Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedül maradtam egy 7 hetes...

Egyedül maradtam egy 7 hetes kisbabával úgy érzem nem tudom megcsinálni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A párom édesanyja tragikus hirtelenséggel elhunyt így haza kellett mennie, külföldön élünk. Nem régen költöztünk vidékre így nem igazán ismerünk senkit, barátok nagyon messze vannak. Hirtelen rámszakadt a baba körüli minden teendő és úgy érzem megőrülök. Nem tudom elhinni hogy képes leszel ellátni amit eddig simán ment , rettegek hogy éjszaka nem ébredek fel ha sír vagy nem hallom meg a légzésfigyelőt és hasonló gondolatok. Rengeteget sírtam ma, fogalmam sincs hogy ez kezdődő szülés utáni depresszió vagy a gyász és fájdalom keveréke hogy nem lehetek a férjem mellett. Nagyon közel állt az anyukájához és én is nagyon szerettem őt. Tudom, régen a nők 10 gyereket is felneveltek minden segítség nélkül és tudom hogy most is vannak csoda szuper egyedülálló anyák akik igazi hősök az én helyzetem pedig csak ideiglenes , de egyszerűen úgy érzem nem tudom végig csinálni.
2021. jan. 26. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Hú!Részvétem!Nagyon össze csaptak a hullámok a fejed felett de jól látod,ez ideiglenes!Nem lesz semmi gond,nagyon ügyesen helyt fogsz állni!Pihenj amikor a baba pihen!
2021. jan. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

Ne légy kishitű!

Hidd el, az anyai ösztön olyan erős, nem hogy a sírásra, de egy pici horkantásos légzésvételre is rögtön nyitod a szemed.

Részvétem és megnyugvást kívánok..

2021. jan. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Egyedülálló anyukaként írom,ne aggódj,menni fog! Az anyai ösztön sokkal sokkal erősebb,mint gondolnád. Persze most sok minden van benned. Gyász és félelem is,de neked most a baba fog erőt adni és a férjednek is ha hazamegy hozzátok. Kitartás! A félelmeidet mindenki érzi aki anya ,szóval tényleg nincs mitől félned.
2021. jan. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%

Részvétem és kitartást.. :(

Mindenki, ahogy én is, pár tanáccsal el fogunk látni téged, de az a fontos, hogy tudj valakihez fordulni, mert ő lesz az, aki vigaszt ad majd, nem mi ismeretlenül.. :(


Próbálj meg felállítani egy sorrendet a teendőkről (az evés és alvás is beletartozik) és csak a legszükségesebb dolgokat csináld meg, haladj a fontosaktól a nem fontosakig. Ha kimarad a lista végéről valami, majd megcsinálod másnap vagy pár nap múlva. Senki nem fog megdorgálni emiatt.

Most az a fontos, hogy egyetek igyatok, legyen tiszta ruhátok, pihenjetek, levegőzzetek, ha kell orvoshoz menjetek (lehet kihagytam valamit). Minden más csúsztatható.

Ha a baba nagyon függ tőled, nincs el magában, akkor jól jöhet egy hordozókendő, ebben tudsz közben bármit csinálni - én eleinte csak így tudtam enni..

És videótelefonálj ha igényed van rá, valószínű az egyedüllét lesz a legnehezebb ebben az időszakban. Valahogy hozd közelebb az embereket magadhoz ezzel.

Mindent meg lehet oldani valahogy. Lehet te is hamar meglátod, hogy nem is olyan vészes a helyzet és könnyen veszed majd ezt az időszakot. Ráadásul ez tényleg csak időszak, ami öröm az ürömben.

2021. jan. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
98%

Tudom ez nem teljesen babás téma, de én világraszóló hétalvó vagyok! Magamtól 10-nél előbb fel nem kellek. Aztán örökbefogadtam egy kutyát, és én is paráztam, hogy mi van ha este vagy hajnalba ki kell mennie én meg nem ébredek meg?

De hihetetlen módon mindig megéreztem amikor vészhelyzet volt és felkeltem.

Most csapjuk ehhez hozzá az anyai ösztönöket... esélye sem lesz a babádnak! Szerintem hihetetlen dolgokra képes az anyai ösztön, bízz benne nyugodtan!

Ha pedig magányosnak érzed magad, akkor hívd fel a férjed, a rokonaid, nyigodtan kérjél tanácsot tőlül vagy beszélges velük hétköznapi témákról.


Menni fog minden!

2021. jan. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
98%
Menni fog. Ha nagyon aggódsz cuccokkal be aludni a baba mellé egy matracra vagy vidd át a kisagyat az ágyas mellé. Nem lesz semmi gond. Képes leszel rá. Részvétem.
2021. jan. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, ami történt, szerintem ez a tragikus esemény okozza, hogy most így érzel, mivel egy 7 hetes babát amúgy is az anyja lát el egyedül, apuka dolgozik, éjjel se nagyon kelhet, mert másnap munkába megy, néhány dologban segít, de az oroszlánrésze az anyára marad. És gondolom nemsokára haza is jön a férjed. Nyugodj meg, nem nehéz ellátni egy babát, az eddigi időszakban is sikerült valahogy.

Egy praktikus tanács: nem kell mindennap fürdetni 7 hetes babát, gondolom azt ketten csináljátok.

2021. jan. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
21%

Azért érzed, hogy ezt piszok mód túlreagálod.

Azt hittem, lelépett az apuka, de nem, elment pár napra, hogy intézze a temetést, stb.


Szomorú, ami történt, de hagyj fel a felesleges pánikolással, senkinek nem lesz jó és a gyerek is üvölteni fog, mert érzi, hogy tök ideg vagy.

2021. jan. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Ha pár nap lenne, akkor fejem sem fájna, de sajnos minimum 3-4 hétig távol lesz. Ennek ellenére lehet, hogy túl reagálom, sajnos nekem ez borzalmasan nehéz és fájdalmas időszak.


Mindenki másnak Köszönöm a választ.

2021. jan. 29. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!