Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egész nap hurcizott babának...

Egész nap hurcizott babának nem károsul a mozgásfejlődése?

Figyelt kérdés

Fél éves a lányom, nyűgösebb napokon egyszerűen letehetetlen, akkor tényleg csak akkor nincs rám kötve, amikor sikerül elaltatni és átvarázsolni az ágyába. És ilyenkor azért megfordul a fejemben, hogy oké, hogy hurci meg anatómiai testtartás, meg megtámasztott hát meg minden kutyafüle, de azért mégis csak egy bizonyos pózba van kényszerítve, ahol ugye a szabad mozgása meglehetősen akadályozott.

Ez ugye nem káros? Ti hogy oldjátok meg az egész nap tapadó babátok megfelelő mozgását?


2021. jan. 31. 16:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
57%
Én el akartam kezdeni hurcizni a pár hónapos lányomat és a dévényes gyógytornász mondta, hogy inkább ne, tegyem le a padlóra takarón, forogjon, guruljon inkább. Nem volt nagy gond vele, hipoton izomzat, de nem vészesen. Ne kösd magadra egész nap, nem kicsi már!
2021. jan. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Fél éves gyereket egész nap magadra kötni nem szabad, nagy szüksége lenne a szabad mozgásra!
2021. jan. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
74%
De jól gondolod, káros. A hordozo.hu oldalon a szabad mozgásról szóló cikkben is leírják.
2021. jan. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
30%

Nem lesz baja tőle. A nyűgösebb napok nem az összes napot jelentik.

Mìg ràd van kötve a mozgàsod ritmusàtòl fejlődik az idegrendszere, a mozgàsfejlődèshez pedig ez jobban kell, mint a gyakorlàs.

2021. jan. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%
Egész nap nem kéne,így nem erősődnek az izmai és nem tud próbálkozni. Viszont ha másképp sír,akkor mindegy,sírás közben úgysem a felülésre fog koncentrálni. Vedd fel mikor kell,amikor elvan akkor viszont ne,tegyél tőle arrébb érdekes játékokat,dolgokat,hogy legyen motivációja mozogni. A 2.nálam az arrébb letett törlőkendős csomagolásra kezdett kúszni :)
2021. jan. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
30%
De mi a here az a hurci? Ennyire ne legyetek dedósok jézus...
2021. jan. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

#6 hordozókendő, így jobb?

Amúgy nincs mindig felkötve rám, csak amikor tényleg nagyon sír egyébként, és olyankor akárhova rakom, csak fekszik a hasán és teli torokból ordít, mint akit éppen élve megnyúznak. Az meg talán neki sem jó.

Egyébként aktívan kúszik meg forog minden irányba, ha jó kedve van akkor már fel is térdel egy kicsit, az utóbbi időben kezdett el ennyire letehetetlen lenni néhány napokon, és felmerült bennem, hogy akkor ugye nem ártok neki ezzel. A másik alternatíva, hogy a kezemben hurcibálom egész nap, de azt meg én nem bírom már erővel, lassan már 8 kiló lesz, azért az ébren töltött mittudomén, napi 10 órából 8-ban kézben cipelni annyira nem buli, és közben akkor még csak enni se tudok, mert akkor meg forgolódik minden irányba és kb kiugrik a kezemből.

2021. jan. 31. 17:41
 8/23 anonim ***** válasza:
63%
Ha nincs más megoldás a nyűgösségre, csak a hordozás, arra figyelj, h.utána legyen a földön szinte dupla annyi időt. Ki kell nyújtóznia stb..ezt egy gyógytornász mondta. (Ő alapvetően inkább ellenezte amúgy a hordozást.)
2021. jan. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
52%
Nekem gyógytornász ismerősöm mondta, hogy ő egyáltalán nem támogatja. Persze nem azt hogy a-bol b-be elmenni meg ilyenek, vagy olyan napokon ha nagyon máshogy nem megy, de kifejezetten azon a véleményen van, hogy minél kevesebbet legyen kendoben és a lehető legtöbbet szabadon mozogjon. A-ból B-be is a babakocsit támogatja inkább kicsinek. Mózesban vagy fektetve nyilván amíg ülni nem tud.
2021. jan. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
63%
Ortopéd drnővel egyeztettem annó, elvittem a hordozót nézze meg. Azt mondta semmi baja nem lesz.
2021. jan. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!