Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éhes a baba, de nem sír?

Éhes a baba, de nem sír?

Figyelt kérdés
Létezhetet ilyen egy 3 hetes csecsemőnél? A barátnőmről van szó, aki covidosan szült. Sajnos a babát elvették tőle, őt másnap hazaküldték a kórházból, kb. mint egy leprást(igen, megtörtént!), a baba 4 nap után került haza, aki nem fogadta el a mellét, csak bimbóvédővel, ordított rajta. A bnőm nagyon akar szoptatni, fejt, stimulált, ciciztette a babát szépen, próbálkozott. Viszont tegnap írt nekem összetörve, hogy a dokinál képzeljem el 2,5 kg-ra fogyott a baba 3-ról. Ha nem hízik péntekig, kórházba kerülnek, illetve tápszert kell kapnia minden cici után, mert minimális lehet a teje,pedig ő azt hitte van. Azt mondja azért nem adott neki tápszeres pótlást eddig, mert nem sírt a babája,amit nagyon furának tartunk,hisz egy babánál ez ösztönös. Másik gondja, hogy a tápszer a babából orrán-száján sugárban jött ki már 2x. Szerintetek baj lehet? Vagy túlehette magát? Csak azért tettem föl ezt a kérdést, mert az én fiam 2 hónapos, szintén kevés tejem volt, de mi pótoltunk első héttől, de szeretném, ha kizárólag anyatejes lenne, így már csak napi 2x kap, minden nyekkenésre cicire rakom az amúgy éhesen üvöltő babámat, de most megijedtem, hogy vajon elég e neki a cici, nem éhes vajon szegénykém, ha nem adok tápszert neki??? Napközben jól elvan, cicizik sokat, nyugodtan alszik, kiegyensúlyozott. Este vacsinál sajnos a cicin idegeskedik a végén, ordít, így kap tápszert, mert valóban nem jön már belőle vagy minimálisan szivárog. Gyarapszik, van pisi, kaka is, tehát nem gondolom, hogy éhezne a cicin? Köszönjük a válaszokat előre is...
2021. jan. 21. 06:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem koraszülött a barátnőd babája? Az én lányom az volt, idegrendszeri éretlenséggel, ő pl 4-5 hetes koráig nem sírt egyáltalán. A kórházból úgy adták haza, hogy 3 óránként kötelezően etetni kellett, mert magától nem jelezte hogy éhes. Szerintem egészséges, fejlett idegrendszerrel születő babánál ilyesmi nem létezik (mármint, hogy ne sírjon ha valami baja van)
2021. jan. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Az én lányom a kórházban nehezen volt etethető. Nonstop olyan mélyen aludt, nem, nem sárgult be annyira.

Bent tápszeres etetés mellett lefogyott 20 dkg.

Itthon 1 hét után a gyerekorvosnál kiderült nem, hogy hízott fogyott,úgy hogy többet fejtem le mint amit egy evésre megtudott enni.

Kaptunk tápszert, jelenleg a 2.tápszernél tartunk (reflux miatt) felesbe eszik.

Nem nem sírt hogy még éhes lenne nekem sem.

Szóval van ilyen. Hozzá teszem nekem 3.gyermekem és mindegyik felesbe evett.

2021. jan. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem sír mert letargikus, éhezik. Nincs ereje sírni.
2021. jan. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem, nem koraszülött, se nem alszik extrémen sokat... Viszont pár naposan besárgult, de azt mondták hazamehet. Azóta meg csak fogy és fogy. Félünk nem hogy valami baja van... A doki azt javasolta nekik fokozatosan emeljek a tapszer adagot, ki kell tagitani a gyomrat, mert ossze van szukulve... Lehet emiatt is hanyta ki a tapszert...
2021. jan. 21. 09:39
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Itt valami nem stimmel az orvossal.


Ha besárgult akkor mennie kellene a kék fény alá, es ha 10%-nál többet fogy (ez 300 gr nála) akkor szondával kell táplálni egy ideig.


Mire várnak, hogy éhen haljon?

2021. jan. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A kórházban hízott 20 grammot, mivel tápszerrel etették. A besárgulásra azt mondták a véreredmény jó, mehet haza. Én láttam róla képet, citromsárga volt a kis arca. Az én fiam nem sárgult be, nem tudom mikor kell lámpa s mikor nem. A gyomortágítást már a gyerekorvosuk mondta. Ő fogja beutalni a kórházba őket...
2021. jan. 21. 09:59
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én most tapszereznem teljesen,aztán mellette fejben ha akar,de hiznia kell . Majd tudósíts mi lett velük. Remélem nem lesz baj. Éjszaka is keltenem 3 óránként most. Amúgy nem kell
2021. jan. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem minden baba kerül kék fény alá. Ez a biribilium szinttől függ. Nekem egyik gyerekem se került fény alá.

Viszont minél többet cicizik vagy kap tápot annál gyorsabban távozik a szervezetből pisivel.

2021. jan. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

7-es en is ugyanezt javasoltam neki... Remelem hizasnak indul szegenykem..

8-as:igen,en is igy tudom, ezert is engedtek haza..

2021. jan. 21. 11:45
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát... Én mennék vele orvoshoz már holnap. Gasztroenterológushoz, ha kell, magánba.

Ez nem vicc. Nem várnék napokat!!

2021. jan. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!