül, elhagyva teljesen a mászást. Mindig kint vagyunk minden nap télen is az udvaron vele, így overállban is sétál elejétől fogva.
2021. jan. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
December elején kezdett el önállóan lépegetni, 14 hónaposan. Mi megvártuk, amíg a lakásban biztosan járt. Január elején elmentünk cipőt venni neki, meg rendeltünk egy overállt. Amikor először kimentünk vele cipőben, meg overállban, anyuéknál voltunk a kertben, néhányszor fenékre huppant, de semmi nagy esés nem volt. Másnap kimentünk simán sétálni, talán egyszer ült le, utána semmi. Fogja a kezünket/ujjunkat, néha egy egy bukkanónál jobban fogjuk, mert még nyilván szokatlan neki, könnyebben kibillen az egyensúlyából, de nagyon szépen sétál.
2021. jan. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!