Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet így baja a babának?...

Lehet így baja a babának? Lentebb írom..

Figyelt kérdés

Ülök az ágyon, hátradőlök, lábaimat felhúzom..hát így már talán félig fekszem. A babát a hasamra ültetem, és a hátát a felhúzott lábamnak döntöm. 6hetes. Lehet ebben a pózban baja?

Ismerős azt mondja nem lehet ültetni egy ekkora babát.



2021. jan. 29. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Ez ültetés, ne csináld. Ha gerincferdülése lesz, akkor akár hordhat majd évekig korzettet...
2021. jan. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
De ez nem számít ültetésnek. Az számít ultetésnek, ha a gerince terhelődik, a fenekén van a suly. Ha gyakorlatilag fekszik és te tartod a gerincet akkor nem ültetés.
2021. jan. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

Nyilván ha pár percre így megtartod nem lesz baja, De ültetni, támasztva ültetni, Bumbo szék, állandó pihenőszék és hordozó, bébikomp tilos. Az ülés a négykézláb helyzetből magától hátraülés ( a W ülést majd ne engedd).

Akárki akármit bezzegel, mi gyógytornászok megtanultuk az ok-okozatot és nem tanácsoljuk. Nem a gerincferülés az elsődleges kár, hanem feszességet okozhat, gátlódhat a csecsemőkori reflexek leépülése,mert a baba látni szeretne, ezért nyilván erőből fel akarja hüzni magát ülésbe (mert az könnyebb) és nem forogni, négykézlábazni (ami megerőltetőbb) és így esélye sincs átmenni a mozgásfejlődési szakaszokon. Ezek később tanulási nehézséget, diszlexiát, hiperkativitást, ADHD jellegű tüneteket, 30 évesen komoly háti problámákat stb okoznak. LAikus szülő észre sem veszi,pláne nem az összeföggéseket.

2021. jan. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
63%
Én nagyon sokat fektettem hasonló módon a combomra, úgy hogy szemben volt velem. Az első hetekben szopizott, aztán így raktam, úgy sikerült kakilni, volt neki tummytime is, de sokszor volt így. Semmi baja nem lett tőle, 5 hónaposan kúszott, 8 hónaposan felállt, 9 hónapos kora óta mászik és ül. Sőt, pihenőszékben is volt 4 hónapos koráig, aztán kimászott belőle. Ha nem a fenekén ül hanem végig meg van támasztva a gerince, akkor nem lesz baja. Csak legyen tummytime is, folyamatosan növelve annak az idejét.
2021. jan. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!