Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lehet kivinni egy...

Mikor lehet kivinni egy újszülöttet először télen?

Figyelt kérdés
Még van időm, egy héten belül szülhetek, de már most elgondolkodtam, hogy hogyan lesz. Ugyanis amikor haza jövünk a kórházból, nem jön ki a gyermekorvos, hanem nekünk kell bemenni a rendelőbe. Az autónk jelenleg nem működik és nem tudni, hogy addigra milyen állapotban lesz. A rendelő kb 20 perc sétára van, valószínűleg babakocsival kell menni. De hát ki tudja, milyen idők lesznek akkor. Busz arra nem megy közvetlenül. Tehát a kérdés, hogy alig egy hetes csecsemőt el lehet-e vinni babakocsiban az orvoshoz így télen?

2021. jan. 14. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Mai ajánlás szerint konkrétan ha hazajöttetek a kórházból, már mindennap viheted sétálni. Ma már nincs olyan, hogy két hét otthon, aztán ablaknyitogatások.


Mi is azonnal vittük, semmi baja sem lett. Egy éves, azóta se volt megfázva sem, pedig ha esik ha fúj, legalább egy órára kimegyünk.


Szerintem ne aggódj.

Könnyű szülést :)

2021. jan. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Azonnal. A kórházból sem teleportálsz haza. Nyilván a hosszabb túrák előtt fokozatosan szoktassatok. Először csak 5-10 percet legyetek kint aztán így egyre többet.
2021. jan. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Azonnal vittük, rögtön fél órára. Imádja a sétát. Inkább setaljatok oda vissza 40 percet mint a busz most a vírus alatt.
2021. jan. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A kórházból valószínűleg taxival jövünk haza, inkább, mint busszal (sajnos a város másik felén lakunk, így a gyaloglás kizárva).
2021. jan. 14. 17:45
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
Én tavaly márciusban szültem, nekem még mondták, hogy 2 hét múlva.
2021. jan. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Egyből vittem. Azóta is imádja a szabad levegőt, 2 évesen.
2021. jan. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
Novemberben szültem, egyből vittem én is. Na nem mindjárt egy órára, szép fokozatosan. Először azt hiszem 5 perc aztán 10, 20, 30, utána már korlátlan időre. Bebugyolálod szépen és mehettek. (Nekem a védőnő mondta így)
2021. jan. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
Tiszta időben bármikor :) Már másnap is tehettek egy kisebb kört babakocsival.
2021. jan. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!