Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy egy éves babát hogy...

Egy egy éves babát hogy lehetne atszoktatni a saját ágyába ? Vagy már késő ?

Figyelt kérdés

Első baba ,és sajnos néhány dolgot jól el ......


Gyönyörű,kényelmes kisagya van ,amiben kb 3x aludt pár órát .

Az első pillanattól velem alszik egy ágyban. Eddig néha ha nappal elaludt az ugraloban át tudtam tenni a saját ágyába ,de kb 3 hete nem hajlandó egy pillanatig sem ott maradni .


Mindent megpróbáltam. Kimentem ,hagytam hogy üvöltson. Ott ültem mellette , simogattam közben , volt hogy ki vettem néha megnyugtattsm,volt hogy egyáltalán nem vettem ki bármennyire sírt ,de S végén kb 1.5 óra után mindig feladtam . Volt hogy már hanyasig sírt , és nem hiszem hogy mostanában nélkülem fog aludni.


Óránként 1x 2 percet szopizik. Szerintem csak ellenőrzi hogy ott -e vagyok . Így abszolút nem tudok pihenni ... Valakinek van esetleg valami ötlete ? (Egy szobában alszunk ,azt még hozzá teszem)



2021. jan. 30. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
De hát miért rontottad volna el?? Rengeteget próbálkoztál. Ő ilyen. Cumit nem fogad el? Elválasztani nem akarod? Azt mondják, attól ez is megszűnik.
2021. jan. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Mi együtt aludtunk a kicsivel születése óta. 16 hónaposan amikor elhagyta a szopizást sokat javult a helyzet. Akkor csináltuk a szobáját. Minden nap nézte mi változik, ő is izgult. Tudta, hogy az övé. 2 éves szülinapján kapta meg sima gyerek ággyal. Azóta gond nélkül alszik ott

A tiéd még nagyon pici. Örökké nem fog tartani és nem is szúrtad el. Fog javulni.

Ebben a korában az enyém is vagy 10x tuti ébredt pár percre szopizni. Megértelek

2021. jan. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Derjaderja ***** válasza:
100%

Szerintem sincs elrontva. Meg adj neki időt. Ha felébred, próbáld simogatással visszaaltatni vsgy dúdolással. Ha nem megy hamar, adj neki cicit nyugodtan. Majd megerik erre. Nálunk az éneklés is jól bevált. De nem egyévesen még hanem par hónappal később.

Nálunk este a junior ital áttörést hozott, az en kislányom vsz tényleg éhes volt ejjel, mert akkor indult a járás pont akkor alig volt mar tej. A junior italtól ataludta az éjszakát.

2021. jan. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Nem kèső mèg àtszoktatni az àgyàba, hanem korai.

Ha ő alszik a fal felől akkor sem tudsz mellette aludni nyugodtan?

2021. jan. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem azzal rontottad el hogy veled alszik, hanem hogy összezavartad azzal, hogy nem egyszer hányásig hagytad sírni. Nem értette, hogy miért nem kap segítséget, amikor meg máskor kapott.

Egyébként az egyedül alvás egy érési folyamat, ha egyébként nem olyan habitusú a baba, hogy magától azt igényli.

Én nem erőltetném, ami nem megy, meg ami ennyire megviseli. Nálunk pl egy matracon alszik az ágyunk mellett. Így tudok mellette is feküdni, és ott szoptatni, de tudok a férjem mellett is aludni, ha el tudok mellőle kommandózni. A mi lányunk 11 hónapos.

2021. jan. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

Nem az a lényeg amúgy ha észrevettétek, hogy szerintetek elrontotta e, hanem hogy neki elege van a gyerekkel alvásból, hogy legyet kiságyba szoktatni a babát. Attól, mert azt írogatjátok, hogy viselje el míg a gyerek magától le nem szokik róla, neki még nem lesz jobb tőle.

Talán a problémája megoldására kéne választ adni, ami nem az, hogy szenvedtesse magát tovább.

