Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha havonta 67ezer forintunk...

Ha havonta 67ezer forintunk marad, akkor inkább ne vállaljunk gyereket?

Figyelt kérdés

5 év múlva lesz csak saját lakásunk, addig viszont minden pénzünk megy a takarékra.

Gyakorlatilag 65ezer forintunk marad egy hónapra.

(Úgy hogy ki vannak fizetve a kötelező költségek - benzin, villany, gáz stb.). Ebből kellene megoldani a kaját és a gyereknevelést.


Nekem teljesen kilátástalannak tűnik, de 30 éves vagyok és 36 évesen gyereket szülni (ha akkorra egyáltalán még összejön) még kilátástalanabb.


Van valamennyi szülői segítség és pénz a bankban (amihez csak vészhelyzet esetén nyúlunk).


De ennyiből még fogadott orvost se lehetne kifizetni..

A különböző támogatások valamivel azért növelik a bevételt, de nem jelentősen.


A férjem közalkalmazott úgyhogy nála nem várhatunk fizetésemelést, ami nálam növekszik, azt a lakástakarékba kell tolni, hogy minél előbb kikeveredjünk ebből az élethelyzetből.


(Hosszú miért, de hitel nem opció :(


Szerintetek melyik a rosszabb, 36-37 vagy ki tudja hány évesen gyereket vállalni vagy iszonyú kevés pénz mellett szülni?


Köszi a megértő válaszokat!


2021. jan. 20. 15:43
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
67%
36 vagyok és nem vagyok öreg :DDD De ki tudom fizetni azt a (nem is anynira kevés dolgot), ami a gyerekeknek kell. Én azt gondolom, hogy nem a legfontosabb az anyagi oldal, de fontos annyira, hogy oda kell figyelni, hiszen egy ember minőségi élete a tét, és bizony az óvoda, iskola, vitaminok, plusz órák, korrepetálás, stb. mindig minden pénzbe kerül (és akkor még mázlink volt, hogy egészségesek és nem betegek).
2021. jan. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
80%
Ez még kevesebb lesz gyeddel, nem? Másodállás? Valami ami esetleg luxus azt mellőzni? 1 évet várnék, másodallással megküldeném a tartalékot, és aztán én személy szerint meghúznám a gatyamadzagot, és bevállalnék 1 gyereket, nem fogadnék magánorvost, nem költenék feleslegesen, de 1,5 év után visszamennék dolgozni.
2021. jan. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kevés,

Pontosabban, ha semmi zokkenes nem lesz, tehát mondjuk anyatejes, nem lesz hasfájós (biogaia 5000 ft pl), nem kell fejlesztésre vinni stb, akkor elég.


Ha jól értem azért több a bevétel, így ha "gáz" van, hozzá tudtok nyúlni.


Igy, én bevállalnám kB 1 év mulva. A következőket tudod

- nem mész maganorvoshoz (most úgyis problémás lesz)

- mindent használtan veszel apránként

- semmi felesleges cucc előre pl:mellszivó, aztán meg féláron adod el kinlodva, ha végül nem is fogod használni


Következő 1 évben megjobban spórolás: havi szintű kiadásvezetes


Most is 65 ezer marad?

2021. jan. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Családi icike picike vállalkozásban dolgozok, úgyhogy nem lenne kevesebb pénzünk gyerek mellett.


Néztem amúgy másodállásokat de ahol élünk, nemigen találtam lehetőséget olyat, amit fő állás mellett lehet végezni (úgy, hogy tényleg ne ütközzön a kettő), most előadásokat hallgatok, könyveket és online anyagokat, hogy tanuljak a vállakozás építésről és a pénzügyekről, mert eddig úgy látom, hogy mégegy ici pici vállakozással tudnék plusz pénzt keresni.


A luxust teljesen leminimalizáltuk az életünkben pár éve, pénzügyi helyzetünktől teljesen függetlenül elkezdtem követni a minimalista életmódot, úgyhogy kb tényleg semmire nem költünk, ami haszontalan lenne vagy luxus.

2021. jan. 20. 16:01
 5/32 anonim ***** válasza:
74%

Egyébként ha most nézem a mi helyzetünket:


Bevétel: kB 400-450 ezer ft

Ebből marad 100 ezer körül és abból mindig elrakunk legalább 50-t


1,5 éves gyerekre a fix havi kiadas

Pelus 8000

Kaja kB 10000 (gyümölcs, minőségi joghurt, sajt stb)

Vitamin 1500 ft

Ruha(használtan) kB 20 ezer/szezon, tehát legyen havi 7000 ft


Amikor CsED-t kapsz akkor az ugye magasabb lesz. A különbözetet rakd el, ez majd kipótolja a GYED-t

2021. jan. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
57%
Ez nagyon kevés, nálunk legalább ennyi elmegy egy héten bevásárlásra (kaja, pelenka, popsitörlő, gyógyszertár, ha valamelyik beteg stb..)
2021. jan. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
49%
10.000 ft elég nektek egy héten a kajára? Mit esztek, zsíroskenyeret? Minőségi dolgok..aha persze..
2021. jan. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
85%
Ez nagyon, nagyon kevés babázni. Még két ember megélhetésére is.
2021. jan. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 Miss Endzsi ***** válasza:
59%
Szerintem kevés. Egy kisgyerek sokat beteg, drága a gyógyszer. Úgy talán kivitelezhető, ha mosható pelenkát veszel, használt kelengyéket, nincs magándoki. Kaját levonva maradna kb. havi 10-20 ezer forint a gyerekre. Mi lesz ha idősebb lesz? Ennél csak nagyobbak lesznek az igények. Van piacképes tudásod, hogy állást tudj váltani a jövőben?
2021. jan. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
57%
Gondolj arra is, hogy a gyerek nem marad mindig kicsi. Az ovi, iskola még többe kerül. Az infláció pedig emelkedik.
2021. jan. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!