Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van napirend ilyen pici...

Van napirend ilyen pici babánál? Leírnátok, hogy alakult nektek a napotok egy 2-3 hós babával?

Figyelt kérdés
Fontos/szükséges egyáltalán ilyen piciknél, hogy kialakuljon? Mindenhol a napirendről olvasni, de nekünk nem ment eddig a kialakítása. Persze kb ugyanazokat a dolgokat csináljuk minden nap, de mindig más időben eszik, alszik...Igény szerint szoptattam, de nekem ez nem jött be sajnos. Tejem sem lett sokkal több és az, hogy minden nyekkenésre ciciztessem nem megoldás,mert általában nem is éhes, csak cumizza/bealszik én meg mozdulni sem tudok tőle. Valamint ha túl sokat alszik se jó, mert este nem akar időben lefeküdni, férjem most azt javasolta, hogy ne hagyjam aludni már este 6 tól. Néha felkel 2-3 óránként éjszaka cicizni, néha csak 4 óránként, teljes káosz. Ráadásul tápszerrel is kínálnom kell orvosi javaslatra. De már néha azt sem tudom megítélni azért kel fel gyakran éjszaka mert nem elég a cici neki? Volt, hogy 2 órát sem bírt ki. Mit rontok el?
2021. febr. 3. 17:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, ilyenkor még nehéz a napirend, mert pici a baba és ő maga is folyton alakul. Igény szerinti szoptatásnál értelemszerűen nem az etetések adják a napirendet. Ráadásul növekedési ugrás (6 hét, 3 hó) alatt és mozgásfejlődésnél is is borul minden: gyakrabban kér enni, csak cicin lenne, vagy rosszabbul alszik. Engem 3 hósan délutáni alváshoz cuminak használt konkrètan, most 4 hós és erről pl. leszokott.


Nekünk 2-3 hósan a következő volt fix a napirendben: reggel 7-8 körül ébredés, ő játszik, én kávézom. Délelőtt 1 séta. Este pedig 7 körül esti rutin, fürdés. Ha szerencsém volt, 8-9 között elaludt. Közben azt csináltuk, ami épp adódott, éjjel kelt olykor 4-5x, olykor csak 2x.

Mostanra beállt egy ritmus, éjjel kb ugyanakkor kel (éjfél, 4 óra, 6 óra kb.), 8 körül ébred, 3-4× alszik egy nap.


Szerintem ilyen pici babánál 1-2 dolgot érdemes fixen tartani. Pl. minden délelőtt vagy délután séta. Fürdés 7-8 között, stb. A többi kialakul, ne görcsölj rajta. Majd ha megkezdődik a hozzátáplálás, az étkezések is rendezik a napot. Az pedig, hogy sokszor kel éjjel, tök természetes, a babák rövidebb alvásciklusokkal alszanak, az éjjeli szopi pedig nem csak éhség lehet, hanem pl. csekkolja, hogy tuti megvagy-e még. :)


Lazuljatok bele, kisbabák, nem kis robotok. Figyelj az igényeire, cselekedj ösztönösen, akkor nem lesz baj. :)

2021. febr. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

9 hónaposan lett először napirendünk, aztán felborult amikor elhagyta a harmadik, és most a második alvást. Egy a biztos, hogy felkel 7 körül, egyszer alszik 11 körül és este 6-7 között alszik el. Még ő is kel szopizni, a hónapban lesz egy éves.

