Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba vitaminhiány hogyan...

Baba vitaminhiány hogyan észlelhető?

Figyelt kérdés
Nem egy nagy evő a gyerekem mindjárt egy éves és elég sokmindenre diétázunk allergia miatt . Így nem is nagyon hízik és félek attól,hogy nem kap meg minden szükséges vitamint .ha betölti az egy évet lesz vérvétel az allergiák miatt is ,de addig ha van valakinek tapasztala vitaminhiányból legyen kedves ossza meg velem .

2021. jan. 22. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlanám elolvasásra a GAP-szindróma könyvet, valószínűleg több ponton is a gyerekedre ismernél benne, olyan dolgokból, amiket álmodban sem kötnél ehhez a problémához. Nem kell, hogy minden tünetben egyezzen vele, pl. a könyv a mentális és idegi sajátosságok felől tárgyalja azt, ami valószínűleg nálatok is fennáll, ezt figyelmen kívül lehet hagyni, mert még nincs kifejezetten abban a korban, hogy ezek is napvilágra kerüljenek, de benne van a pakliban. A sok allergia mindenesetre nagyon arra utal, hogy valami komolyabb hiányosság van a bélflórával. Kap probiotikumot és D-vitamint?
2021. jan. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hu hát nem ilyenre válaszra vártam, de köszönöm! Nem hallottam még a GAP szindrómáról így gyorsan utána néztem neten, sajnos lehet benne valami így megveszem a könyvet. Régóta érzem, hogy valami van a bélrendszerével,de azt gondoltam ,hogy a tejallergia okozott benne károkat ezért nem is olyan régen kezdtem bele egy új probiotikum kúrába és persze kap D vitamint is kap . Kedves válaszoló Te Jártas vagy a dologban? Helyrehozható, hogy elkerüljük a mentális dolgokat ?
2021. jan. 24. 07:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A könyv alapján igen. Nem egyszerű, de megéri. Meg minél hamarabb csípik el, nyilván annál könnyebb.

A probléma általában az, hogy egészen a közelmúltig egy csomó következményt okként kezeltek, nem kutatták a gyökerüket. Pl. jaj, hát kialakult egy allergia, akkor ne egyen az ember allergént. Hopp, kialakult egy intolerancia is, ne egye az allergént. Az, hogy de miért lesz allergiás valaki valamire, amire korábban nem volt, meg miért tolerál egyre kevesebb dolgot, senkit nem érdekelt. A kezelés az volt, hogy nézzük meg, mire allergiás és ennyi. Amikor ez már mind következmény.

Egyébként lehet, hogy károkat is okoz a tej, mert bélrendszeri problémákkal a tejtermék az első a listán, aminek a kiiktatását javasolják, de ez egy összetett folyamat, ahogy a bélflóra megborul és különböző károsodások jönnek létre az emésztőrendszerben, amik aztán dominóként borítják be kb. a teljes szervezetet.

Az autoimmun protokoll (AIP) is hasonló következtetésekre jut egyébként, mint a GAP, csak itt egy másfajta - ugyanennek a fő oknak köszönhető - tünetegyüttesből indult a kutatás, az autoimmun jelenségekből. Ez az irányzat is kialakított egy nagyon hasonló "kezelési sort", mint a GAP, és autoimmun betegségekben értek el vele jó eredményeket.

Végül is a kulcs, ami nagy valószínűséggel ezek mögött áll, az az áteresztő bél szindróma (leaky gut syndrome), ami csak nemrég kezdett tudományos kutatások tárgyává válni, a magyar orvoslás fényéves lemaradása a nyugatitól meg az eredményeket nem teszi magáévá egyhamar.

2021. jan. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen,sajnos a magánorvosnál is falakba ütköztem megragadtunk egy szinten pedig legbelül éreztem,hogy más áll a dolgok mögött. Csak anyatejen keresztül kapott tejszármazékot ,de az orvosi nemtörősömség vezett oda,hogy etetni sem tudtam a gyereket. Köszönöm az útmutatást így már nem teszem ki felesleges vizsgálatoknak ,hanem folytatom az utat amin elindultam. Ahogy változtattam az ételen és elkezdtem a probiotikum kúrát látható a javulás ugyanúgy mentális téren is ,mert sajnos lemaradás is volt,de laikusként megsem fordult a fejemben,hogy a kettőnek köze van egymáshoz. Így viszont minden egyértelmű lett, több ilyen eset is van a környezetemben. Hálás vagyok neked és magamnak is, hogy a megérzéseimre hallgattam. Tegnap 2 boltban voltam egyikben sem volt a könyv csak ennyire vagyunk elmaradva ... ,de megrendeltem és nagyon várom !! Rettentő sokat segítettél 💗
2021. jan. 25. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!