Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek növelhetem a baba...

Szerintetek növelhetem a baba adagját?

Figyelt kérdés

Kis súllyal született a babánk,5 hetesen 3100gramm. A doki szerint 60ml tápot kellene neki adnom napi 7szer. Eddig a baba 90ml-t kért,6x etettük egy nap, nem bukott vissza semmit a 90-ből. A táp leírásán az áll,hogy ebben a korban 120 ml-t 5x kéne ennie naponta.

Szerintetek maradjak a 90ml-nél,vagy térjek át a 120-ra,mert a 90 után még enne.



2021. jan. 24. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ehes, akkor miert hagyod ehezni? Nyilvan adj neki tobbet, foleg igy, hogy picike.
2021. jan. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Persze


Etesd


A fiam és a lányom is 100-140-eket ettek 2 hetesen anyatejet.7-8 alkalommal)


Egyikük kis súlyú is volt.

2750g-mal hoztuk haza...


Úgy vélem 5 hetesen az emelhetsz

Növekedesugrás is várható

2021. jan. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan változtass az adagokon ha éhes. Adhatsz neki többet 6 alkalommal pl. Egyébként ha a súlyát megszorzod 0.15-el akkor kijön, hogy mennyit kéne ennie és ha azt elosztod az étkezések számával akkor kijön, hogy 1 adag hány mili. Persze ez csak egy irányelv. Ha többet enne akkor adj neki többet. ☺️
2021. jan. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 5 hetes. Én is 120at csinálok a tápszerből a doboz szerint, de nem mindig eszi meg azt az adagot.
2021. jan. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Off :

Csak ámulok bámulok hogy nektek az 5 hetes pici 120 at mehtud enni, az én 10 hónapos babamba soha nem tudok 160 nal többet beletuszkolni, és csak pár hete értük ezt el h 160 at megeszik.

Ha úgy érzed enne még adj neki nyugodtan ahogy a többiek is írták

2021. jan. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2 -es vagyok


Nagyétkű a fiam


10 hónaposan 5 szilárd étkezése van. Ha üveges bébiételt adok( ami ritka, mert azt eszi, màr zömmel, amit mi) akkor a 250g-os simán elfogy.

Vele rendesen számolni kell az étkezésekkor.

2 szelet kenyér reggelire, de egy nagyobb csirkefelsőcomb ebédre simán sült zöldségekkel lecsússzan.

És nem nagy, nem is kövér.. 75cm 9600g


( a nővére jóval kevesebbet eszik most.. )

2021. jan. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én mindig annyit adtam neki, amennyit kért. Egyéb esetben meg ordított, míg nem lett teli a pocakja. Most 6 hónapos, 72 cm és 9 kg, reggel általában 170-200 ml tápot szokott megenni, este 200-230 ml-t. 3-szor kap szilárd kaját, tízórai és uzsi után még kínálom táppal, olyankor max. 60 ml-t megeszik, ebéd után már nem szokott kérni.
2021. febr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!