Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet túlélni a hasfájós...

Hogy lehet túlélni a hasfájós időszakot?

Figyelt kérdés
Hasfájós a babánk, MINDENT kipróbáltunk már, hogy segítsünk neki, de sajnos semmi sem segít. Az lenne a kérdésem, hogy akinél ugyanez volt a helyzet, hogyan vészelte át ezt az időszakot? Gyakorlati tanácsok érdekelnek leginkább. Mert a házimunkát is muszáj csinálni, de sajnos a babát egyre kevésbé tudom lerakni aludni. Az éjszakák is nehezek, keveset tudunk pihenni. Szeretnénk most úgy berendezkedni erre a néhány hétre, hogy mi is tudjunk pihenni, a babával is tudjunk lenni, amikor szüksége van rá. Hordozni fogom magamon, így talán ő többet tud aludni, én meg haladok a dolgommal. Ezen kívül mit tudtok javasolni? Sajnos a férjemmel is sokat veszekedünk most, hiszen mindketten ingerültek vagyunk ebben a helyzetben, ezen is szeretnénk változtatni.

2021. febr. 3. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudatosítsátok, hogy ez az időszak sajnos erről szól. Nem tehetetlenkedtek, hiszen próbáltatok sok mindent, de nem jött be. A hordozás rengeteget segít. Tudd, hogy nemsokára vége. 3-4 hónaposan mintha meg se történt volna, addig pedig legyetek türelmesek és segítsetek egymást, ne veszekedjetek.
2021. febr. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Túl kell élni, sajnos nincs rá csodaszer. Mi is mindent kipróbáltunk, de semmi sem segített. 3 hónaposan egyik napról a másikra, mintha nem is létezett volna hasfájás,eltűnt.

2 éves a lányom és épp ma jutott eszembe, hogy mennyire hiányzik az az időszak, pedig akkor azt hittem, hogy belepusztulunk.

A hordozás sokat segít. Esetleg ha van kéznél egy nagyi vagy barátnő, kérd meg, hogy segítsen.Nem szégyen!

Ha nincs, akkor meg tojd le a házimunkát. Csak a legszükségesebbeket csináld meg. Nem azt mondom, hogy szívderítő a koszos otthon látványa, de gondolj arra, hogy ez csak átmeneti időszak!

Kitartást!

2021. febr. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hasonló volt nálunk is a helyzet, viszont a hordozást is utálta, úgyhogy nálam a házimunka addig várt, amíg a férjem haza nem ért... mosni tudtam egyedül a baba mellett. Főzni este főztem 2 napra előre. Takarítani csak gyorsan, ahogy a papok táncolnak, aztán hétvégén volt időm rendes takarításra, akkor a mamáék is tudtak vigyázni a picurkára. Az alváson nekünk sokat segített a hason altatás, sokszor amikor nagyon sírt amúgy is a karunkra fektettük hason és úgy simiztük a hátát. Ezen kívül néha amikor nagyon kínozták a gázok, bevetettük a szélcsövet. Mi is az összes csodaszert kipróbáltuk, de semmit nem használtak.

Sajnos csak azt tudom mondani, hogy kitartás, egyszer ennek is vége lesz. Mi most a fogzással küzdünk, én nem hittem el, de ez ezerszer rosszabb, hiába a fájdalomcsillapító és az ezerféle kence és rágóka, plusz ez tovább is tart.

2021. febr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szoptatod v tapszeres?
2021. febr. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Eszembe jutott hogy nálunk a vasalt textilpelenka ideiglenesen enyhített a hasfájáson.

Nem hittem benne, de anyukám győzködött, hogy próbáljam ki, veszítenivalóm úgysincs.

És tényleg! A meleg pelust a hasára tettük és úgy fektettem magamra, attól mindig megnyugodott. (csak előtte győződj meg róla, hogy nem lett-e túl forró a pelenka)

2021. febr. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%
Túl kell élni, és cipelni a babát naphosszat. Illetve én szoptattam, kiiktattam a puffasztó ételeket, a són kívül az összes fűszert, és teljes tejfehérje mentes étkezésre álltam át, sokat segített. Egyszer csak elmúlik, kitartás! Nem a háztartás számít most.
2021. febr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! A meleg textilpelus sajnos nem használ. Szoptatom. Már alig van olyan étel, amit meg merek enni. Se puffasztót, se fűszereset, se tejterméket nem eszek. Szóval már tényleg mindent próbáltunk. Remélem, hogy a hordozás nálunk beválik.
2021. febr. 3. 15:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Van ahol nincs semmi megoldás. Én is mindent próbáltam annó. Ami nekem sokat segített az a hordozás. 3 hónapos kora után elmúlt mintha nem is lett volna. Már szinte alig emlékszem rá
2021. febr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, de hát akkor látod, hogy tök mindegy, mit eszel. Egyél nyugodtan mindent, ha diéta alatt is fáj a hasa, legalább te legyél jóllakva. Akkor nem ételallergia a gond, hanem az életkorspecifikus laktózemésztési nehézség. Azzal meg nem tudsz mit csinálni, anyatejben így is, úgy is van laktóz, ha a fejedre állsz, akkor is. Hordozás, én sem tudok mást mondani. Nekünk bevált a fitball, ha azon ringatózom, ő megnyugszik és én se fáradok el úgy. Én azon is szoptatom éjszaka, könnyebben halad a pocakjában a cucc tapasztalatom szerint.
2021. febr. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!