2021. jan. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Derjaderja ***** válasza:
57%

Ez egyáltalán nem biztos. Sokszor a környezet is befolyásol, pl meggyőzi, hogy elrontotta, a gyereket ki kell szoktatni stb.

Az is segítség, hogy megerősítik, hogy nem hibázott, másrészt szerintem több tanácsot is kapott többektől.

2021. jan. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A szoptatott babák többsége ezt csinálja éjjel.

En, ha a helyedben lennék, első körben a cicit vennem el. Csak ez után kezdenem atszoktatni az ágyába. Ott ülnek mellette, míg el nem alszik, vagy vinnék a gyerekszobába egy matracot, addig ott aludnék én is vele, míg nincs meg az áttörés. Így ha ejjel felsir, egyből tudnék beszélni hozzá. Meg az éjjeli fény is bevalhat...

Bár nem tudom milyen idos gyermekről van szó.

2021. jan. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen a válaszát. Nagyon jó érzés ha azt látom hogy szerintetek nem rontottam el , már ez is nagy segítség. 🙂 Ő már az első pillanattól igényelte a közelséget amivel nincs is baj ,csak most néhány plusz dolog történt amik megnehezítik az életem és félek hogy nem fogom bírni ha a picivel sem lesz könnyebb. Cumija nem volt soha ,nem fogadta el ,ehelyett 10 hónapos koráig én voltam a cumija... Tejitalt próbáltam , nem hajlandó meginni, tejet, kakaót , tápszert sem .. reggel 8tol fent van kb este 9ig és csak egyszer alszik délután kb 1 órát. Egész nap jön megy ,pakol , ördögien rossz ,nem lehet bírni vele ...

Éjjel meg ahogy említettem egyfolytában cicizik.


Az a probléma hogy most már nagyon nagy szükségem lenne az alvásra . 1 éve nem aludtam többet napi 5 óránál de ez valószínűleg sok anyukának ismerős . Október óta egyedül nevelem ,apa lelépett egy másik nővel , külföldön élünk úgyhogy segitsegem abszolút nincs . Lejárt az anyasagim , és jövő héten vissza kell mennem dolgozni ami azt jelenti hogy a kicsi napi 5 órát a bölcsiben lesz ...


Nem akarok rinyalni ,de az a helyzet hogy nekem soha senki 10 percet sem segít ,egyedül kell mindent megoldanom. Most meg még emelett dolgoznom is kell heti 20 órában , ami amúgy valószínűleg jot is fog tenni mindkettőnknek , és tényleg imádom a picit ,de annyira jó lenne ha legalább éjjel pihenhetnek.


Attól is nagyon félek hogy ez az egész sok lesz neki . Az apja lelépett ,azóta nagyon kötődik hozzám ... Most el kell vinnem bölcsibe , a saját ágyába szeretném szoktatni és a cicit is megszeretném vonni tőle .. ezt még nagyon át kell gondolnom ,nem akarom hogy nagyon megviselje ...


Az apját nem tudom vissza szerezni ,nem is akarom . A bolcsi sajnos elkerülhetetlen , valószínűleg a cici megvonása lesz az első ,és egy ideig hagyom még magam mellett aludni ... Talán ő is nyugodtabban fog aludni ha nem kel fel folyton cicizni...


Hát , bizony most nem túl egyszerű .. kicsit könnyebbnek képzeltem el mindent 🙂 de tudom hogy idővel minden jóra fordul és a gyerekkel is bizonyára könnyebb lesz ..

2021. jan. 30. 21:53
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnàlom, hogy ez ìgy alakult :'( Bölcsi, cici megvonàs, sajàt àgy egyszerre valószìnűleg sok lesz egyszerre a picinek. Szerintem vàrj a sajàt àggyal mìg beszokik. A cici elhagyàshoz meg mèg nagyon pici, plàne ha közössegbe megy akkor nagyon jòl fognak jönni az antitestek, amik a tejben vannak.
2021. jan. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!