Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan motiváljátok/segítitek...

Hogyan motiváljátok/segítitek hogy forgolódjon a babátok?

Figyelt kérdés

Az én babóm 5 hónapos és még nem forog és nem is fordul az oldalára. Ez a dolog elkezdett eléggé aggasztani. Tudom hogy minden baba a maga tempójában fejlődik, de azért mégis motoszkál bennem a gondolat.

A nap nagy részén a játszószőnyegen van. Hason nagyon nem szeretett lenni, mondjuk most sem a kedvence, de már elvan egy darabig.


(Dévényes nincs a kis városunkban, ha esetleg valaki ezt javasolnám, és az az igazság, hogy elég körülményes lenne egy másik városba járni)


Egyébként, nagyon jó kedélyű a babám, sokat mozog, jár a keze lába.

Azt még ide írom, hogy nagy babának számít azért.


Megköszönöm, ha valaki segítene vagy ha leírnátok a saját tapasztalataitok 🙂


(Negatív, nem építő jellegű kommentekre nem vagyok kíváncsi)



2021. jan. 18. 13:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

A hason fekvés pedig jó kezdet lehetne. A fiamnak kihajtós könyveket állítottam fel elé, ahogy hason volt, plusz a játékok körülötte. Külön nem motiváltam, szerintem ez akarat kérdése. Ha akarja, úgyis próbálni fogja. Főleg ha valami érdekes van benne - pl játék.

Lehet hogy sok dolgot adsz oda neki és nem kell tornáznia külön a tárgyakért? Próbáld meg, hogy ha valamit nagyon akar, akkor csak a közelébe tedd, ne a kezébe.

2021. jan. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Én ez alapján a videó alapján csinálom:

[link]


5,5 hós, oldalra mindkét irányba fordul már egy jó ideje, kb 1 hónapja az egyik irányba hátról hasra is fordul, de a másik irányba nem. Tudatosan hasról hátra sem. A videóban látottakat gyakorlom vele, de nem erőltetem, ha nem akarja. Szerintem egy próbát megér. :)

2021. jan. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Első válaszoló. Arra azért kíváncsi lennék, hogy ez miért érdekel téged?

Örülök hogy ennyire unatkozol...



Második válaszoló. Köszönöm szépen a válaszodat. Lehet, hogy tényleg az is probléma lehet, hogy karnyújtásnyira vannak a játékai. Kipróbálom a tanácsod😊

2021. jan. 18. 13:24
 4/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm 3-as válaszoló!! 😊😚
2021. jan. 18. 13:25
 5/16 Derjaderja ***** válasza:
71%
Hanyatt feküdjön kemény aljzaton és körülötte a földön 3-4 játék. Ne akassz fölé semmit.
2021. jan. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Erre már én is gondoltam, hogy lehet az is baj, hogy fölé is vannak akasztva játékok és ezekhez már el is éri
2021. jan. 18. 15:04
 7/16 Derjaderja ***** válasza:
79%
Az késlelteti a fordulást.
2021. jan. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Derjaderja ***** válasza:

[link]


Ettől függetlenül lehet hogy minden ok vele, csak lassabb mozgásfejlődésű, másrészt szakember látta akkor végül is bárki?

2021. jan. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%

Hasonfekvés

Játékok mozgatása


Ennyi idősen már rég a földön volt sokat..


Szintén kihajtós babakönyvet “olvastattam” vele


Nekem a másik véglet..

Ilyenkor már mászott

10 hónaposan járt a fiam.


A lányom jóval később..


És sok keresztező tornát csináltam.



/ egyébként a gyerekkel aok dolog lesz még körülményes.. én elvinném dévényeshez


Lányommal fejlesztésre járunk úgy, hog van kicsi is.. itthon heti 4 tornát kell pluszban..


Itt sincs a településen ilyesmi../

2021. jan. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%

Nekünk az vált be, hogy ráraktam egy takaróra egy puhább szőnyegen, és annak lassan annyira emeltem a két csücskét, hogy ő maga guruljon. Ezt egyébként nagyon szerette. Kukucs-játékkal lehetett összekötni.

De 5 hósan nincs elkésve sehonnan, hisz 6 hó a határ. Nekem mindkettő akörül kezdte és semmilyen fejlesztésre nem szorultak később se.

2021. jan. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!