Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és mivel érdemes elkezde...

Mikor és mivel érdemes elkezdeni a babakelengye vásárlást?

Figyelt kérdés

16 hetes vagyok, első terhesség. Van egy szép hosszú bevásárlólistám a babának, de nem tudom mikor és mivel érdemes elkezdeni a begyűjtést. Nyilván nem egyszerre akarok mindent, inkább beosztanám hétvégékre a körutakat, hogy szép lassan gyűljenek a dolgok. Arra gondoltam, hogy kicsi dolgokkal kezdem, mint cumik, ruhák és fokozatosan haladok a komolyabb, nagyobb dolgok felé, a legutolsó a kiságy.

Ti hanyadik héten kezdtétek el a vásárlást? Nekem még korai lenne elkezdeni járni a boltokat?

Hányadik hétre érdemes készen lenni mindennel?



2021. jan. 25. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
20 hetesen kezdtünk vásárolni, most 29 hetes vagyok még jó pár dolgot be kell szerezni, de már inkább csak apróságok maradtak. Azokat is lassan beszerezzük, mert egyre kevésbé érzem jól magam a bőrömben, elég nagy hasam lett, emiatt nagyon derékfájós vagyok, és vizesedek is, úgyhogy már nem esik jól órákon keresztül járni a boltokat, később csak nehezebb lesz.
2021. jan. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan sorrendben vettem, ahogy épp akciós volt. 😁

Javaslom amúgy, hogy a fő dolgokon (ágy, pelenkázó, babakád, bébiőr) kívül eleinte ne nagyon vásárolj be rögtön az elején, mert nem tudhatod, mi lesz felesleges, mit kaptok esetleg. Ruhákból se kell sok, bár mondják, hogy a legkisebb méretet hamar kinövi, de pl nekem végül olyan pici volt a lányom (39+6-ra, egészségesen, 2900 grammal született), hogy az elején még kb az 56os is nagy volt, azt másfél-2 hónapig hordta. Sok olyan típusú ruha volt, amit rá se adtam, csak csomagban vettem használtan, és a helyet foglalta. Én már sok mindent másképp csinálnék, de első babásként én is bedőltem csomó mindennek... :)

2021. jan. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen össze-vissza vettem, ahogy épp sikerült jót kifogni. 16 hetesen mi pl már megvettük a kiságyat, mert ismerős pont lecserélte az övéket és nagyon kedvező áron vettük át. Babakocsival ugyanez volt 2 héttel később másik ismerőstől.
2021. jan. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok: nyilván olyan logikát érdemes figyelembe venni, hogy ne vegyél lepedőt, amíg nincs meg a kiságy, mert ha az utolsó pillanatban dönted el, hogy pl nem 120x60-asat veszel, hanem 70x140-eset, akkor feleslegesen vettél előbb kisebb lepedőket
2021. jan. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi a nagy dolgokat vettük meg boltban pl.babakocsi, kiságy..a többit online, webshopból. A brendon pl.nagyon gyors és precíz volt. Ez tavasszal volt, a covid kirobbanásakor, szóval emiatt is kerültem a boltokat. Mindennel meg voltam elégedve.
2021. jan. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Én a nagyobb dolgokkal kezdtem, mert szinte mindent a Marketplace-ről veszek. Ha látok egy jó ajánlatot mondjuk babakocsira vagy légzésfigyelőre, azt megveszem. Úgy a 12. hét óta nézelődök, a 15. héten vettem először egy babaöbölt. Pár kisebb dolgot, főleg ruhákat viszont már évekkel ezelőtt vásároltam, ha itt-ott láttam egy szép és olcsó darabot. Persze csakis nemsemlegesen :)
2021. jan. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon hasznosak voltak, fel is pontoztam mindenkit! :)
2021. jan. 25. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!