Persze jön majd olyan komment is, ahol már két hetesen volt napirend... 💁‍♀️

2021. febr. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja és nálunk a nappali alvások is teljesen random módon jönnek, elfàrad, melléfekszem, szopi és bealszik. Van hogy 30 perc, van hogy 2 óra. 6kor már én sem altatom, mivel 7kor van az esti rutin kezdete, inkább ringatom, ha nagyon nyűgös, előbb leteszem.
2021. febr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Első voltam.
2021. febr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk volt viszonylagos napirend, de az én babám tápszeres, ott ugye az evés is ad egy rendszert (3 óránként evett) plusz a kislányom már 7 hetesen átaludta az éjszakát. Természetesen ez a rendszer folyamatosan változik az igényeinek megfelelően, de az evések és az esti fektetés időpontja most is fix (most 5 hónapos). A fiamnál is így volt anno egyébként.
2021. febr. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ilyenkor még nem volt napirendünk, durván hasfájós volt. 3 hónapos múlt, mikor elmúlt a hasfájás és kialakult viszonylagos napirend, de ez változott mindig, ahogy nőtt.
2021. febr. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekünk már alakulgat valami rendszer féleség. Az este és a reggel az ami pár hete fix. Most lesz 3 hós a kisfiam. 7 hetesen alakult úgy, hogy 7 körül fürdetés aztán evés. Itt vagy alszik egy kicsit vagy nem (inkább nem), ha nem akkor játék. 10 körül kezdem a fektetést. Peluscsere után lerakom az ágyunkra, megcsinálom a tápszert, lekapcsolom a villanyt és megetetem (cici+tápszer). Kb 11-re végez a tápszerrel és el is alszik magától. Átrakom az ágyába és alszik reggel 6-ig. Megetetem és vissza alszik még kb 9-ig. Ha felkelt peluscsere, átöltözés, evés, majd megy vissza az ágyába és nézelődik (a körforgót azért nyomom neki, vagy mondókázok, énekelek) amíg én is összeszedem magam és beágyazok. Ezután teljesen random. Van, hogy átsétálunk anyuékhoz és ott vagyunk késő délutánig, vagy megy a pihenőszékbe közben én reggelizem, aztán jön anyósom és takarítunk vagy elviszi sétálni vagy együtt megyünk sétálni. Van ezer variació éppen, hogy alakul. Séta közben alszik, de utána vagy alszik vagy nem. Tegnap az 1 órás séta után aludt még 3 órát és este fürdés után is aludt 2-t. Ma meg egyből felkelt séta után és azóta sem aludt 20 percnél többet. Igény szerint szoptatom (csak este kap tápszert, mert este nem elég neki a tejem) szóval napközben emiatt is random a dolog. Szopi közben meg vagy elalszik a cicin vagy nem. Éppen milyen hangulatban van. Nála teljesen mindegy, hogy mennyit meg mikor alszik a nap folyamán akkor is alszik 11-6-ig. Amíg csak cici volt estére vagy nem adtam neki elég tápszert, mert azt hittem a 30 ml bőven elég pótlásnak addig nekem sem aludt sokat éjszaka. Aztán egyszer bekevertem egy nagyobb adagot amit szépen be is puszilt na akkor aludt vagy 5 órát egybe. Azóta mindig többet keverek be neki és annyit eszik amennyit szeretne.
2021. febr. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nalunk is van napirend (engem lep meg a legjobban), reggel 7ig egyszer eszik, 7-8korul a masodikat, inditom a nagyokat a suliba, bebi apukajaval van.

Zuhanyzok, reggelizek, ez utan alszik egyet, ha mellkason vagy hordozva akkor hosszabbat, ha leteszem, akkor hamar ebred.

Nap folyaman alszik meg 2x, fozok, pakolok, ugyintezek a varosban hordozokendovel, 17korul altalaban babakocsizunk egy orat, osszeszedem a gyerekeket, 19utan mar nyugos, furdetjuk, 20:30ra elalszik cicin, hajnali 4-5korul ebred eloszor.


Az elso lanyommal 8hos koraban lattam nemi hasonlosagot eloszor a napokon. Most is csak a masik ketto miatt van rendszer.

2021. febr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ilyen kicsi babánál szerintem még nem tudsz napirendet kialakítani, kérdező. Illetve, annyit igen, hogy este a fürdetésnek legyen egy nagyjából fix időpontja, és az esti rutinnak egy meghatározott sorrendje. Ennél többet én nem tudtam, mikor az enyém volt 2 hós. Kiszámíthatatlan volt, éjjel mikor kelt és evett, így a reggeli, és ahhoz képesti evései időpontja is mindig változott. Kb. 3 hós korától lett egy rendszerünk, amikor már nagyjából ugyanabban az időpontban kelt minden nap. De már nem is emlékszem pontosan, mert havonta változott minden, a baba változásával együtt. Egy időben még hajnali 4-5 körül etetni kellett, aztán 2-3 hét múlva már nem, csak reggel fél 7 körül. Eleve csúszott minden így.
2021. febr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom, hogy irtatok,sokat segitettetek :) Vegulis ra kellett jonnom, hogy megis van egy alap napirendunk :D csak a cicizes es alvas kaotikus meg, ugyanugy vagyunk, ahogy kedves utolso irod...kiszamithatatlan ez a resze.. A reggeli es esti rutin fix, es a delutani seta is..Egyelore megelegszem ennyivel. Nekem inkabb az etetessel van problemam. Mi is adunk tapszert orvosi javaslatra, igeny szerint szoptattam, sikerult elerni, hogy csak vacsira kelljen a tapszer, erre megjott a menzim januarban es borult minden...most megint elutasito a cicivel es muszaj tapszert is adnom, hogy jollakjon, mert keves a tejem megint...En ezzel harcolok es emiatt az osszevissza etetes miatt bosszankodom..
2021. febr. 3. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!