Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megtanulja a nevét ha folyton...

Megtanulja a nevét ha folyton becézem, akkor is?

Figyelt kérdés

A lányomat szerintem egy kezemen meg tudom számolni, hányszor szólítottam a teljes nevén, jellemzően vagy a neve becézve, vagy ami még gyakoribb, az ilyen "Mütyürke" meg "Baba", "Csillagvirág" meg ilyesmi megszólítások, valahogy ezek jönnek a nyelvemre zsigerből. Fél éves, szóval nem gondolom, hogy most már tudnia kéne a nevét, de felmerült bennem, hogy így egyáltalán meg tudja tanulni?

Szoktam mondókázni, azokba néha beleveszem a nevét, ahol lehet, de nem tudom, ezt mennyire tudja így összekötni.


2021. jan. 21. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Nem fogja, ezt elrontottad. Egész életében Szentirmai Mütyürkét fog mondani bemutatkozáskor. Jobb esetben Csillagvirágot. De amilyen hülye nevek vannak mostanában, a szeme sem fog rebbenni senkinek.
2021. jan. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:D :D Köszönöm, ez tetszik :D
2021. jan. 21. 11:08
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
1 amúgy most gúnyolódsz, de a gyereknek meg kell tanítani a teljes nevét is. Anyukam alsós tanár. Volt egy elsős osztálya, ahol az egyik gyerek azt hitte, hogy Danika a neve. És amikor az volt a feladat, hogy mindenki mutatkozzon be a teljes nevén, sem a vezetéknevét nem tudta, sem azt, hogy Dániel. A többiek meg halálra cikizték szegényt. Szóval időnként azért, főleg ha már nagyobb, nem árt ezeket is tanítgatni. Magától nem fog rájönni.
2021. jan. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
11 hónapos a lányom. Hallgat a teljes nevére, a becézett nevére, és a három másik becenevére is. Nem tudom, hogy tudja-e, hogy melyik az igazi neve, de mindegyikre odafigyel.
2021. jan. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kisfiam épp tanult beszélni, akkor Andriskának említette önmagát, mert így hívtuk. Aztán óvodás korára szépen megtanítottuk neki, hogy ha megkérdezik hogy hívják, akkor pontosan mit kell mondania.
2021. jan. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
2 eves van kb 15 beceneve mindegyikre hallagat es ha kerdezed hol van medegyiknel magara mutat. Az elejen mondjuk a leggyakrabban hasznaltra figyelt de ahogy nonek egyre gyorsabban tanulnak meg es szivnak magukba mindent :) nem kell ezt tulgondolni szerintem
2021. jan. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a lányomat cicázom itthon(mások előtt nem).Ettől függetlenül 2.5 -3 éves kora között már simán tudta a teljes nevét, családnév+ keresztnév.Soha nem mondta ,hogy ő xy cica:D:D Szóval ha a normális nevét megtanítod akkor nem üntyülüm,püntyülümként fog bemutatkozni ebben biztos lehetsz:D
2021. jan. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is folytom becézve van, de tudja a saját nevét.

Mostanában magát Izi-nek hívja, Izabella.

Talált magának becenevet. 2 éves

Biztosan tudni fogja de azért mondd el neki a nevét is egy nap többször szerintem.

2021. jan. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most még mindegy neki, de azért később érdemes megtanítani neki... nekem van egy rokonom, akinek a fia Nokedliként mutatkozott be az oviban, akkor jöttek rá a szülei, hogy ez így nem oké.
2021. jan. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!