Anna vagy Lilla?

Figyelt kérdés

Melyiket választanád: Szikes Anna vagy Szikes Lilla?


Van már egy lányunk, akit Szikes Lucának hívnak.



2021. febr. 5. 23:05
A kérdező szavazást indított:
Anna
Lilla
95 szavazat
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
16%
Luna. Csakis Luna
2021. febr. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
27%
Nem értem, mitől olyan népszerű ez az Anna név. Olyan ócska, mintha feltételes módban lenne.
2021. febr. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem nagyon szép önmagában az Anna név. De az Annának van a legtöbb variációja. Szóval ha nem tudsz dönteni még mindig lehet Annalilla :D
2021. febr. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
59%

A Lilla talán jobb, mert kevésbé gyakori, mint az Anna. Örök klasszik név, de már nagyon régóta első a listán és konkrétan semmit nem mozdít meg bennem. Ugyanakkor, ha a tesómnak is L betűs a neve, szerintem jobb lenne más opciók után nézni, mert így később azt gondolhatja, hogy nem egyéniségként, hanem a testvére kis másaként, összetartozó egységként gondolsz rá, ami sértheti az egóját.

Persze mindenki maga döntse ezt el, viszont fontosnak éreztem ezg közölni, hisz az ikres kérdéseknél is sokszor van ilyen alliteráció és ott sem ajánlják, így szerintem sima tesóknál sem kéne erőltetni.

2021. febr. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
67%
Lilla van körülöttem a legtöbb, Annát egyet se ismerek. Anna szép, és nemzetközileg is ismert, nem úgy, mint pl. a Luca, ami férfinév olaszországban, és külföldi karriert nehezen lehet névváltoztatás nélkül vele befutni. Én olyat választanék, ami magyarul és angolul is ugyanaz.
2021. febr. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
69%
Inkább Lilla. Azért, mert nagyon gyorsan ki lehet mondani, hogy 'szikesanna', egybefolyik az egész. Nekem ez nem tetszik valamiért.
2021. febr. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
72%
Lilla.
2021. febr. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
23%
Annabella
2021. febr. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszotokat.


Pontosan ezek a dilemmák merültek fel nálunk.


Hogy mennyire gyakori az kevéssé foglalkoztat minket, mert ritka a vezetéknevünk.


A szavazást elnézve ti sem tudjátok eldöntetni :).


(Az Andrea is férfi név Olaszországban.)

2021. febr. 6. 07:55
 10/30 anonim ***** válasza:
93%
A Lilla sokkal jobban tetszik, de nem szeretem, amikor egyforma betűvel kezdődik a tesók neve.
2021. febr. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!