Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, ha 8 hónapos kislány...

Normális, ha 8 hónapos kislány már jár?

Figyelt kérdés
2021. jan. 13. 07:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Igen, az, Van gyerek, aki hamar megtanulja. B ár ma már elég ritka.
2021. jan. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem eröltették neki, hanem magától kezdte el, akkor érett rá, teljesen normális ilyen esetben!
2021. jan. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%

K.Edina? :)

Szerintem azért nem jó ha kimaradnak a kuszas mászás fázisok. Bár az a gyerek extrém korán már ült és mászott kb 5 hónaposan. Én még ilyet nem láttam soha. Majd a suliban kiderül lesz e lemaradása.

2021. jan. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%
Persze, mert minden képen ott a komp. De nem volt erőltetve, á dehogy...
2021. jan. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A kórházban láttam saját szememmel a 7 hónapos kislány, kapaszkodva körbesétálta a kiságyat..
2021. jan. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

3 Na náluk pont hogy erőltetve van. Állította, ültette mikor még magától nem tudott, vezetgette, kompba volt állandóan. Ez így nem tesz jót.

Ha nincs semmi erőltetve, meg van adva a szabad mozgás lehetősége és úgy kezdi hamar a dolgokat akkor nincs baj.

2021. jan. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
5 a kapaszkodva sétálás nem ugyan az mint a járás. Elobbitzaz én fiam is tudta már 7 hósan. Mellette kúszott, mászott. Az önálló járáshoz még 3 hónap kellett neki.
2021. jan. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%
Én pont egy hete voltam a barátnőmnél, akinek van egy 9 hónapos kislánya. Tökre örült nekem, leültetett a gyerek mellé, hogy vigyázzak rá, amíg elszalad a postára. Aztán a gyerek egyszercsak felállt, kicsit ingadozva elbattyogott a konyhába majd vissza. Hihetetlen reflexszel sikerült levideóznom, nehogy az anyja lemaradjon a gyerek első lépéseiről. Mutattam neki a felvételt, nagyon nem érdekelte, mert a gyerek már három hete ilyeneket csinált.
2021. jan. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan gyerek, aki ilyen korán kezd járni magától is. Ha kézenfogva járatták, bébikompba rakták az persze mindenképp káros, hisz az izmai még nem elég erősek, ami később felnőttkorban okozhat mozgássszervi problémákat (gerinc, csípő, lábujjhegyen járás). Ha magától kezdte, akkor hát "visszanyomni" nem lehet :) de lehet később hátránya belőle, ha kimaradt a négykézláb mászás (tanulási problémák - mert a váltott kéz-láb mozgás elvileg kell az idegpályák fejlődéséhez) - de nem feltétlenül van így azért, van, akinél kimarad a mászás és kutya baja. Ha meg nagyon korán csinál mindent egy baba, az lehet hiperaktivitás jele is. Szóval egyik irányba sem jó ha eltér a normáltól mozgásfejlődésben - túl korán vagy túl későn -, de nem feltétlenül jelez bajt.
2021. jan. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm kislánya is járt már ekkor. Viszont nem mászott úgyhogy játszani kell vele maszosat.
2021. jan. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!