Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire durva nálatok a...

Mennyire durva nálatok a dackorszak másfél éves gyerekkel? Hogy viselkedik? Mennyire nyitott a gyerek társaságra? Ja és mennyire anyás?

Figyelt kérdés

2021. jan. 14. 23:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem volt durva, nagyon jól viselkedett, egy-két komolyabb hisztije volt csak és már akkor is nagyon apás volt, kislány.
2021. jan. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bölcsiben dolgoztam, így a dackorszak több arnyalatat lattam. Volt nagyon szófogadó tündéri gyerek aki tényleg meg sem mukkant, minden szabályt betartott. Volt olyan is akit kirugtak a bölcsibol mert kezelhetetlen volt... az átlag az néha hisztizett játékokon, alvás időben, stb.
2021. jan. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2 kislányom van. Mikor a nagyobbik ilyen idős volt, előfordultak nagyobb hisztik, de abszolút nem volt tragikus. Nagyobb hiszti alatt azt értem, hogy egy fél órán át üvöltött. Nyilván, akkor borzalom volt az a fél óra is, de akiket mások meséltek, szerencsésnek éreztem magam.

A kicsi áprilisban lesz 2. Kb. 3 hónapja kezdett dacolni, de nagyon durván. Minden kis dolgon kiborul, csapkod, sír. Nem tudunk vele mit kezdeni, mindent ugyanúgy csináltunk eleinte, mint a testvérénél, de ez nála nem működik. Nagyon ki vagyok merülve most. De túl leszünk rajta.

Közösségbe nem jár egyébként. Még egy éve úgy gondoltam szeptembertől megpróbáljuk a bölcsit, de nem így lett végül. -két vele egykorú unokatesója van, akikkel nagyon közel lakunk egymáshoz. És nagyon apás a kisebb gyerkőc. Ha a nagyszülők vigyáznak kicsit rá vagy megy unoktesókhoz, mindig én viszem el és simán elfogadja. Volt, hogy az apja vitte és mikor ment volna el, a gyerek nem engedte és sírt( utána egyébként 5 perc után már semmi baja nem volt). De így inkább mindig én viszem és általában az apukája megy érte.

2021. jan. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem másfél éves a lányom. Annyira nem szörnyű, otthon ritkán szokott hisztizni.

Az utca nálunk a nyerő. Ha nem arra megyünk amerre akar, már ernyednek a lábai és vágja hanyatt magát. Na erre, ha tud valaki valamit akkor ne tartsa magában.

Eddig általában ott hagytam, de semmit sem használ, és olyan helyen ahol járnak autók, nem igazán mennék nagyon messzire úgy,hogy az utca közepén fekszik. Már azt csinálom hogy,jó akkor felkapom és megyünk haza. De amellett,hogy ez tetszik neki, azt se tudom hogy egyáltalán megérti-e,hogy a hiszti miatt megyünk haza. Ha meg nem veszem fel, végig kellene húznom az utcán. 😩😵🤦

2021. jan. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Fiam nagyon akaratos természet, már most. 21hós.

De ennek ellenére én eddig 1xsem vettem észre, hogy "dacolna"...

2021. jan. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Talán ekkor volt eddig a legrosszabb. Borzasztóan hisztis volt, most 23 hónapos, még most is az, de némileg javult a helyzet. A társasággal nem volt gond soha, nyitott volt mindig. Nem volt anyás, csak az elmúlt 1-2 hónapban kezdett az lenni.
2021. jan. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#4 Sajnos a leírt viselkedés abbahagyatására tanácsom nincsen, de az én lányom hasonló volt. Ha valami nem tetszett neki az utcán, ott helyben leült vagy elfeküdt a földre, és onnantól nem lehetett talpra rimánkodni, ha otthagytuk se hatotta meg, akár el is tûnhettünk a szeme elôl, semmi. Utána cipelni kellett. Mi azt csináltuk, hogy mindenhova vittük a babakocsit, és ha rájött a fetrengés, beleszíjaztuk a kocsiba, és ott lehetett vergôdni vagy ordítani. Mi meg haladhattunk hazafelé, vagy amerre eredetileg menni akartunk, és nem kellett megszakadni. Aztán végül kinôtte ezt a viselkedést szerencsére (és nem, nem lett autista, pedig mindenki ezzel jön itt, ha leírom, hogy nem minden gyereknél válik be a hiszti ellen, hogy otthagyom az utca közepén).
2021. jan. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

#4 nalunk ugyanezt csinalja, annak orulok, hogy nem veri magat a foldre csak szepen lefekszik. Egyebkent mi is babakocsival jartunk, ahogy irta a #7-es, abba mar mondjuk nem hajlandó beulni, van triciklink es azt sokkal konnyebb is tolni. Egyebkent abba sem ul bele,csak ha mar fáradt vagy amikor hisztizik belerakom es erdekes modon de hagyja, bar rúgkapál meg ordit, de miutan benne van abbahagyja. Ugyhogy en is babakocsit javasolnek.

2021. jan. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. márc. 3. 07:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!